7 Eylül Altın Fiyatları

Ülkemizde birikim ve yatırım alanında en fazla hacim altındadır, hem euro hem dolardan daha fazla altın birikimi tercih edilir. Ortak hafıza ve yazılı olmayan kurallar kültürü oluşturur. Altın da ülkemizde düğünlerde yeni evlenen çiftlere hediye edilen ilk armağanlardandır. Bu karşılıklı altın alışverişi sosyal birlikteliği sağladığı gibi sosyal yardımlaşmayı da güçlendirir. En güncel altın fiyatları burada, 7 Eylül gram altın, çeyrek altın fiyatları...

7 Eylül Altın Fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Gram altın kuşkusuz son dönemde çıkışa geçen yatırım araçlarındandır. Çeyrek altın fiyatlarının çıkışa geçmesinden sonra vatandaşın ilgisi de gram altına kaydı. Haftanın son iş günü olan 7 Eylül Cuma sabahı gram altın 253,97 TL'den alınırken 254,01 TL'den satılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Ülkemizde birikim denilince akla gelen ilk nesne çeyrek altındır. Kapalıçarşı'da çeyrek altın alış fiyatı ne kadar? Çeyrek altın düğünlerde de gelin ve damada hediye edilen ilk takıdır. Aynı zamanda yastıkaltı denilen altın türleri de yüzde 90 çeyrek altındır. Bu sabah saatlerinde 405,70 TL'den alınan çeyrek altın 415,43 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın konusunda vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyor. Yarım altın fiyatlarında da yine artış gözlemleniyor. Daha çok evlenen çiftlerin yakınları ve akrabaları tarafından hediye edilen yarım altın bu sabah saatlerinde 808,87 TL'den alınırken 830,85 TL'den satılıyor.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın fiyatları da bireyler tarafından merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Tam altın haftanın son iş günü olan 7 Eylül Cuma sabahı 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını fiyatları çeyrek altından sonra araştırılan konular arasında yer almaktadır, çeyrek altın ile cumhuriyet altını arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını, çeyrek altından daha pahalı ve daha ağır olduğu için uzun süreli yatırım aracıdır. Cumhuriyet altını bu sabah 1.675,00 TL'den alınırken 1.695,00 TL'den satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7