AFAD Yaşlı ve Engellilerin Başvurularını Evlerinde Aldı

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü ekipleri 24 Ocak 2020 depreminin ardından yasal süre içerisinde hak sahipliği başvurusu yapamayan yaşlı ve engelli vatandaşların ikamet adreslerinden başvurularını aldılar.

AFAD Yaşlı ve Engellilerin Başvurularını Evlerinde Aldı

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde 6,8 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem meydana geldi.

Meydana gelen depremin ardından ağır hasar alan konutlar için hemen hak sahipliği başvuruları alınmaya başlandı.

Hak sahipliğine başvuru yapabilmek için 60 günlük yasal süreç tanındı ve Elazığ’da hak sahipliği başvuruları yapıldı.

Elazığ’da hak sahipliği için başvuru yapamayan vatandaşlar oldu.

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü hak sahipliği için 27 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen deprem dolayısıyla yeniden hak sahipliği başvuruları başlattı.

1 Mart’ta sona erecek olan hak sahipliği başvurularından 24 Ocak depreminde hak sahipliğine başvuru yapamayan vatandaşlar da faydalandı.

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü ekiplerince Elazığ’da hak sahipliği için başvuru yapamayan yaşlı ve engelli vatandaşların oturdukları ikametlere giderek hak sahipliği başvuruları alındı.

“MÜRACAATLARI İKAMETLERİNDE EKİPLERİMİZCE ALINMIŞTIR”

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Elazığ ili ve çevresinde 24 ocak 2020 depremi sonrası  ilan edilen 60 günlük yasal süre içerisinde hak sahipliği müracaatını yapamayan vatandaşlarımız için 15 günlük ek süre verilmiş olup yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın müracaatları ikametlerinde ekiplerimizce alınmıştır” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir
Bekir - 2 ay Önce

Elazığ da teslim edilen 8000 konut nerede, yada 20000 konut nerede teslim edilende yapılanda gerçek rakamlar değil

Dertli
Dertli - 2 ay Önce

27 aralik 2020 depreminin hasar tespit sonuclari henüz aciklanmadi. Dolyisiyla bu depremle ilgili hak sahipligi muracaati nasil alinabilir ki. Lutfen haber yazarken biraz daha dikkatli olalim. Insanlar yanilmasin. Lutfen.

Dertli
Dertli - 2 ay Önce

""AFAD Elazığ İl Müdürlüğü hak sahipliği için 27 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen deprem dolayısıyla yeniden hak sahipliği başvuruları başlattı.

1 Mart’ta sona erecek olan hak sahipliği başvurularından 24 Ocak depreminde hak sahipliğine başvuru yapamayan vatandaşlar da faydalandı."" Deniliyor haberde.
27 aralik 2020 depreminin hasar tespit sonuclari henuz aciklanmadi ki.

Ali Akın
Ali Akın - 2 ay Önce

Madem engelli ve yaşlıların müracaatını evlerinden alabiliyorsunuz bu işlemi önceki müracaatta neden yapmadınız bu insanları saatlerce kuyruklarda neden beklettiniz

Fatih Ahmet yılmaz
Fatih Ahmet yılmaz - 2 ay Önce

Süre iki engelli rapolu 92 ben tokide ev almak için baş virabilimiyim cep ,0532 6245389

SIRADAKİ HABER

banner103