AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları Projelerini Açıkladı

31 Mart seçimleri için Ak Parti’den Elazığ Belediye başkan adayı olan Şahin Şerifoğulları, başkan olması halinde gerçekleştirecekleri projeleri kamuoyu ile paylaştı.

Şerifoğulları’nın 11 ana başlıkta 100 projeyi açıkladığı tanıtım toplantısına; AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Eski Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı, Elazığ Eski Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ilçe ve belde belediye başkanları ile başkan adayları, AK Parti merkez ilçe ve belde teşkilatları ve partililer katıldı.

GÜRGÖZE: BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIMIZDAN HİÇ KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Memleket işi gönül işi, tevazuh samimiyet ve gayret diyerek yola çıktığımız 31 Mart seçimlerinin ilimiz ülkemiz ve partimiz açısından hayırlı olmasını diliyorum. Adaylarımızın açıklanmasından sonra Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Ankara’da toplantımızı gerçekleştirdik. AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar gerek merkezi hükümetimiz gerek yerel yönetimlerimiz aracılığıyla halkımıza çok önemli hizmetlerde bulundu. Taahhüt ettiği her projeyi gerçekleştirdi. AK Parti’nin ifade ettiği milletimize vaat ettiği tüm projeleri gerçekleştirdi. Öncelikle başta şehir merkezi ilçelerimiz ve tüm Türkiye’de halkımıza hizmet eden başarılı, çalışkan halkımızın gönlünü kazanmış tüm belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Şimdiye kadar olduğu bgibi bundan sonra da AK Parti’nin taahhüt ettiği, sizlerin huzuruna çıkardığı, sizlere vaat ettiği tüm projelerin hayata geçirilmesi hatta çok daha ötesine geçecek başarılı çalışmalara imza atacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNİ HAK ETTİĞİ GİBİ ŞEKİLLENDİRMEK GÖREVİMİZDİR

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, “Birey ve toplumları olduğu gibi şehirlerinde geçmiş ve gelecekleri vardır. Büyük ve köklü geçmişi olan şehrimizin geleceğini hak ettiği gibi şekillendirmek görevimizdir. Biz yarına karşı da sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz. Medeniyetimizden ilham alarak geleceğimizi şekillendirme gayesindeyiz. Zayıf ve güçlü yanlarını ortaya koyduğumuz anlayışla belediyemizi yönetileceğiz. Şehrimize olan aşkımızı sergilemememizde bir vesile olarak görmekteyiz. Makamlar gelip geçer. Seçilirsek bu makamların geçeceğini bileceğiz. Asla aldatan olmayacağız, yapabileceğimiz işelri söyleyecek gerçekleşmesi mümkün olmayan bir vaadin içinde olmayacağız. Elazığ’ın her köşesine aynı duyarlılıkla dokunacağız. İstişare ve ortak akılla hareket edeceğiz. Birleştireceğiz, ayrıştırmayacağız. Hiçbir sorunu ertelemeyeceğiz Sorunların üzerine gidereceğiz, çözüm odaklı olacağız. Tüm birimlerimiz ile disiplinli ve uyumlu bir şekilde çalışacağız. En temel ölçümüz liyakat olacak. Yeni kaynaklar oluşturacağız. Tasarruf ve kaynakların belirli kullanılması yönetim anlayışımız oluşturacak. Her sivil toplum kuruluşu ile birlikte iş yapabiliriz. Şehrimize 11 ana başlıkta 100 proje hazırladık. Hazırladığımız bu projeler doğrultusunda şehrimize uygun gelişme modelleri gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Adayı Şerifoğulları daha sonra projelerini açıklamaya başladı.

AK PARTİ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI’NIN PROJELERİ ŞU ŞEKİLDE;

AHMET AYTAR MEYDANI, MEHMET AKİF ERSOY LİSESİ, ÖĞRETMENEVİ ÇEVRESİ VE CEMİLOĞLU PARKI YEŞİL ALAN DÜZENLEMESİYLE KENT MEYDANI PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

PROJE KAPSAMINDA;TARİHİ ÖĞRETMENEVİ İLE YENİ VALİLİK BİNASI ARASINDA KALAN MEHMET AKİF ERSOY LİSESİNİ KALDIRARAK, ŞEHRİMİZE 25.000 M2 BÜYÜKLÜĞÜNDE GERÇEK BİR MEYDAN KAZANDIRIYORUZ.

