Acar: Mahalle Sakinlerinin İmar Planı İle İlgili Sıkıntıları Var

İstasyon Caddesi’nde otopark yapılacağını ifade eden Akpınar Mahalle Muhtarı Raif Acar, 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında yapıları hasar alan mahalle sakinlerinin imar planıyla ilgili sıkıntılarının olduğunu söyledi.

Acar: Mahalle Sakinlerinin İmar Planı İle İlgili Sıkıntıları Var

Akpınar Mahalle Muhtarı Raif Acar, mahalle de devam eden çalışmaları ve projeleri anlattı.

ACAR: BELEDİYEMİZ SORUNLARIMIZI BİLİYOR

İstasyon Caddesi’nde cumartesi pazarının yeni yeri ile ilgili Elazığ Belediyesinin çalışma yürüttüğünü ve mahallede otopark yapılacağını ifade eden Muhtar Acar, “Karayolları lojmanları vardı İstasyon Caddesi’nde orayı belediye tapu tescilli yapıldı üzerine. Ulaştırma Bakanlığı’ndan alındı. Belediyemiz güzel bir proje hazırlıyor. Haftanın bir günü Cumartesi, Pazar oraya götürülmesi; hijyenik kapalı bir alanda yapılması şeklinde bir proje hazırlıyor. Yaklaşık 2-3 kat bodrum altında otopark alanı oluşturuyor orada. Belediyemiz sağ olsun oradaki sorunları biliyor. Yaklaşık 4-5 mahalle o cadde üzerinde hareket halinde oluyor. Otopark sıkıntısı var maalesef. Otopark yapılacak. Bir kısmını park olarak vatandaşa açacağız. İstasyon Caddesi’ndeki orta refüj alt geçit oturma alanı bırakmadı. Bu yüzden orada oturma alanı olarak tahsis edilecek vatandaşa. Bu şekilde inşallah kısa zamanda sonbaharda biter diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ACAR: VATANDAŞLARIN İMAR İLE İLGİLİ TALEBİ VAR

Akpınar Mahalle Muhtarı Raif Acar, “Depremden ötürü vatandaşımız bayağı bir sıkıntı çekti. Tabi bizle birlikte. Yeni bir imar revizyonu yapıldı. İmar revizyonunda geri çekmeler, yan çekmeler veya arka çekmeler mevcut. Yüzde 10’unu kullanamıyorsun, yüzde 40’ını kullanabiliyorsun. Bu yönde vatandaş talebi öncelikle arsa üzerindeki talebi ‘yüzde 10 ekleme yapılırsa biz kendimiz yaparız veya müteahhitte veririz’ diye söylüyorlar. Bu yönde talepleri oluyor. Ama yerinde yapılması için kentsel dönüşüm yönünde tabi ki yetkililerle ben görüştüm, anlattım. İnşallah kısa zamanda olacak bir şeyler değil bunlar. Alla devletin eksiğini vermesin. Bir yıl içerisinde insanları evlerine TOKİ olarak vermeye başladı. Bizimde kentsel dönüşüme girerse geri çekmeler de devlet tarafından yapılır. Herkes temiz, yeni evlerde sağlıklı evlerde otururlar diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akar
Akar - 5 ay Önce

Muhtardaki poz da belediye başkanında yok git akpınarda mahalle aralarına gir çöplüğün mahalleden farkı yok yürümeye kaldırım bile yok gitmiş kentsel dönüşümden bahsediyor

Fuat
Fuat - 5 ay Önce

Muhtar efendi sen önce vatandaşla nasıl konuşulacağını öğren. .

W
W - 5 ay Önce

Mahalle oturulmaz durumda heryer pislik muhtar bey biraz ilgilen

Nedim
Nedim - 5 ay Önce

Evleri yıkılanların tamamına TOKİ rezerv alanında evlerini yapıyor oralardan hak sahibi oluyorlar. İmar planı ne alaka evin imar planına uygun yapılıyorsa müteahhitle anlaşır yaparsın uymuyorsa yerini Belediye ye devret

SIRADAKİ HABER

banner103