Ahmet Turan Kar Hayatını Kaybetti

Elazığ İmam Hatip Lisesi eski müdürlerinden Ahmet Turan Kar hayatını kaybetti. 87 yaşında vefat eden Ahmet Turan Kar, Elazığ’da binlerce öğrenci yetiştirmişti.

Ahmet Turan Kar Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın kanaat önderlerinden Elazığ İmam Hatip Lisesi eski müdürü Ahmet Turan Kar rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. İl Genel Meclisi Üyesi Ertuğrul Kar’ın babası 87 yaşında hayatını kaybeden merhum Ahmet Turan Kar Elazığ’da binlerce öğrenci yetiştirmişti.

Elazığ kamuoyu tarafından yakından tanınan merhum Ahmet Turan Kar için cenaze namazının Çarşamba günü kılınacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 2014 yılında Elazığ ziyaretinde Ahmet Turan Kar’ı evinde ziyaret etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "geçmiş olsun" ziyaretinde bulunduğu Elazığ İmam Hatip Lisesi eski müdürlerinden Ahmet Turan Kar o dönem yaptığı açıklamada "Eskiden vali beyi makamında ziyaret etmek mümkün değildi ama şimdi zaman zaman dünyayı dize getiren Sayın Cumhurbaşkanımız gelmiş fakir Ahmet'i evinde ziyaret ediyor" demişti. Merhum Ahmet Turan Kar’ın bu sözleri ulusal medyada geniş yer bulmuştu.

Kanal Fırat medya grubu olarak merhum Ahmet Turan Kar’a Allah’tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER AĞIRMAN
ÖMER AĞIRMAN - 8 ay Önce

1968 1972 YILLARI ARASI ERZURUM İMAM HATİP LİSESİNDE MÜDÜRLÜK YAPMIŞ OLAN HOCAMIZA RABBİMDEN RAHMET YAKINLARINA SABIR DİLİYORUM.
ÖMER AĞIRMAN
ERZURUM ANADOLU İHL OKUL MÜDÜRÜ

SIRADAKİ HABER

banner103