MEYDANI HİZMETE AÇARKEN, BÖLGENİN TRAFİK PROBLEMLERİNİ ÇÖZECEK, 2 KATLI 750 ARAÇ KAPASİTELİ MODERN YER ALTI OTOPARKINI DA HİZMETE AÇACAĞIZ.

KENT MEYDANI PROJEMİZE EK OLARAK MEYDANDA YER ALACAK TARİHİ ÖĞRETMENEVİNİ 24 SAAT UYUMAYAN MİLLET KIRAATHANESİNE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ. LİMİTSİZ İNTERNET HİZMETİ İLE BİRLİKTE SINIRSIZ ÇAY VE KAHVE İKRAMININ YAPILACAĞI KIRAATHANEDE ZİYARETÇİLER AYRICA ÜCRETSİZ DİJİTAL BASKI VE FOTOKOPİ HİZMETİNDEN DE YARARLANABİLECEKLER.

SGK BİNASINI MEYDAN VE YER ALTI OTOPARKINA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ.

KAPALI ÇARŞI GİRİŞİNDE TARİHİ VALİLİK BİNASININ HEMEN ARKASINDA YER ALAN,SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINMASI İLE BU BİNAYI YIKARAK ELDE EDECEĞİMİZ ALANI;YER ALTI OTOPARKI VE MEYDAN OLARAK DÜZENLEYECEĞİZ.

YİNE AYNI BÖLGEDE; TARİHİ VALİLİK BİNASI – 15 TEMMUZ MEYDANI – KAPALI ÇARŞI – SARAY CAMİİ – ÇARŞI MAHALLESİ - BAKIRCILAR SOKAK ENTEGRE MEYDAN DÜZENLEME, RESTORASYON VE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ İLE TİCARET DOĞDUĞU SOKAKLARA DÖNÜYOR PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRİYORUZ.  ŞEHRİN TAM MERKEZİ OLAN TARİHİ HÜKÜMET KONAĞI VE PTT BİNALARININ BULUNDUĞU MEYDANDAN BAŞLAYARAK;

KAPALI ÇARŞI, SARAY CAMİ VE ÇEVRESİNDEKİ SOKAKLAR YAYALAŞTIRILMIŞ VE BİR BÜTÜN İÇERİSİNDE YEPYENİ BİR ÇEHREYE BÜRÜNMÜŞ OLACAK.

Proje Kapsamında;

• Tescilli PTT binası restorasyonu

• Tarihi Hükümet Konağının Kent Müzesine dönüştürülmesi

• 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın yeniden düzenlenmesi

• Kapalı Çarşı restorasyonu ve cephe iyileştirmesi

• Saray Cami – Belediye Çarşısı meydan düzenlemesi

• Proje sınırlarında kalan arterlerde sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme süreçlerini tamamlayacağız.

VİZYON PROJELERİMİZ KAPSAMINDAKİ BİR DİĞER PROJEMİZ;

ÇALGAN DERESİ BİYOLOJİK GÖLET VE BOTANİK VADİ PROJESİ.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KAMPUS ALANININ ÜST KISMINDA, NECMETTİN ERBAKAN BULVARI ÜZERİNDE,

NURALI KÖYÜNDEN, KUZEY-GÜNEY İSTİKAMETLİ AKMAKTA OLAN ÇALGAN DERESİ ÜZERİNE PROJELENDİRİLECEĞİMİZ; YAPAY GÖLETLER, BOTANİK VADİ, PİKNİK ALANLARI, RESTORAN VE KAFELER İLE ŞEHRİMİZE YEPYENİ BİR REKREASYON ALANI KAZANDIRACAĞIZ.

PROJE KAPSAMINDA YAKLAŞIK 1 MİLYON METREKÜP CİVARINDA DOĞAL YILLIK AKIŞI BULUNAN ÇALGAN DERESİ SUYU, HEM BİYOLOJİK GÖLETE HEM DE ŞORŞOR DERESİNE HAYAT VERECEK.

MÜZELER ŞEHRİ ELAZIĞ PROJEMİZLE;

YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI HALİNE GELECEK; ŞEHRİN KİMLİĞİNİ YANSITAN MÜZELERLE,

MÜZELER KENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ.

