ACAR: ELAZIĞ’IMIZI TANITMAK İSTİYORUZ

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Acar, medya grubumuzu ziyaret etti. Acar, 2019 yılında Elazığ tanıtım günlerini İzmir’de gerçekleştirmeyi düşündüklerini söyledi.

ACAR: ELAZIĞ’IMIZI TANITMAK İSTİYORUZ

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Acar beraberinde Abdullapaşa Spor Kulübü Başkanı Ferhat Evsen ve Mehmet Eraslan ile birlikte televizyonumuzu ziyaret etti.

ELAZIĞLILARA ÇOK BÜYÜK SES GETİRDİ”

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık ile bir araya gelen Dernek Başkanı Acar, “İzmir’de Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği 1948 yılında kurulmuş, İzmir’deki en ilk derneklerden bir tanesi. Bu yıl 70. yılını kutladık. İzmir’de 2017 yılında göreve başladığımızdan sonra yönetim kurulu ile her ayın 23’ünde Elazığ’ı tanıtacak programlar yapmaya başladık. İlkini İzmir’in en etkin ve güzel bir mekanında Atatürk Kültür Merkezi’nde konser verdik. Çaydaçıra konseri. 300-400 kişinin katılacağını tahmin ediyorduk, 700 kişilik yere bin 100 kişi ayakta katıldı. 500-600 kişi de dışarıda kaldı. Çok güzel bir etkinlik oldu, İzmir’de Elazığlılara çok büyük ses getirdi. Bir fırtına esti. Onun arkasından peynirlik ekmek kır şölenimiz vardı, daha sonra da her ayın 23’ünde birkaç ay dernekte yaptık, ondan sonra Ali Ağa’da, Gazi Emir’de, Menderes’te devam etmek üzere etkinliklere başladık” ifadelerini kullandı.

“HER GELEN ELAZIĞLI BİR KOMŞUSUNU ALIP GELİYOR”

İzmir’de Elazığlıların sesini duyurmaya çalıştıklarını ifade eden Acar, “Esas oradaki yaptığımız etkinliğe Elazığlılardan çok İzmirlilere, İzmir dışından gelmiş olan dostlarımızı davet ediyoruz. Neden? Kültürümüzü tanıtmak, Elazığlılar zaten biliyor. Her gelen Elazığlı bir komşusunu alıp geliyor. Biz daha değişik projeler yapacağız ileriki zamanlarda. Bir ara Kanal Fırat’taki “Milad’ın Mutfağı” programında dernekle konuşurken ELFED’deki arkadaşlar duydu, onlar bu projeyi yaptı. İstanbul bizden maddi yönden biraz ilerde, manevi yönden biz ilerideyiz. Maddi yönden olunca, biz biraz daha geride kaldık. İnşallah ileriki zamanlarda onu da yapacağız” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ’IMIZI TANITMAK İSTİYORUZ”

Acar, “Biz daha önce Ankara’daki Elazığ Tanıtım Günleri’ne yönetim kurulundaki arkadaşlarla gitmiştik, orada Belediye Başkanı ve Sayın Valimle görüştüğümüzde önümüzdeki yıl aslında biz bu sene yapmayı düşünüyorduk. Önümüzdeki yıl İstanbul, daha sonra İzmir’i düşünüyoruz dedi. 2013 yılında yapılmıştı, tabi İstanbul’daki bu seneki yapılan çok süper oldu, inşallah bizde ona layık olacak şekilde 2019 yılında Elazığ Tanıtım Günleri’ni yapıp, Elazığ’ımızı tanıtmak istiyoruz inşallah” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 2 yıl Önce

ALLAHINA KURBAN KRAL BAŞKANIM,RABBİM KOLAYLIKLAR VERSİN.SAYGILARIMLA

SIRADAKİ HABER

banner7