8 Kasım Altın Fiyatları

Serbest piyasalarda yaşanan gelişmeler altın fiyatları konusunda değişimlerin yaşanmasına neden oluyor. Ayrıca düğün sezonunun da son döneminde toplumun her tarafından bireyler altın fiyatları ne kadar oldu? sorusunun yanıtını merak ediyor. 8 Kasım Perşembe Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altın fiyatları hakkındaki tüm detaylar, anlık değişimler ve uzman yorumları haberimizde.

8 Kasım Altın Fiyatları

Altın fiyatlarında son dakika! Gram altın Çeyrek altın fiyatları 8 Kasım

Ülkemizde altın fiyatlarına olan ilgiyi kavramak için kültürel hareketlere göz atmak gereklidir. Ortak hafıza ve toplumsal değerler kültürü oluşturur bizim kültürümüzde de altın oldukça önemlidir. Düğünlerde altın alışverişi karşılıklıdır bu da sosyal yardımlaşma ve bütünlüğü sağlar. 8 Kasım altın fiyatları hakkındaki tüm detaylar burada!

ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Düğünlerde armağan olarak takılmasının yanı sıra altın birikim alanında da en çok tercih edilen nesnelerdendir.

Gram altın fiyatları ne kadar oldu?

Özellikle geçen ay piyasalarda yaşanan dalgalanmalar sonucu altın fiyatlarının artmasından sonra vatandaşın gözü gram altına çevrildi. Gram altın fiyatlarının çeyrek altına nispeten biraz daha ucuz olmasından dolayı düğünler gibi törenlerde bireyler tercihlerini gram altından yana kullanıyor. Gram altın bu sabah 211,66 TL'den alınırken 211,68 TL'den satılmaktadır.

Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

Kuşkusuz çeyrek altın ülkemizde en çok tercih edilen, en çok satın alınan altın türleri arasında ilk sırada yer alır. Düğünlerde, nişanlarda, kına gibi törenlerde çeyrek altın ilk akla gelen altın türüdür. Birikim alanında da yastıkaltı altınlarının büyük bir çoğunluğu çeyrek altındır. Çeyrek altın 8 Kasım Perşembe günü 338,76 TL'den alınırken 346,99 TL'den satılmaktadır.

Yarım altın fiyatları ne kadar oldu?

Yarım altın da vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yarım altın bu sabah 675,40 TL'den alınırken 693,99 TL'den satılmaktadır. Yarım altın, düğünlerde gelin ve damadın aile fertleri, yakın arkadaşları tarafından hediye edilir.

Tam altın fiyatları ne kadar oldu?

Tam altın fiyatlarında son durum ne? Tam altın genellikle yatırım amaçlı satın alınır ve kolay kolay bozdurulmaz aynı şekilde düğünlerde de gelin ve damadın yakınları tarafından hediye edilir. Tam altın bu sabah 1.355,03 TL'den alınırken 1.383,73 TL'den satılmaktadır.

Cumhuriyet altını fiyatları ne kadar oldu?

Çeyrek altın ile Cumhuriyet altını arasında benzerlikler söz konusudur. İki altın türü de yatırım aracı olsa da Cumhuriyet altını hem fiyat hem ağırlık olarak daha yüksek olduğundan daha uzun vadeli tercihtir. Cumhuriyet altını bu sabah 1.407,00 TL'den alınırken 1.428,00 TL'den satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7