6 Belediye Hakkında "İltica" Soruşturması Başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, gri pasaportla yurt dışına iltica olayları hakkında 6 belediye hakkında soruşturma başlattı.

6 Belediye Hakkında "İltica" Soruşturması Başlatıldı

 Ayrıca, yerel idarelet tarafından kamu personeli olmayanların yurt dışına gönderilmesi geçici olarak durduruldu.

İçişleri Bakanlığı 6 belediye hakkında 'iltica' soruşturması başlattı.

KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMADA ŞUNLAR KAYDEDİLDİ:

Belediyeler aracılığıyla kamu görevlisi olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport sağlanarak yurt dışına çıkış yapmalarına yönelik, 12 Mart tarihinde Bakanlığımızca başlatılan soruşturma genişletiliyor.

Bu kapsamda, Balıkesir Gömeç, Adıyaman Gölbaşı, Burdur Yeşilova, Yozgat Yerköy, Şanlıurfa Suruç, Ordu Korgan belediyelerince “dans (folklor) gösterisi”, “kültür turu”, “gençlik programları” adı altında sivil toplum kuruluşları ile işbirliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına kişiler gönderildiği tespit edilmiştir. Söz konusu olaylarla ilgili Bakanlığımızca Mülkiye Müfettişi görevlendirilerek, soruşturma başlatılmıştır. Bakanlığımızca, belediyelere imkan sağlayan mevzuatın suistimalinin önlenmesi amacıyla tedbirleri arttırıcı yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, mahalli idarelerce yurtdışına görevlendirilen kamu personeli olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport düzenlenmesi uygulaması geçici olarak durdurulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ lı
Elazığ lı - 2 hafta Önce

Belediye sayıları git gide artıyor ama hepsinin ortak cevabı nedense aynı bu belediyelerde dans (folklor) gösterisi”, “kültür turu”diye göndermiş kamu imkanlarını kötü kullanarak kamu görevlisi olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport sağlanarak yurt dışına çıkış yaptırıyorlar ama bunu yaparken iyi niyetli yapmışlar o zaman bu şekilde yurt dışına insanları gönderen insan kaçıran diğer insan da bundan sonra bunların verdiği cevabı versinler biri desin devletin parası gitmedi biri desin zaten işsizlerdi ülkeye yük olmaktan kurtardık biri desin gittiler ama pasaportları bende güzel bir yol tutmuşlar yola devam

akçakirazcı
akçakirazcı - 2 hafta Önce

akçakiraz belediyesine neden soruşturma açılmıyor adam kendi ağzıyla dediki bize kamyon hediye ettiler . birinin hatrına bende gönderdim dedi

AHMET
AHMET - 2 hafta Önce

Belediye eliyle insan kaçakçılığı yapılıp rant elde edilmiş se bu ne kadar çirkin ve pis bir olay...Bunu yapmışlarsa en ağır cezayı almalılar.

Hsk23
Hsk23 - 2 hafta Önce

Allah bu gözlerimi akpnin bitişini görmeyi nasip etsin

Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Gidip gelmeyenleri belirleyin cezalandirin neden gelmediler kimler kime hizmet ediyor lar

SIRADAKİ HABER

banner103