AFAD Hak Sahipliği Duyurusunu Yayımladı! Müracaatlar Nasıl Yapılacak?

AFAD Elazığ depreminde evi hasar gören ve hasar tespit raporu bekleyen vatandaşlar için duyuru yayımladı.

AFAD Hak Sahipliği Duyurusunu Yayımladı! Müracaatlar Nasıl Yapılacak?

HAK SAHİPLİĞİ DUYURUSU:

Hasar Tespit Raporlarında KONUTLARI , İŞYERLERİ VE KÖYLERDE DE AHIRLARI’nın hasar durumları YIKIK, AĞIR HASARLI ve ORTA HASARLI olan afetzede vatandaşlarımız için;

Hak Sahipliği süreci; 15 Haziran 2020 Pazartesi itibariyle aşağıdaki tabloda belirtilen okul ve eski devlet hastanesinden oluşan 12 nokta ile 3 ilçemizde kurulacak olan toplam 17 müracaat ofisinde başvuru alınmak suretiyle başlatılacaktır.

Salgın sürecinin devam etmesi dolayısıyla yoğunluk oluşmaması için vatandaşlarımız T.C. Kimlik Numaralarının son rakamına göre bu irtibat noktalarına başvuru gerçekleştirebilecektir.

Kimlik numarasının son hanesi;

0 ile biten Vatandaşlarımız 15/06/2020-21/06/2020 tarihleri arası,

2 ile biten Vatandaşlarımız

22/06/2020-28/06/2020 tarihleri arası,

4 ile biten Vatandaşlarımız

29/06/2020-05/07/2020 tarihleri arası,

6 ile biten Vatandaşlarımız

06/07/2020-12/07/2020 tarihleri arası,

8 ile biten Vatandaşlarımız

13/07/2020-19/07/2020 tarihleri arası başvuru yapabileceklerdir.

Söz konusu başvurular kanun gereği 2 aylık yasal süre içerisinde yapılmalıdır. 2 Aylık yasal süre dışındaki başvurular kabul edilmeyeceğinden süresinde başvurmayan vatandaşlarımız hak sahibi olamayacaklardır.

Önemle duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 5 ay Önce

Süresi içinde; adam hasta ,felçli,kanser gidemedi malını devlet gasbetmis mi olacak.Bu ne biçim devlet uygulaması, o zaman senin ne hakkın var iki ayın son haftasına gün sırası vermeye,siz asıl bunun hukuki dayanağını gösterin.
Tam bir tiyatro.Peki son numarası 0 (sıfır) olup ilk hafta içinde müracaat edemeyenin de ikinci hafta müracaat etme hakkı kalkıyor ve o da malını kaybediyor mu?Ne ülke be. Tık yok.

Mehmet Doğan
Mehmet Doğan - 5 ay Önce

Başvurular nerelere hangi okullara yapılacak onlarıda yazarmısınız

metin
metin @Mehmet Doğan - 5 ay Önce

yorumlara bakılırsa önce haber, sonra başvuru yapılacak merkezler yayınmanmış.

B.k.
B.k. - 5 ay Önce

Zaten geç kalınmış hak sahipliği başvuruları için neden 15 haziran bekleniyor ki. Zaten vatandaş yeterince mağdur edildi. BU Süreç 17 Nisanda başladı. Neden bu güne kadar beklendi. Mahkemelerle birlikte kışı geçeceğiz. Erkene alınamaz mı.

Kazim  SPOR
Kazim SPOR - 5 ay Önce

Elazığ bir an önce deprem zedeler in evlerini kışa girmeden teslim etmeleri lazım kiralardan kurtarması kış bitmeden söz verildi inşAllah yerine getirirsinz.

Kürşat
Kürşat - 5 ay Önce

Yarın millet gider,gerçi nereye müracaatı da belki değil ya!Bı bakarsın boylu fotoğraf, ikamet,n.cuzdan sureti,savcılık kağıda da getirmedin diye insanlara başka bir talim daha yaptırabilirler.Gerci şeytanın avukatlığı gibi oldu ama olmaz olmaz demeyip uyaralım dedik.

Mehmet Boyraz
Mehmet Boyraz - 5 ay Önce

Hangi okullara başvurulacak

Uzman
Uzman - 5 ay Önce

Hak sahipliği başvuru sürecinin bu kadar sancılı bir şekilde yapılması hayret veriyor. 15 Haziran neden bekleniyor ki? Başvurular yapılırken ne istenecek neden açıklanmıyor ki www.uzmanguclendirme.com

Arzu güngördü
Arzu güngördü - 5 ay Önce

Biz kiracılar bir hak yokmu depremden dolayı evden çıkarılıyor 1000 aşağı kirayok nasıl ödüyeceğiz bizde mağduruz bizimde sesimizi duyun


SIRADAKİ HABER

banner7