6 Eylül Altın Fiyatları

Haftanın sonuna yaklaştıkça altın fiyatları konusunda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Vatandaşların büyük bir ilgi ve merakla takip ettiği altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Bu hafta 412 TL'ye kadar çeyrek altın, doların düşmesinden sonra geriledi. 6 Eylül Perşembe gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını fiyatları konusundaki son dakika gelişmelerini, anlık değişimleri ve uzman yorumlarını haberimizde bulabilirsiniz. Altının neden bu kadar önemli olduğunu anlamak için kültürel kodlara göz atmak gereklidir.

6 Eylül Altın Fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, çeyrek altın fiyatlarının yükselmesinden sonra sıkça tercih edilen altın türleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Eline bir miktar para geçen vatandaşlar, çeyrek altından sonra gram altın alarak birikimlerini bu şekilde sıralarlar. 6 Eylül Perşembe sabahı gram altın 253,0520 TL'den alınırken 253,3758 TL'den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın, kuşkusuz ülkemizde en çok tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Bu durum, düğünlerde de kendini gösterir. Çeyrek altın kültürümüzde gelin ve damada en çok armağan edilen altın çeşitleri arasındadır. Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 406,5400 TL'den alınırken 416,2800 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yarım altın düğünlerde evlenen çiftlerin yakınları ve dostları tarafından armağan edilir. Yarım altın bu sabah saatlerinde 810,5400 TL'den alınan yarım altın 832,5600 TL'den satılıyor.

TAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Tam altın fiyatları göz önüne alındığında ortaya çıkan sonuç şu şekilde; tam altın bu sabah saatlerinde 1.626,1600 TL'den alınırken 1.660,0200 TL'den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını genellikle birikim ve yatırım amacıyla alınır. Çeyrek altından daha pahalı ve daha ağır olduğu için uzun vadelidir. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.695,0000 TL'den alınırken 1.715,0000 TL'den satılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103