AFAD, Sivrice’de Konutlar İçin Yer Seçimi Yapıyor

AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı ve İyileştirme Şube Müdürü Ali Rıza Akay, AFAD konutlarının köy yer seçim çalışmaları ve kontrollerine devam ediyor. Çalışmalar taşlıyatya Duygulu, Görgülü ve Ilıncak köylerinde devam etti.

AFAD, Sivrice’de Konutlar İçin Yer Seçimi Yapıyor

24 Ocak’ta meydana gelen depremin ardından AFAD İl Müdürlüğü çalışmalarını bu defa köylerde sürdürüyor.

Depremden etkilenen köylerdeki hak sahibi aileler için AFAD TOKİ işbirliği ile yapılan depreme dayanıklı çelik konstrüksiyon afet köy konutlarının bazı noktalarda inşaat çalışmaları devam ederken, bazı noktalarda da yer seçim çalışmaları devam ediyor.

Sahaya inen AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı ve İyileştirme Şube Müdürü Ali Rıza Akay ve beraberindeki heyetin bu defaki durağı Sivrice İlçesi oldu..

Sivrice İlçesi’ne bağlı Taşlıyaya, Duygulu, Görgülü ve Ilıncak köylerini ziyaret eden İl Müdürü Pıhtılı ve İyileştirme Şube Müdürü Akay, doğu Anadolu fay zonu ve yakınında bulunan köylerde yer seçimi çalışmaları yaptı.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ramazan sevinc
Ramazan sevinc - 2 yıl Önce

Il afat müdürü ve ekibini tebrik ederim köy evlerimizi ne zaman tesl8m edecekler yaklaşık 1 yıl oldu ben ilincak koyu sakiniyim ilgi ve alakanıza teşekkürler cevap bekli yazarsanız memnun olurum ne zaman

SIRADAKİ HABER

banner109