Abdullahpaşa Mahallesi 4. Etap Konutlarının Kura Çekimi Yapıldı

Abdullahpaşa Mahallesi’nde bulunan 4. etap konutlarının kura çekimi yapıldı. 452 hak sahibinin kura çekimi saat 09.00’da başladı. Kura çekimi Kanal Fırat ve Kanal E televizyonlarından canlı olarak yayınlandı.

Abdullahpaşa Mahallesi 4. Etap Konutlarının Kura Çekimi Yapıldı

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımına başlanılan Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki 4. etap konutlarının kura çekimi yapıldı.

Abdullahpaşa Mahallesi’nde bulunan 4. etap konutlarının kura çekimleri bugün saat 09.00'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi.

Kura çekimlerini sonucunda 452 hak sahibi evlerine kavuştu.

Vali Dr. Ömer Toraman'ın da katılımıyla kura çekimi yapıldı. Çekilen kuralar ile 452 hak sahibi evine kavuştu.

TORAMAN: ELAZIĞ’DA 3 BİN 479 ADET KONUT VE İŞ YERİ KURASI ÇEKMİŞİZ

Devletin var gücüyle çalıştığını belirten Vali Ömer Toraman, “Abdullah paşa 4’üncü etap konutlarının hak sahiplerinin bina kuralarını çekerek dairelerini teslim edeceğiz. Depremin yaralarının sarılması, hayatının normalleşmesi için devletimiz var gücüyle mesai harcıyor. Çok önemli işler hallederek bu güne gelmiş bulunuyor. TOKİ tarafından inşaatı tamamlanan ve dağıtım için aldığımız konutlarımızın toplam sayısı 3 bin 479 oldu. Demek ki son 1,5 aylık dönemde Elazığ’da 3 bin 479 adet konut ve iş yeri kurası çekmişiz. Böylece vatandaşlarımız evlerini öğrenmiş oldu. Kura çekimi müteakiben de süratle konutların anahtarları teslim ediyoruz. Elazığ’da bugüne kadar 13 bin 425 kura çekmişiz. Bunun 99 tanesi iş yeri diğerleri konut kuradır" dedi.

Kura Kanal Fırat ve Kanal E televizyonlarından canlı olarak yayınlandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice
Hatice - 1 hafta Önce

Anahtar teslimi ne zaman

MEHMET  DEMİRÖREN
MEHMET DEMİRÖREN - 1 hafta Önce

Kura sonuçları ne zaman

Hakan Kinter
Hakan Kinter - 5 gün Önce

İsim listesi ne zaman.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109