Ahıska Türkleri’nin Üçüncü Kafilesi Elazığ’da

Rusya’nın savaş açtığı Ukrayna’dan tahliye edilerek Elazığ’a getirilen iki kafilenin ardından üçüncü kafile de kente ulaştı.

Ahıska Türkleri’nin Üçüncü Kafilesi Elazığ’da

Ukrayna’da devam eden savaşta ülkede mahsur kalan Ahıska Türklerinin tahliyesi devam ediyor. Önceki gün 180 ve dün gelen 117 kişilik kafilenin ardından bugün üçüncü kafile uçakla Elazığ Havalimanı'na geldi.

Kafile havalimanında Vali Ömer Toraman, Belediye Başkan Vekili Nazif Bilginoğlu, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen ve yetkililer tarafından karşılandı.

Uçaktan inen misafirler, gül ve Türk bayrakları ile karşılanmalarının ardından büyük bir mutluluk yaşadı. Ahıska Türkleri, Valilik koordinesinde diğer misafirler gibi Aşağıdemirtaş Geçici Konaklama Merkezi'ne götürüldü.

TORAMAN: YARIN DA BİR KAFİLE DAHA BEKLİYORUZ

Vali Toraman, “Bugün Ukrayna’da savaş bölgesinde mahsur kalan Ahıska Türkü soydaşlarımızın ülkemize tahliyesinde 3. gün. Dün ve önceki gün iki kafiyeli karşılamıştık. Bugün de üçüncü kafileyi karşıladık. Sağ salim Türkiye’ye ulaştılar. Bu tahliyede emeği geçen Dışişleri Bakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza, Göç İdaresine ve AFAD Başkanlığına bir kere daha şükranlarımızı sunuyoruz. Bu tahliyeler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyüklüğünün nişanesidir. Çok şükür sıkıntısız bir şekilde devam ediyor. Yarın da bir kafile daha bekliyoruz. Buraya gelmek isteyen soydaşlarımız olmak istedikçe biz onları tahliye edeceğiz” dedi.             

                             

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayp oluyor
ayp oluyor - 2 hafta Önce

biraz da karadenize gönderin buranın demografyası yeterince bozuldu zaten..

Elazığlı
Elazığlı @ayp oluyor - 2 hafta Önce

Demografiyi bozanlar Suriyeliler. Elazığa gelenler bizim gibi Türkçe konuşan soydaşlarımız. Gelenleri bir daha oku Ahıska Türkleri. Başımız üstünde yerleri var. Suriyeliler yeterince misafir oldu. Onlar gitsin memleketlerine artık.

Şadi yilmaz
Şadi yilmaz - 2 hafta Önce

Ne bu . Yani niye bunları buraya getiriyoruz. Suriye ,afgan ,Pakistan. Şimdide ne oldukları belli olmayan bir millet . Yeter yeter . Bu ülke bu kadar sahipsiz mi . Bulduğunuz getiriyorsunuz . Oy uğruna. Bizim oyumuz zaten sizindi. Dürüst olsaydınız bunlara gerek kalmazdı. Elazigda yaşamak zor oldu
Korkuyoruz kim hırsız kim arsız kim sapık bilmiyoruz . Eskiden herkesi tanirdik . Yazıklar olsun size

ERCAN
ERCAN @Şadi yilmaz - 2 hafta Önce

Bu gelenler Türk kardeşim. Bizim gibi Türkçe konuşur, bizimle aynı örflere sahip. Sen galiba bu gelenleri Suriyelilerle karıştırıyorsun. Esas bunlara miasfirliğimizi göstermemiz gerekir. Suriyeliler vatanlarına gitsin.

AHISKA TÜRKÜ
AHISKA TÜRKÜ - 2 hafta Önce

Ne oldukları belli olmayan millet dediğin. ASIL ÖZ TÜRK LER. adı da AAHISKA TÜRKLERİ az biraz tarih bilgin olsa an itibariyle özür dilersin.

Murat ali
Murat ali - 2 hafta Önce

Birravo size melmeketti ne halle getirdiniz kıçı sıkışan ya Müslümanım ya turkuz diyorlar bir bunlar eksikti

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117