Ağın, Alt Bölge Desteğinden Yararlanan İlçeler Arasına Eklendi

T.C. Resmi Gazete de yayımlanan karara göre, Elazığ’da alt bölge desteğinden yararlanan ilçelere Ağın’da eklendi.

Ağın, Alt Bölge Desteğinden Yararlanan İlçeler Arasına Eklendi

Resmi Gazete’nin 21 Ağustos 2020 günlü sayısında yayımlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar”da değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararıyla teşvikler ilçe bazına indirilmişti.

Kararla, alt bölge desteğinden yararlanabilecek ilçe sayısı 263'ten 337'ye çıktı. Listeye 39 ilden toplam 74 ilçe eklendi.

21 Ağustos’ta yayımlanan ilanda Kovancılar, Karakoçan, Alacakaya, Maden, Palu, Baskil, Sivrice ve Arıcak ilçelerinin alt bölge desteğinden yararlanacağı duyurulmuştu.

Resmi Gazete’nin 13 Mayıs 2022 günlü sayısında yayımlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar”da Cumhurbaşkanı kararıyla, alt bölge desteğinden yararlanacak ilçeler kapsamında Elazığ’da alt bölge desteğinden yararlanan 8 ilçeye Ağın ilçesi de eklendi.

İllere bağlı olan ilçelerde yapılacak yatırımlar mevzuatın diğer hükümleri de saklı kalmak kaydıyla bir alt bölge desteğinden yararlanabilecek. Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ya da Endüstri Bölgeleri (EB) içerisinde yapılacak yatırımlar ise bir alt bölge yerine hem OSB/EB sınırları içerisinde yer almaları, bir alt bölge desteğinden yararlanabilecek il/ilçe listesinde yer almaları nedeniyle alt bölge desteğinden yararlanabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner109

banner117