672 Kişilik Personel İçin Kura Çekildi

Toplum Yararına Program kapsamında Milli Eğitim Müdürlüklerinde 9 ay istihdam edilecek 672 kişi için kura çekimi noter huzurunda yapıldı. Kura sonucunda kimileri sevindi, kimileri umutlarını başka zamana bıraktı.

672 Kişilik Personel İçin Kura Çekildi

İşsiz vatandaşlara destek olmak amacıyla geliştirilen Toplum Yararına Program kapsamında Elazığ’da 672 kişinin 9 ay süreyle İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde istihdam edilmesi için başvurular tamamlanmıştı. Başvurular da 15 bin 774 kişi başvurmuştu.

Başvuruların tamamlanmasının ardından 500’ü temizlik; 172’si de güvenlik görevinde çalışmak üzere 672 kişinin kurası noter huzurunda tamamlandı.

Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleşen kura çekimine başvuru da bulunan vatandaşların ilgili yoğun oldu.

BALCI: %100 NOTER KURASI İLE BELİRLEYECEĞİZ

Noter huzurunda yapılan kura çekimine katılan İŞ KUR Müdürü Abdullah Balcı, amaçlarının geçicide olsa vatandaşlara gelir desteği sağlamak olduğunu söyleyerek, “Yoğun bir katılım oldu. 15 binin üzerinde başvuru aldık. Ama inşallah en ihtiyaç sahipleri kurada çıkar. %100 noter kurası ile katılımcılar belirlendi. Asilleri de yedekleri de %100 noter kurası ile belirleyeceğiz. 9 aylık bir çalışma dönemi olacak. Burada çalışanların asgari ücret tutarında ücretlerini, sigorta primleri, iş kazası meslek hastalığı, emeklilik primleri yatıyor. Geçici de olsa bir gelir desteği sağlayacağız” dedi.

BALCI: KAMU VİCDANINI RAHATLATMIŞ BİR UYGULAMA

Balcı,672 kişilik geçici personel alımında ilk kez farklı bir uygulama gerçekleştirdiklerini de belirterek, “Önceden gelir durumlarına bakıyorduk, daha muhtaç kişileri seçmeye çalışıyorduk ama asgari ücretin üç katı uygulanıyordu. Hane içindeki geliri asgari ücretin 3 katından fazla olanları biz geçen dönemlerde sistem dışına çıkartıyorduk. Yeni uygulama ile asgari ücretin 1.5 katına indi bu gelir durumu. 3 bin 30 TL hane içinde geliri olan bir ailemiz olursa onu biz sistemin dışına olacağız. Hiç geliri olmayan ailelere destek olacağız. Bu da kamu vicdanını rahatlatmış bir uygulama. İnşallah hayırlı, uğurlu olur”  bulundu.

İş kapısı düşüncesi ile 672 kişilik göreve talip olan vatandaşların ise kimi umutluydu kimi umutsuzdu.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 19:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
sultan  gürbüz
sultan gürbüz - 3 yıl Önce

listede ismim varmi

Mehmet açar
Mehmet açar - 3 yıl Önce

Kurada isim varmı

Hadice akar
Hadice akar - 3 yıl Önce

Liste varmı

Figen buğday
Figen buğday - 3 yıl Önce

Listede ismi varmı

sultan  gürbüz
sultan gürbüz - 3 yıl Önce

listede ismim varmi

handan caliskan
handan caliskan - 3 yıl Önce

ismim varmi

Kaan
Kaan - 3 yıl Önce

Milletin algısı ile oynamaktan başka bişey değil bu.9 ay iş ver sonra hadi güle güle.Gençler işsiz gençler bu yapılanlar oy toplamaya yönelik haraketler.

Cevriye Güner
Cevriye Güner - 3 yıl Önce

varmı


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109