AGD’den Mekke'nin Fethi Programı

Anadolu Gençlik Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Mekke'nin Fethi" programı Elazığ’da da gerçekleştirildi.

AGD’den Mekke'nin Fethi Programı

Anadolu Gençlik Derneği'nin her yıl düzenlediği Mekke'nin Fethi programı bu yıl da Elazığ’da gerçekleşti.

Mekke'nin fethinin 1392. yıl dönümü dolayısıyla Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AKYILDIZ: “KÖTÜLÜKLERİN DAYATILMASINA KARŞI TAVIR ALMA GEREKLİLİĞİNE İNANIYORUZ”

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Yemliha Akyıldız, Mekke’nin Fethini her yıl geleneksel olarak kutladıklarını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Akyıldız, “Bugün Miladi 31 Aralık Cumartesi. Mekke’nin Fethi’nin 1392. yıl dönümü. Anadolu Gençlik Derneği öteden beri şuurlu, sorumluluklarının farkında Allah rızası için bir nesil yetiştirmenin gayreti içerisinde olan müstesna bir kuruluştur. Anadolu Gençlik Derneğimizin ilk günden beri geleneksel olarak kutladığı Mekke’nin fethi programı bugün de tüm Türkiye’de 81 şubemizde 922 ilçemizde olmak üzere yüzlerce noktada icra edilmektedir. Biz yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında tüm dünya haklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır alma gerekliliğine inanıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sona Başkanı Yemliha Akyıldız, Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır İl Sorumlusu Recep Koca, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Bekiroğlu Mekke’nin fethinin İslam düşüncesindeki yeri hakkında bilgi verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109