AFAD Tarafından Başlatılan Ek Süre 1 Mart’ta Sona Erecek

AFAD İl Müdürlüğü tarafından Hak Sahipliğini kaçıran depremzedeler için tanınan ek süre devam ediyor. Süre 1 Mart tarihinde sona erecek.

AFAD Tarafından Başlatılan Ek Süre 1 Mart’ta Sona Erecek

24 Ocak depreminin ardından başlatılan hak sahiplini kaçıran vatandaşlar için tanınan ek süre 15 şubat tarihinde başlatılmıştı.

“15 GÜNLÜK EK MÜRACAAT SÜRESİ VERİLMİŞTİR”

Konuyla ilgili AFAD İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz Sivrice İlçesinde 24.01.2020 tarihinde meydana gelen Deprem afeti nedeniyle Köyünde/Mahallesinde konutları, ahırları ve işyerleri, yıkık / ağır / orta derecede hasar gördüğü tespit edilen mülk sahibi, hissedarı veya hasar gören konutta oturan evli evlatlarından, afetzede olan ve hasar tespit listelerinde isimleri bulunanlardan 15.06.2020 – 13.08.2020 tarihleri arasında iki aylık yasal sürede “çeşitli nedenlerle müracaat edemeyen” afetzede vatandaşlarımız için AFAD tarafından hak sahipliği ve borçlandırma işlemlerini yapabilmeleri için 15 günlük ek müracaat süresi verilmiştir”

“BAŞVURULAR 1 MART TARİHİNDE SONA ERECEK”

“27 Aralık 2020 tarihinde İlimizde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem nedeniyle, hasar tespit çalışmaları ve yasal süreç devam ettiğinden, 27 Aralık 2020 depremi ile ilgili HAK SAHİPLİĞİ VE BORÇLANDIRMA işlemleri daha sonra yürütülecektir. Bu işlemler sadece 24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle, hak sahipliğine çeşitli sebeplerle başvuru yapmamış olan afetzede vatandaşlarımıza 15 (on beş) günlük ek müracaat süresi verilmiş olup, sadece bu vatandaşlarımızın başvurusu alınacaktır. Ek müracaat süresi 15.02.2021 (Pazartesi) günü başlayacak olup 01.03.2021 (Pazartesi) günü sona erecektir. Müracaatlar İlimiz Yeni Mahallede bulunan İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde alınacaktır. Afetzedeler Hak Sahipliği ve Borçlandırma işlemlerini bizzat kendileri veya kanuni vekilleri (noter tasdikli vekâletname ile) vasıtasıyla yapabileceklerdir” denilmişti

Hak sahipliği için başlatılan ek süre 1 Mart tarihinde sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103