Ahde Vefa Derneği, Sohbet Düzenledi

Ahde Vefa Derneği tarafından “12 Eylül ve Ülkücüler” adlı sohbet düzenledi.

Ahde Vefa Derneği, Sohbet Düzenledi

Ahde Vefa Derneği’nin düzenlediği “12 Eylül ve Ülkücüler” adlı sohbete dernek üyelerinin yanı sıra ülkücü camiadan da isimler katıldı.

Sohbet Kuran’ı kerim tilaveti ve dua ile başladı.

“GELECEK NESİLLERE AKTARMAKTIR”

Selamlama konuşmasını yapan Ahde Vefa Derneği Burhanettin Özdoğan, “Ahde Vefa Derneği olarak geçmişte Türkiye sevdalısı Ülkücülerin, kahramanca mücadelelerini ateş çemberi içinde geçen arkadaşlarımızı yad ederek; gelecek nesillere aktarmaktır” dedi.

“HESABIMIZ KİTABIMIZ OLMADAN BU YOLA BAŞ KOYDUK”

MHP Eski İl Başkanlarından Raif Çiçek, “Ülkücü hareket Türk Milletinin milli ve manevi değerlerini savunan bu uğurda mücadele eden, ülkenin birlik bütünlüğü için çaba sarf eden bir hareket. Onun için Ülkücüler inanıyorum ki Allah katında mücahit sayılırlar. Çünkü geçmişte hiçbir beklentimiz olmadan hesabımız kitabımız olmadan bu yola baş koyduk bu yolda mücadele verdik. Kimimiz cezaevine düştü, kimimiz şehit oldu. O mücadele sırasında Türkiye’yi idare eden insanların basiretsizliği sonucu kominizm başını aldı yürüdü. Neredeyse Türkiye’ye hakim olacaktı. Bizlerin mücadelesi olmasaydı Türk milletini tamamıyla sindirip Rusya’nın işgaliyle bir Türkiye bir Rusya peyki olacaktı. Şimdi Ülkücü hareketin verdiği mücadeleyi yadırgamamak lazım. Yani bizi tasnif etmeyen insanlar var. Bizleri kabullenmeyen insanlar var ama hakkaniyet sahibi insanlar, ülkücüler o gün ki mücadeleyi vermemiş olsaydı bugün ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmazdı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti parçalanmıştı. Mahsis deniz bir ülke olmuştu” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ’DA TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ SOKAĞA HAKİM OLMUŞTUR”

Araştırmacı yazar avukat İrfan Sönmez, “Şöyle bir doğuya bakın; Elazığ’da Türk Milliyetçiliği sokağa hakim olmuştur. Vatandaşın sinesine hakim olmuştur. Burada PKK gireceği bir kanal bulamamıştır. Erzincan’da Türk Milliyetçiliği güçlü olmuştur, PKK burada hayat alanı bulamamıştır. Erzurum’da Türk Milliyetçiliği güçlü olmuştur. Burada ayrıcılıklar, bölücüler bir hayat alanı bulamamışlardır. Şimdi diyorlar ya; ‘bu bölücülükle bu terörle nasıl mücadele edeceğiz?’ işte geçmişten bugüne intikal eden şeylere baktığımız zaman demek ki bir yere Türk Milliyetçiliği girdiği zaman bir yere Ülkücü hareket girdiği zaman oraya PKK giremiyormuş. Oraya bölücülük giremiyormuş Ama mesela bakın, Diyarbakır’da 1980’li yıllarda refah partisi Belediye Başkanlığı almıştır, çok sayıda da Milletvekili almıştır. Fakat bir müddet sonra burası düşmüştür. HDP’nin kalesi haline gelmiştir. Güneydoğu’nun birçok yerinde böyledir. Maalesef Türkiye’de siyasal İslamcılık milliyetsiz olarak gelişmiştir” ifadelerini kullandı.

banner89
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 2 yıl Önce

ELAZIĞIMIZIN ÇİLEKEŞ DAVA ADAMLARINA SEVGİLER SAYGILAR İYİKİ VARSINIZ.GAKKOLAR SAYGILARIMLA

SIRADAKİ HABER

banner7