31 Ağustos Altın Fiyatları

31 Ağustos Cuma günü, gram altın, çeyrek altın, tam altın, Cumhuriyet altını ne kadar oldu? Altın fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Türk halkının hayatında önemli bir yere sahip olan altın fiyatları ile ilgili son günlerde arayışlar bir hayli fazlalaştı. Örf ve adetlerimize göre hediyeleşmek için kullanılan çeyrek altın fiyatları internette en çok aranan konular arasında birinci sıraya çıkmış durumda. Düğün sezonunda olmamızdan dolayı ve evlenen çiftlere altın takılması bu günlerde altına olan ilgiyi bir hayli arttırmakta. Bugünlerde altın fiyatlarında ki inişli çıkışlı grafik bir hayli fazla. Altın güne yükselişle başladı. İşte 31 Ağustos Cuma, gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını fiyatları.

31 Ağustos Altın Fiyatları

Son Dakika | Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar kaç TL? 31 Ağustos gram ve çeyrek altın fiyatı burada!

GRAM ALTIN NE KADAR?

Öncelikle altın fiyatlarında yaşanan yükselişin ardından gram altının, çeyrek altından rol çaldığını söylemek yanlış olmaz. Düğün ve törenlerde çeyrek altın almaya gücü yetmeyen vatandaşların en çok tercih ettiği altın türü gram altındır. Haftanın ortası olan 31 Ağustos Cuma günü gram altın 260,39 TL'den alınırken 260,42 TL'den satılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Ülkemizde altın denilince akla gelen ilk şey çeyrek altındır. Hem düğünlerde en çok tercih edilen olması hem de birikimcilerin bir numaralı tercihi olması çeyrek altını değerli kılar. Yastıkaltı altını denilen altınların çoğu çeyrek altındır. Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 411,25 TL'den alınırken 421,72 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Vatandaşlar yarım altın fiyatlarını da büyük bir ilgiyle takip ediyor. Yarım altın da tıpkı diğer altın türleri gibi uzun vadeli yatırım araçlarındandır ayrıca düğün ve nişanlarda gelin ve damada aileleri, yakınlaır tarafından armağan edilir. Yarım altın bu sabah saatlerinde 819,92 TL'den alınırken 843,45 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın fiyatları ile ilgili son durum şu şekilde; tam altın bu sabah saatlerinde 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmakta. Tam altın da düğünlerde yeni evlenen çiftlere hediye olarak takılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. İkisi de uzun vadeli birikim aracıdır fakat cumhuriyet altını hem gram hem de fiyat olarak daha pahalı olduğundan kolay kolay bozdurulmaz ve ömürlük olarak nitelendirilir. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.690,00 TL'den alınırken 1.710,00 TL'den satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7