8 Ağustos Altın Fiyatları

Altın fiyatları ons altındaki sert düşüş sonrasında önemli bir değer kaybı yaşadı. Bir süredir altının onsunda yaşanan değişim nedeniyle farklı yatırım araçlarına yönelen altın yatırımcısına bir kötü haber daha geldi. Peki, ons altındaki düşüş sonrası çeyrek altın ne kadar oldu, bugün gram altın kaç TL? İşte 8 Ağustos 2021 son dakika altın fiyatları…

8 Ağustos Altın Fiyatları

Altının onsunda yaşanan keskin değişimler nedeniyle altına olan güveni kırılan yatırımcı döviz kurlarına yönelmeye başladı. Son olarak geçtiğimiz hafta 50 dolar birden değer kaybeden ons altın 1810 dolardan 1763 dolara geriledi. Altının onsunda yüzde 2,27’lik düşüş yaşanması iç piyasadaki altın fiyatlarını da etkiledi.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının onsundaki gerileme iç piyasada gram altına 12 lira olarak yansıdı. Gram altın 12 liralık düşüşle birlikte bugün 488 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Yatırımcısının her dönem tercihi olan çeyrek altın ise alış fiyatında uzun süre sonra 800 liranın altına geriledi. Çeyrek altın bugün 792 liradan geri alınırken 810 liradan da satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

Düşüşten nasibini alan cumhuriyet altını ise bugün 3 bin 163 liradan alınırken 3 bin 229 liradan da satışa sunuluyor.

Altının onsundaki 50 dolarlık sert düşüşün toparlayıp toparlamayacağı ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109