Abdullapaşa Mahallesi’nde Hasar Tespit Çalışmaları

Yaşanan depremin ardından, şehir merkezindeki binalarda hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Abdullah Paşa Mahallesi’nde de bir çok bina hasar gördü.

Abdullapaşa Mahallesi’nde Hasar Tespit Çalışmaları

Elazığ’da Cuma günü meydana gelen 6.8’lik depremin ardından yaralar sarılmaya ve hasarlı binaların tespit çalışmaları devam ediyor.

Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki binaların bir kısmında ağır-orta ve hafif hasarlı binalar belirlenirken, bazılarına yıkım kararı verildi.

KÖSE: MAHALLEMİZDE AĞIR HASAR ÇOĞALMAYA BAŞLADI

Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, 5 ekibin hasar tespit çalışmaları için mahallede gezdiğini belirterek, “Vatandaşlarımız tabi ki muhtarlıklara yoğunluk veriyor. Tüm mahalle muhtarlarına da aynen öyle. Her şeyde bize geliyor. Bizlerde elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Ben vatandaşlarıma şunu diyorum. Başta Allah’a hamd olsun şükür ediyoruz. Bir çökme durumumuz yok. çevre ve şehircilik müdürlüğümüzden 5 ekip tek tek geziyor. Kimsenin başvuru yapmasına gerek yok. Dediğim gibi çevre ve şehircilik müdürlükleri tarafından geziliyor. Evde olmayan kişilerde kapılarına TC kimlik numarasını, adını soyadını, telefon numaralarını yazsınlar. Gezen ekip zaten öncelikle bodrum katlara ve birinci katlara bakılıyor. Bodrum katta zaten kolon çatlaması ya da kırılması varsa apartmana ağır hasar veriyorlar. Şuan mahallemizde ağır hasar çoğalmaya başladı. Boşaltılan eve girmeyin, eşyalarını kurtaran var ama mühendisler evlere girmeyin diyor. Girmeyin diyorlar ama vatandaşlar nerede kalacak. Çadırlarımız yeteriz. AFAD’a başvuru yaptık çadır için. Kurduğumuz AFAD çadırları da var. Akşamları ben geziyorum bakıyorum ki 30 çadır kurmuşuz, 5 tane aile kalıyor. Isınma problemi de yaşanıyor her şeyde vatandaş haklı. Allah bir şey göstermesin. 4 güne etti. Biraz daha duyarlı olmamız lazım, şükür etmemiz lazım” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Store
Store - 8 ay Önce

Valla ben 3 gün arabamda yattım boş çadır yok diye nasıl boş çadır var diyolar 10 defa muhtarın yanına gittim çadır yok dedi yalan konuşmasınlar

SIRADAKİ HABER

banner7