Abdullahpaşa Konutlarında Anahtar Teslimi Başladı

Geçen hafya kuraları çekilen Abdullahpaşa Mahallesi Birinci Etap TOKİ Konutları’nda anahtar teslimleri başladı. Evlerine kavuşan vatandaşların heyecanlı oldukları gözlenirken; devlete teşekkür ettiler.

Abdullahpaşa Konutlarında Anahtar Teslimi Başladı

24 Ocak tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde en fazla etkilenen mahallelerden olan Abdullahpaşa Mahallesi’nde yıkımların ardından hızlı bir şekilde konut yapımına başlandı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından bir kısım konutların yapımı devam ederken, birinci etap konutlar ise tamamlandı.

147 konut arasından 117 hak sahibi gün içerisinde anahtar teslim ofisine gelerek anahtarlarını almaya başladı.

Anahtarlarını teslim almaya başlayan hak sahipleri, yeni konutlarını yetkililerle birlikte gezdi.

KÖSE: BUNU GÖRÜNCE BİZDE MUTLU OLUYORUZ

Abdulahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, “Bugünden itibaren öğleden sonra Çevre ve Şehircilik’ten haber geldi. Vatandaşlar artık evlerinin anahtarını teslim alabilirler diye. Bugün tabi duyan vatandaşlarımız hızlı şekilde hemen evlerini teslim almaya geliyorlar. Tekrardan devletimizden Allah razı olsun. Evleri en kısa şekilde yapıldı. Şu an çok şükür anahtarlarını alıyorlar. Kendi bulundukları yerdeki evlerine döndüler. Bunu görünce bizde mutlu oluyoruz. İnşallah hak sahipleri de ev sahipleri de tekrardan mahalleye gelir” ifadelerini kullandı.

KÖSE: HERKES BİR SICAK YUVAYA KAVUŞACAK

Muhtar Köse, “Ancak tüm Abdullahpaşa’daki evler ve diğer mahallelerdeki evler bittikten sonra fazla olan evleri büyük ihtimal TOKİ ya hak sahiplerine verir ya da bir satışa sunar. Ama şu an onlar için henüz eren. TOKİ zaten başvuru da almıytor evleri olmayanlara. Tabi sonuç ortaya çıkacak. Ona göre hareket etmek lazım. Onlar da inşallah olacak. Herkes bir sıcak yuvaya kavuşacak” şeklinde konuştu.

Deprem sonrasında yeni konutlarına kavuşan vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirerek, devlete teşekkür ettiler.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 19:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

her şey iyi güzel de ; bu binalar niye alman GETTOSU gibi birbirine bitişik. yer mi yok yoksa inşaat firmasının işine mi gelmiyor?

Hursit
Hursit - 1 yıl Önce

Anahtar tsslimi dediler her isleri gibi karman corman isleyis var.Bari bu isi bir duzen icinde yapaydiniz.Oraya buraya gidin gelin yol anahtar acmadi gibi isler ...Nedir bu duzensizlik....

Fiyat
Fiyat - 1 yıl Önce

Surpriz once anahtar surpriz sonra.Heyecan olsun devletimiz moral olsun diye sona saklamis....

hüseyin
hüseyin - 1 yıl Önce

yahu Allah rızası için bu binalar kaç metre kare kaç oda vs vs bilgisi verecek yok mu

Necat
Necat @hüseyin - 1 yıl Önce

3+1 olanlar brüt 120 m2 2+1 olanlar brüt 100 m2

Depremzede vatandas
Depremzede vatandas - 1 yıl Önce

Kura videolarını izliyorum da dikkatimi çekti en çok 2 1 ve zemin kat çoğunlukla çıkıyor yarın ko kuraya da

Fiyat fiyat
Fiyat fiyat - 1 yıl Önce

Ya kardeşim kimse yok mu bu evlere ortalama ne kadar fark ödeniyor söyleyecek biri yok mu ya ? Ne kadar ödenecek

türkan
türkan - 3 ay Önce

Allah aşkına bülbül yuvası gibi yapılan evlere simdide ev sahipleri 1500kira istiyor burdan sesleniyorum eyy evsahipleri acaba bu evler altın kaplamadan mı yapıldı ki boyle vicdansizca bedel istiyorsunuz asgari ucretli çalıştığını sana verince colukcocugu ne yiyecek hic düşündün mü vay nefsim demeyeceksin herseyin sahibi Allah tır bu sehri yerle bir etti evlerinizi başınıza dahi yıktı amma yine akillanmadiniz yine cebiniz derdindesiniz Allah insaf merhamet versin sizlere

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109