ABD'de Kampüs Eğitimine Dönen Üniversitede Bir Haftada 531 Covid-19 Vakası Görüldü

Ekim ayında açılacak olan Üniversitelerin eğitimlerine nasıl devam edecekleri üzerine değerlendirmeler devam ederken ABD’de yüzyüze eğitime başlayan üniversiteden korkutan açıklama geldi.

ABD'de Kampüs Eğitimine Dönen Üniversitede Bir Haftada 531 Covid-19 Vakası Görüldü

ABD'de 19 Ağustos'ta yüz yüze eğitime başlayan Alabama Üniversitesi, 500'ün üzerinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası açıkladı.

Alabama eyaletinde faaliyet gösteren üniversiteden yapılan açıklamada, üniversitede kampüs içi eğitimin başladığı 19 Ağustos'tan bu yana, öğrenci, öğretim görevlisi ve bazı memurlardan oluşan toplam 531 kişinin Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Okul yönetimi, söz konusu rakamın sadece okulun yüz yüze eğitime başladığı ilk hafta içinde görülen vakaları kapsadığının altı çizildi.

Eyaletin en kalabalık eğitim kurumu olan Alabama Üniversitesinin 3 ayrı kampüsünde 38 binden fazla öğrenci bulunuyor.

ABD'de daha önce de kampüs içi eğitime başlayan Kuzey Karolina ve Notre Dame Üniversitelerinde de ovid-19 vakalarının öğrenciler arasında hızla arttığı görülmüş, iki üniversite de çevrimiçi eğitime geri dönme kararı almak zorunda kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 18:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
xx
xx - 2 yıl Önce

Elazığdan ne haber Amerikadan bize ne

abc
abc - 2 yıl Önce

Uzaktan eğitim olmalı yüzyüze eğitim olmamalı

Özge
Özge - 2 yıl Önce

Iyi sizde bu habere bakarak online eğitim daha iyi olur demeyin . Dünyanın bi çok yerinde alınan kararları uygulamadinizda eğitime mi gözünüzü dikeceksiniz . Tatil yerleri kapansın şehirler arası gidiş geliş yasaklansın eğitimimizden uzak durunnnn

Fk
Fk - 2 yıl Önce

Amerikalardan dahi haber yapiyorsunuz,ama burnunuzun dibini goremiyorsunuz.pardon gormek istemiyorsunuz,bir gun haber basliginizin “Neden Elazig daki toplam sayi aciklanmiyor??? Olmasini sabirsizlikla bekliyorum,fakat yine biliyorum ki yapamazsiniz

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109