Ağar: Tüm Partiler Tek Vücut Olarak Hükümet'in Yanında Olmalı

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Türkiye'nin bir "Beka" meselesi olduğunu belirtip, ABD'nin bunu anlaması için tüm partilerin Hükümet'in yanında yer almasını gerektiğini" dile getirdi.

Ağar: Tüm Partiler Tek Vücut Olarak Hükümet'in Yanında Olmalı

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde icra edilen Pençe Kartal-2 Harekatı’nda polis ve asker 13 kişinin terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili tartışmalara eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar da dahil oldu.

AĞAR: TÜM PARTİLER HÜKÜMET'İN YANINDA OLMALI

Mehmet Ağar, “Türkiye’nin bir beka meselesi var. Bu beka meselesinin temel başlıklarından birincisi PKK/YPG/PYD’dir. Bunların hepsi için, Amerika Birleşik Devletleri’nin anlaması için müşterek bir tavrın ortaya konması gerekiyor. ABD artık kendi isteklerini, kendi istediği gibi râm edecek, boyun eğip, itaat edecek bir hükümet beklememelidir. Bunu şu gün Cumhur İttifakı ile yapacağını, yapması gerektiğini anlaması gerekiyor. Ve beklememesi için, bunu anlaması için TBMM içinde ve dışında tüm partilerin tabii HDP’nin böyle bir tutum sergilemesini beklemek iyimserlik olur artık ortak bir pozisyon geliştirmesi/getirmesi gerekiyor. Öyle artık terör örgütünün adını zikretmeme vs. gibi tutumların terk edilmesi lazım. Bizim dönemimizde Amerikalı yetkililerden destek gördüğümüz zamanlar oldu. Bu desteği vermelerinin ana sebebi -ki o zaman DYP/SHP iktidarı vardı- karşılarında top yekûn bir siyasi duruşun bulunmasıydı. İktidarıyla, muhalefetiyle. Böyle olduğu için o dönem Amerika bu konunun üzerine gidemedi ve hatta istediğimiz bazı konularda destek verdi. Şu an sıkıntının temel nedeni budur. Yani, TBMM içindeki ve dışındaki tüm partilerin bu konuda tek vücut olarak, tek dil kurarak hükümetin yanında olmaları gerekiyor. Unutulmaması gerekiyor ki, nihayetinde bu mesele tarihi görevdir. Muhalefet konusu değildir. Kim hükümet olursa olsun bu saydığımız başlıklarda sağlam durulacak. Ortadan konuşmakla olmaz. Millet, kim varsa siyasette yekvücut olmasını bekliyor. Eğer bu olaylar neticesinde başka siyasi beklentiler var ise o olmaz, açık söyleyelim. Beklentileri olmaz. Halk ona müsaade etmez. Diğer hangi konularda muhalefet yapılacaksa yapılsın. Ama bu konular olmaz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 10 ay Önce

Elazığ bölge illeri yanınızda sahipsiz kaldı ve her alanda küme düştü. Elazığ tarihinde bu kadar yıpranmamış bu kadar bölge illeri yanınında her alanda küme düşmemişti, ve sizler yok hükmünde kaldınız, artık Elazığ kullandığınız yeter.

Harputlu
Harputlu - 10 ay Önce

Niye???fuzuli oğlun vekil oldu ne yaptı ...hakkımız haram olsun ...

Gakgom
Gakgom - 10 ay Önce

Gereksiz ...

Murat
Murat - 10 ay Önce

Elazığ size devamlı destek verdi , ancak yıllardır Elazığ gerçek anlamda sahipsiz kaldı, bu saatten sonra Elazığ’a gölge etmeyin Elazığ’ı kullanmayın yeter.

Vedat
Vedat - 10 ay Önce

3 dönem vekil oldu Elazığ a faydası dokunmadı. Şimdi de oğlu vekil

Akil Sağlığı
Akil Sağlığı - 10 ay Önce

Sayın Ağar Yani siz diyiyorsunuz benim akıl sağlığım yerinde değil açıkcası Son 10 yılda siyasi sistem ne hale umarım vekil oğlunuz gelip açıklama zahmetinde bulunmuştur size Türkiye tüm kamu ve özel kurumlarıyla tek bir parti yönetiyor haberin olsun ayrıca zaten herkes törörü kınadı oldu biti değilmi o şehitlerin kanı bu dünyadada öteki dünyada kimin vebali varsa üstünde olsun

Casemiro
Casemiro - 10 ay Önce

Yil 2007 e_ muhtira yayinlandiginda meclise girmeyeceksiniz 367 krizine katki saglayip bizi hayal kirikligina uğrattiniz şimdi de başka bir hayal kirikligi daha o gun siyaseti biraktiniz nolur bi daha donmeyin mumkunse Tolga Ağarda siyseti biraksin pek faydasi yok aslinda hata bizim sizde hata yok

mert can
mert can - 10 ay Önce

sayın agar tbmm girmeniz gerekirken nerdeydiniz.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109