AFAD Müdürü Pıhtılı, Deprem Sonrasında Yapılan Çalışmalarla İlgili Bilgi Verdi

AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, kira ödemelerinin ikinci kısmının kontratlar karşılığında yapılacağını söyledi.Hak sahipliği başvurularında şuana kadar 15 bin 136 afetzedenin müracaat ettiğini belirten Pıhtılı, çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

AFAD Müdürü Pıhtılı, Deprem Sonrasında Yapılan Çalışmalarla İlgili Bilgi Verdi

AFAD Müdürü Osman Pıhtılı, 24 Ocak depremi sonrasında yapılan çalışmalarla ilgili muhtarlara bilgi verdi.

PIHTILI:İKİNCİ ÖDEMELERİNİ YAPACAĞIZ

Osman Pıhtılı,kira yardımları ile ilgili ikinci ödemelerin kira kontratları karşılığında yapılmayabaşlandığını söyleyerek, “2bin 296 aileyi konteyner kente yerleştirdik. Hem köyde hem de merkezde olan yerlere. Bunun dışında kendi imkanları ile barınmak isteyen 17 bin 976 aileye taşınma yardımı ödemesi yaptık. Taşınma yardımında 76 milyon 509 TL ödeme yapıldı şu ana kadar. Akabinde kiraya giden, sağlam bir ev tutup oraya kira ödeyen ve taşınan ikametini oraya taşıyan vatandaşlar ile kira kontratını ve adresini o adrese taşıması halinde kira kontratını vermesi ile ikinci ödemelerini yapacağız. Evraklarını almaya başladık. Şehrimizin vatandaşın bu pandemi sürecinde sıkıntı yaşamasınlar diye 8 tane lokasyonda personellerimiz evraklarını alıyor, incelemeden geçirildikten sonra vatandaşımız kira ödüyorsa kira konusunda yardımcı oluyoruz” dedi.

PIHTILI:AĞUSTOS AYINDA İLK TESLİMLER OLACAK

AFAD Müdürü Osman PıhtılıHak sahipliği başvurularının devam ettiğini de hatırlatarak, şuana kadar 15 bin 136 afetzedenin hak sahipliği için müracaat ettiğini kaydederek, “Hak sahipliği işlemlerinde dün itibariyle 30 bin afetzededen 15 bin 136 afetzede müracaat etti. Bu evraklar alınırken bir taraftan komisyondaki arkadaşlar evrakları inceledi. Aynı zamanda şehrin farklı lokasyonlarında konutlar yapılıyor. Nasip olursa ağustos ayında ilk teslimler olacak. Diğer yerlerde teslim edilecek” ifadelerini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 1 ay Önce

Pıhtılı,De ki ödemeler şu tarihte başlayacak,kendilerine mesajla önceden bilgi verilecek.Ayrica, AFAD şu bölgelerde konut yapıyor,teslim tarihleri şunlardır.Acik ve net olarak halkı bilgilendirmeniz şart.Herkes kafasına göre konuşmayı bırakıp gerçekle karşı karşıya olmalıdır.Agir hasarlı yıkılacak binalarda hala oturanların, başlarına birşey gelirse sorumlusu kim?Bu insanlar yasak olmasına rağmen hala oturuyorlar.Tebligat kim yapacak,veya evler boşaltılmış,zemindeki işyerleri hala faal,buna nasıl müsaade ediliyor,ortada sahiplenen bir kurum ve kuruluş yok.Bir deprem veya Doğalgaz kaçağı olup bir felâket olursa,müsebbibi kim?Devlet nerede, kurumlarımızin mesuliyetleri nedir,kimsenin ilgilendiği yok.Hala boş apartmanlar tinerci,balici, gaspçı veya gayrimeşru iş yapanlara tam bir münbit alan hâlinde,bunlar derhal niye yıkılmiyor.Bu kadar yeter mi!

Yazık
Yazık - 1 ay Önce

AFAD ve Çevre Şehirrcilik il Müdürlükleri Elazığ Depreminin enkazı altında kaldılar. Vatandaşı mağdur edecek büyük yanlışlara ve uygulamalara imza attılar başka ilde olsa bu kurumların yöneticileri bir dakika o koltukta kalamaz.

Halim yerli
Halim yerli - 1 ay Önce

Pıhtılı müdürüm Elazığ için bir şanstır

ERSAN SAVUR
ERSAN SAVUR - 1 ay Önce

Sağlam bir ev olsaydı taşınırdık kontratimizida yapardik

Ahmet yıldız
Ahmet yıldız - 1 ay Önce

27 şubata çekilen toki bizmisen tokı kursunda çıkan konutları ne zaman teslim ediyorlar

Murat akyar
Murat akyar - 1 ay Önce

Birinci ödeme yapıldı ikinci ödeme bir hayli sürdü afad tarafından üç beş tane telefon verip sorunlarınızı soyluyelirsinuz açınca görevli konteynır düzenlemesi yapılınca ikinci ödeme. Yapilacak dediler insalah birşey daha çıkmaz kira kontratı verin tamam verdik bakalım nereye kadar sürecek

Deprem
Deprem - 1 ay Önce

Hani az hasarlı evlere 1250 tl verileçek ti niye verilmiyor hala YETKİLİLERE duyurulur van depreminde verildi neden elazığ da verilmiyor

SIRADAKİ HABER

banner7