8 Eylül Altın Fiyatları

Altın fiyatlarından önce altının Türk insanı ve kültürü için ne kadar önemli olduğuna bakmamız gerekli. Ortak hafıza ve yazılı olmayan kurallar kültürü oluşturur. Altın da ülkemizde düğünlerde yeni evlenen çiftlere hediye edilen ilk armağanlardandır. Bu karşılıklı altın alışverişi sosyal birlikteliği sağladığı gibi sosyal yardımlaşmayı da güçlendirir. Bunun yanı sıra başta çeyrek altın olmak üzere, Türk insanı yatırım ve birikim aracı olarak altını görür. En güncel ve doğru altın fiyatlarını her zaman olduğu gibi sabah.com.tr'den bulabilirsiniz. İşte 8 Eylül Cumartesi gram altın, çeyrek altın fiyatları

8 Eylül Altın Fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın son dönemlerde en çok tercih edilen altın türü olarak dikkat çekiyor. Döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle çeyrek altının fiyatının oldukça artmasından sonra vatandaş gram altına yönelmiş durumda. 8 Eylül sabahı gram altın 246,52 TL'den alınırken 246,64 TL'den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN BUGÜN NE KADAR OLDU?

Ülkemizde en çok araştırılan konulardan biri de çeyrek altındır. Altın araştırması yapan bireylerin çoğunlukla merak ettiği durum çeyrek altın durumudur. Düğünlerde ve törenlerde en çok talep gören çeyrek altın, karşılıklı bir yardımlaşma ve birliktelik durumudur. Çeyrek altın 8 Eylül sabah saatlerinde 395,91 TL'den alınırken 405,41 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın konusunda vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyor. Yarım altın fiyatlarında bir düşüş söz konusu. Daha çok evlenen çiftlerin yakınları ve akrabaları tarafından hediye edilen yarım altın bu sabah saatlerinde 789,34 TL'den alınırken 810,82 TL'den satılıyor.

TAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Tam altın fiyatları için ilgiyle araştırmalarını sürdüren vatandaşlara yanıt geldi. Tam altın fiyatlarında son durum şu şekilde; 5 Eylül Çarşamba sabahı itibari ile tam altın 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını fiyatları çeyrek altından sonra araştırılan konular arasında yer almaktadır, çeyrek altın ile cumhuriyet altını arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını, çeyrek altından daha pahalı ve daha ağır olduğu için uzun süreli yatırım aracıdır. Cumhuriyet altını bu sabah 1.635,00 TL'den alınırken 1.655,00 TL'den satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7