“40 Köye, 40 Çeşme” Projesi Hayata Geçti

Kuzova Derneği öncülük etti, hayırsever iş adamlarının desteği ile “40 köye 40 çeşme” projesi hayata geçti. Proje kapsamında Kuzova Bölgesi köylerine çeşme dağıtıldı.

“40 Köye, 40 Çeşme” Projesi Hayata Geçti

Kuzova Derneği, köylere çocuk parkları ve çevre düzenlemeleri sonrasında yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Hayırsever işadamlarının desteği ile Kuzova Derneği, 40 Köye,40 Çeşme projesi kapsamında köy muhtarlarına 40 adet çeşme dağıttı.

Kuzova Bölgesi’nde bulunan köylere çeşmeler Sarıçubuk Köyü’nde dağıtıldı.

Şahinkaya Köy Muhtarı Hıdır Şahin ve Sarıçubuk Köy Muhtarı Önder Yıldırım, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kuzova Derneği Başkanı Soner Özkan, proje hakkında bilgi vererek, destek olanlara teşekkür etti.

ÖZKAN: ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM ETMEKTEDİR

Özkan, dernek olarak köyler için başka projelerde hazırladıklarını söyleyerek, “Çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Daha önce köylerimize yaptığımız çocuk parkları ve çevre düzenlemelerinden sonra bugünde Sarıçubuk köyünde“40 köye 40 çeşme” projesi ile muhtarlarımıza çeşmelerimizin dağıtımına başladık. Çeşmelerimizin yapımında bizlerden desteğini esirgemen MHP İl Başkanımız aynı zamanda iş adamı Semih Işıkver’e, Önder Beton’un sahibi Önder Canpolat’a teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarımız genellikle köylerimizde Şahin Kaya Köyüne yapacağımız bir halı saha çalışmasını başlattık. Halı saha için sayın vekillerimize biz projeyi sunduk. Sayın vekillerimiz bu halı sahanın bir an önce yapılmasını talep etmekteyiz. 15 Temmuzdan sonra ağustosun ortalarına doğru Şahinkaya köyünde düzenleyeceğimiz Kuzova şenliklerine bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

ÖZKAN: SULAMAYI BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE YAPMALARINI TALEP EDİYORUM

Kuzova Derneği Başkanı Soner Özkan, çiftçileri bilinçsiz sulamaya karşıda uyararak, “Kuzova sulama projemizde bazı aksaklıklar meydana geldi. Çiftçilerimiz bilinçsiz sulama yapmaktadırlar. Onun için ben şantiye şefi ile görüştüm. Buradan çiftçilerimize seslenmek istiyorum.  Bu sulamaya bu şekilde devam ettirirlerse DSİ tarafından kendilerine ceza kesilecektir. Bu cezaların kesilmemesi için sulamayı bilinçli bir şekilde yapmalarını talep ediyorum” diye kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Y
Y - 1 ay Önce

Biz kendi köyümüZdeki çeşmeleri kuruttuk. Allah bizi affede belekim

SIRADAKİ HABER

banner7