67 Yaşındaki Zeki Gür, Fırat Üniversitesi'nden Mezun Oldu

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi 2020-2021 yılı mezuniyet töreni koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlendi. Gerçekleştirilen mezuniyet töreninde Fen Fakültesinde eğitim alan 67 yaşındaki Zeki GÜR de mezun oldu.

67 Yaşındaki Zeki Gür, Fırat Üniversitesi'nden Mezun Oldu

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi’nde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen mezuniyet törenine Fırat üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail ET, dekan yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

PROF. DR. ÖZGEN: FIRAT ÜNİVERSİTESİ BUNDAN SONRA DA YUVANIZ OLACAK

Çevrimiçi mezuniyet töreninde konuşan Fırat üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, “Pandemi nedeniyle buruk bir eğitim-öğretim dönemi gerçekleştirdik. Şimdi de farklı bir mezuniyet töreni yapmak zorunda kaldık. Ancak dijital ortamlarında verdiği farklı yöntemleri kullanarak böyle organizasyonlar yaparak teselli buluyoruz. Üniversitemizde, Eğitim-Öğretim hayatını bugün tamamlamış olacaksınız ancak unutmayın Fırat Üniversitesi, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada yuvanız olacaktır. Tüm öğrencilerimizi velilerimizi ve emeği geçen tüm öğretim üyelerini tebrik eder, başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

PROF. DR. ET: ÖĞRENCİLERİMİZ ADINA BİRER AĞAÇ DİKİLECEK

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail ET “Tüm dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze yapmak istediğimiz mezuniyet töreni maalesef çevrimiçi olarak yapılmıştır. Ancak, siz değerli öğrencilerimize mezuniyet yapamadan uğurlamak istemediğimiz için çevrimiçi mezuniyet töreni ile sizlere biraz olsun, bir anı bırakmak istedik” dedi. Dekan Prof. Dr. Mikail ET, Fen Fakültesi öğrencileri ve velilerine, emeği geçen bütün öğretim üyelerine teşekkür etti ve en yakın zamanda, tüm Fen Fakültesi öğrencileri adına birer ağacın, Fırat üniversitesi yerleşkesine dikileceğini söyledi. 

Tüm öğrenciler adına konuşan, Fen Fakültesi birincisi ve Moleküler Biyoloji – Genetik Bölümü öğrencisi Ayşe SARITOP ve Fakülte ikincisi Gülsüm BOZUYLA, mezun olan arkadaşlarını tebrik ederek, Fırat Üniversitesi öğretim üyelerine, ailelerine ve tüm arkadaşlarına teşekkür ettiler.

67 YAŞINDAKİ ZEKİ GÜR MEZUN OLDU

Ayrıca, Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi tarihinde bir ilk olarak, 67 yaşındaki Fizik Bölümü Öğrencisi Zeki GÜR de çevrimiçi mezuniyet tören ile mezun olurken, birçok insana sabrın önemini ve okumanın yaşı olmadığını gösterdi.

Mezuniyet töreni, Fen Fakültesi öğretim üyelerinin hayırlı olsun dilekleri ve öğrencilerin kep atma töreni ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 2 ay Önce

OKUMANIN YAŞI YOKTUR

Murat Gül
Murat Gül - 2 ay Önce

Çok zorlu süreci hakkıyla tamamlayan,noktasına kadar tüm konuları irdeleyerek tüm konulara hakim olan muhterem abim hayırlı olsun.dağlarda keçilerin peşinde iken ilk fırsatta araştırmasını sürdüren bilgi küpü abim inşaAllah araştırma alanında önünü açıp böyle bir hazineden milletimize çiğe açacak buluşlara imza atarsin.yürekten inanıyorum başaracaksın.

SIRADAKİ HABER

banner103