AFAD Hak Sahipliği İtiraz Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Elazığ depreminin ardından yapılan hak sahipliği sonrasında itiraz başvuruları alınmış ve süreç sona ermişti. Hak sahipliğine itiraz eden vatandaşların sonuçlarının AFAD tarafından en geç 10 gün içerisinde açıklanacağı öğrenildi.

AFAD Hak Sahipliği İtiraz Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından konutlar için hak sahipliği süreci başlamıştı. Açıklanan hak sahipliği sonuçlarının ardından hak sahibi olamayan vatandaşlar için itiraz başvuruları alınmaya başlanmıştı.

Hasar tespit işlemleri sonucunda ağır hasar raporu verilen 21 bin 601 afetzededen 20 bin 498’i talep ve taahhütname verdi. 13 bin 330’u hak sahibi olurken 5 bin 9’una ise ret verildi.

21 Eylül 2020 tarihinde alınmaya başlanan itiraz başvuruları 15 gün sürmüş ve başvuruların tamamlanmasının ardından süreç sona ermişti.

AFAD’a hak sahipliği için itiraz eden vatandaşların itiraz sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. AFAD Elazığ İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre itirazlar için komisyonlar çalışmalarına devam ediyor.

İTİRAZ SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK

Yapılan itirazların vatandaşların lehine sonuçlanması için komisyonun ayrıntılı çalıştığı belirtildi. Süreçte evraklarında eksik yada problem olan vatandaşlara tek tek ulaşıldığı ve eksik olan evraklarının yenilenmesi istendiği ifade edildi.

AFAD İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların devam ettiği ve en geç 10 gün içerisinde itiraz sonuçlarının açıklanacağı öğrenildi.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 6 ay Önce

Kira yardimini öde Pıhtılı! Milletin canı burnunda haberin olsun.Seytan gibi taşlanmiyasın.Aman ha.Demediler demeyesin!

.
. - 6 ay Önce

Evimize tekrar red gelirse ne olacak

SIRADAKİ HABER

banner103