AFAD Madenlileri Son Kez Uyardı

Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Pıhtılı, Maden’de yaşayan vatandaşları uyardı, konut ve iş yerlerine başvuru yapmayan vatandaşlara, “Müracaat etmeyenler kanuni olarak geri dönülmez bir şekilde hiçbir yardım alamayacaktır” dedi.

AFAD Madenlileri Son Kez Uyardı

Maden İlçesi’nin Camiikebir mahallesinde meydana gelmesi muhtemel heyelan afetinden dolayı konut ve iş yeri yardımında bulunulacaktı.

Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Pıhtılı, Madenli vatandaşları başvuru yapmaları konusunda son kez uyardı.

PIHTILI: GERİ DÖNÜLMEZ BİR ŞEKİLDE HİÇBİR YARDIM ALAMAYACAKTIR

Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Pıhtılı, “Maden ilçesi Camiikebir mahallesinde meydana gelmesi muhtemel heyelan afetinden dolayı konut ve işyerlerinin nakli uygun görülen afetzedelerin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının olurları ile son kez olmak üzere hak sahipliği ek süresi 09.12.2019 ile 07.01.2020 tarihleri arasında 30 (Otuz) günlük yasal süre içerisinde yapılacaktır. AFAD’dan konut ve işyeri almak isteyenler için Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde Maden ilçesinde kurulacak olan geçici hizmet bürosuna talep ve taahhütname ile birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu yasal sürede AFAD’a müracaat edenlere sadece konut, işyeri yardımı yapılabilecek, müracaat etmeyenler kanuni olarak geri dönülmez bir şekilde hiçbir yardım alamayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109