Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi’nin hayata geçireceği Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hazırlık çalışmaları hızla ilerliyor. Çalışma yapılan adalarda muvafakat senetlerini tamamlayan adalar için yakın zamanda ihale süreci tamamlanıp konutların inşasına başlanacak.

Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Devam Ediyor

Toplamda 20 hektarlık alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında, yıkılan 1250 adet konutun yerine 1910 adet yeni konut ve 50.000 metrekare ticari alan yapılacak.

2 adada 149 metrekare diğer alanlarda ise 135 metre kare 3+1 yeni konutlar inşa edilecek.

ŞERİFOĞULLARI: ELAZIĞ’I BATI ŞEHİRLERİNE BAĞLAYAN GÜZERGÂH DAHA MODERN GÖZÜKECEK

Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi’ne ilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hemşerilerimizin, depreme dayanıklı, modern ve yaşam kalitesi yüksek yeni konutlara kavuşacağını belirterek, “Malûmunuz olduğu üzere ilimizde 24 Ocak’ta yaşanan deprem felaketi sonrasında Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanımız, İçişleri Bakanımız ve Sağlık Bakanımız hızlı bir şekilde ilimize intikal ederek yaralarımızı sarmak adına bizimle birlikte sahada hemşerilerimizle buluştu ve çalışmalar başlatıldı. İlimizde yaklaşık 18 bin konutun yapılması ve yıl sonuna kadar da 8 bin konutun teslim edilmesi noktasında çalışmalar devam ediyor. Yine bu çalışmalar kapsamında en büyük dönüşümün yapıldığı mahallerden biri Abdullahpaşa mahallemizdir. Konutların bir kısmı yıl sonunda inşallah teslim edilecek. TOKİ tarafından yapılmayan ağır hasarlı sitelerin olduğu Batı Sitesi diye bilinen trafo ile Opel arasında kalan 14 adadaki çalışmaları yürütmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Belediyemize tam yetki verdi. Yaklaşık 6 aydır bizde bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bundan sonraki etapta ihale sürecini başlatabilmek adına vatandaşlarımızdan muvafakat name alınıyor. Özellikle şehrin batı illerine bağlantısını sağlayan güzergâhta bulunan Abdullahpaşa'da inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte çevre düzenlemeleri de yapılarak yeni konutları hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Modern şehircilik adına şehrimizde ihtiyaç duyulan her bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 22:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Batı Sitesi Adına
Batı Sitesi Adına - 2 yıl Önce

Abdullahpaşa Batı Sitesi'nde yaşayan insanlara Belediye eliyle haksızlık yapılıyor. Nasıl mı? Bu evlerin önünde kocaman bahçeler vardı. Şehircilik Bakanı Milli Emlak'a ait bu alanların bedelsiz veya cüzi bir rakamla hak sahiplerine ev yapılması için verileceğini söyledi. Bir anda belediye devreye girdi ve arazileri kendi uhdesinde aldı. Şimdi arazide ev yaparız ama çıkan dükkanların yüzde 25'ini biz alırız diyorlar. Burada yaşayan insanlar zaten emekli veya dar gelirli. Vatandaşa al araziyi kendin yap denilseydi, hak sahipleri hiç masrafa girmeden ev sahibi olabileceklerdi. Şimdi ise Belediye'ye ticari alanların yüzde 25'ini vermek zorunda.
Soruyorum neden?
Belediye kendi vatandaşının sırtından para kazanmaya çalışır mı?
Burada yapılacak inşaattan pay almanın, vatandaştan direkt para almaktan ne farkı var?
Bir belediye depremzedeyi gelir kapısı olarak görür mü?

Abdullahpaşa
Abdullahpaşa - 2 yıl Önce

Şahin Şerifoğulları, Abdullahpaşa mahallesi sakinlerine önce bedelsiz arsa vereceğiz dedi. Sonra vermiyoruz dedi. Sözün de durmayan belediye başkanı olarak hep anılacak. Mahalle sakinlerimiz olarak kendisini sözünü tutmayan olarak ilan ediyoruz.

Müslüm Yetkin
Müslüm Yetkin - 2 yıl Önce

Hangi gerekçeyle hangi sebepler Abdullahpaşa mahallesine gelinir. Sözünü tutmayan birinin mahallemizde işi nedir? Uzak durun mahallemizden.

Muhtar
Muhtar - 2 yıl Önce

Böyle muhtar olmaz olsun. Mahallenin muhtarı değil Belediyenin muhtarı. Mahallenin haklarını savunmuyor, sorunlarla ilgilenmiyor. Biz vatandaşın derdine derman olmuyor. Yazık yazık yazık..

Ayhan
Ayhan @Muhtar - 2 yıl Önce

Kaç defa muhtarla görüştün de mahallenin hakkını savunmadığını biliyon. Üsttekilere gücünüz yetmiyor muhtara saldırıyorsunuz. İmar planını muhtarmı çıkardı, 5 kat ruhsatını muhtarmı verdi.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Ne muhtar nede belediye başkanı görevini yapmıyor muhtar kendi evinin derdinde başkan verdiği sözleri tutmuyor başkan mahalleye geldiğinde kaçarcasına muhtarla köşelerden halka yakalanmadan tüvüyor

Alican Değer
Alican Değer - 2 yıl Önce

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarının yaptığı imar planı yüzünden mağdur olduk. Abdullahpaşa Mahallesi olarak verdiğimiz oydan dolayı pişmanız. Bir daha asla oy yok.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Yazık bize ki böyle korkak bir başkan seçmişiz bakan 5kat dedi ağzını açıp bakana bu evlerin nasıl yapılacağını anlatamadı arsaları metre karesi cüzzi fiyatla gerekirse 1tl den vereceğini söyledi sonra inkar etti gelme mahallemize biz yine çadırda yatarız ama seni burda görmek istemeyiz

İsmail Genç
İsmail Genç - 2 yıl Önce

Elazığ Belediye Başkanı Abdullahpaşa Mahallesi halkıyla dalga geçmektedir. Sözlerini tutmadığı gibi şimdi de kendileri yapacakmış. Belediye rant işine mi girdi. İmar planı yapamayan konut mu yapacak.


SIRADAKİ HABER

banner109