BU PROJEMİZ KAPSAMINDA;  ŞEHRİMİZİN MANEVİ BÜYÜKLERİNİN İSİMLERİNİN YAŞATILACAĞI HARPUT ÂLİMLER MÜZESİ, ŞEHİR HAYATI VE TARİHİNDEN KESİTLERİN BULUNACAĞI KENT MÜZESİ,

•          MUSİKİ KÜLTÜRÜMÜZÜN HAYAT BULACAĞI KÜRSÜBAŞI MÜZESİ,

•          ÜLKEMİZİN EN ZENGİN MUTFAKLARI ARASINDA YER ALAN VE GERÇEK BİR HAZİNE OLAN ELAZIĞ MUTFAĞININ TANITILACAĞI GASTRONOMİ MÜZESİ

•          VE ŞEHRİMİZDE GEÇMİŞİ UZUN YILLARA DAYANAN BASINIMIZA AİT TARİHİ BİLGİLERİN BULUNACAĞI BASIN MÜZESİ İLE

GERÇEK BİR MÜZELER ŞEHRİ ÜNVANINA KAVUŞACAĞIZ.

BİR DİĞER VİZYON PROJEMİZ OLAN SANAT SOKAĞI İLE ÖĞRETMENEVİNİN HEMEN ARKASINDA KENT MEYDANIYLA BÜTÜNLEŞİK OLARAK, GELENEKSEL TÜRK İSLAM MİMARİSİ İLE İNŞA EDİLMİŞ YAPILAR İÇERİSİNDE; RESİM, MÜZİK, EL SANATLARI, RÖLYEF VB ÇALIŞMALARIN OLDUĞU YAŞAYAN BİR SOKAĞI ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ.

   

KAPALI SEMT PAZARLARI PROJEMİZLE HEMŞEHRİLERİMİZİN YAZ KIŞ DAHA NEZİH ORTAMLARDA ALIŞVERİŞ KEYFİNİ YAŞAMALARI İÇİN MAHALLELERİMİZİ KAPALI SEMT PAZARLARI İLE DONATACAĞIZ. KURACAĞIMIZ BU PAZARLAR; HÂLİHAZIRDA KENT İÇİ ANA ARTERLERİMİZ ÜZERİNDE KURULAN MEVCUT PAZARLARI DA KALDIRMAMIZA İMKAN TANIYACAK VE ŞEHRİMİZDEKİ TRAFİK PROBLEMLERİ MİNİMİZE EDİLECEK.

 

BİR DİĞER VİZYON PROJEMİZ OLAN VE YILLARDIR ŞEHRİN BİR EKSİĞİ OLAN NİKÂH SARAYINI GELENEKSEL MİMARİ VE MODERN TASARIMLA KÜLTÜR PARK İÇERİSİNDE İNŞA EDECEĞİZ.

NİKAH SARAYININ HİZMETE GİRMESİYLE; NİKAH SALONU, MİSAFİR KARŞILAMA VE FUAYE MAHALLERİNE EK, KINA SALONUNU DA ELAZIĞ İLE BULUŞTURACAĞIZ. YİNE ŞEHRİMİZİN LOKOMOTİFİ OLAN VE ELAZIĞ’IN GELİŞMESİNDE BÜYÜK KATKI SAĞLAYAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ ÇALIŞMALARINI, DAHA ETKİN SÜRDÜREBİLECEĞİ STK PLATFORMU BİNASINI İNŞA EDECEĞİZ. BİNADA, HEM ÇOK AMAÇLI KONFERANS SALONU HEM DE EŞ ZAMANLI TOPLANTILARIN YAPILABİLECEĞİ TOPLANTI SALONLARI BULUNACAKTIR.

 

ELAZIĞ’I ZİYARET EDENLERİN İLK ADRESİ OLACAK MİNYATÜR PARK PROJEMİZİ SİZLERE ARZ ETMEK İSTİYORUM.  BU PROJEMİZ, KISA SÜREDE MUHTEŞEM BİR ELAZIĞ TURU ATMAK İSTEYENLER İÇİN, EŞSİZ BİR GÖRSELLİK SUNACAK. MİNYATÜR PARK İÇERİSİNDE, İLÇELERİMİZİN SEMBOL ESERLERİNİN ÖLÇEKLİ KÜÇÜLTÜLMÜŞ MAKETLERİ SERGİLENECEK.

 

ULAŞIM PROJELERİMİZ İLE YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR İMAR EDECEĞİZ.

ULAŞIMIN ANAYASASINI YAZACAĞIMIZ ULAŞIM MASTER PLANI VE ACİL EYLEM ULAŞIM VE TRAFİK İYİLEŞTİRME STRATEJİLERİ İLE ŞEHRİMİZDEKİ TRAFİK SORUNLARINI ASGARİ SEVİYEYE İNDİRECEĞİZ.

YİNE, DOĞU GARAJI VE MİNİ TERMİNALİ KAPSAYAN İLÇE TERMİNALLERİ YENİLENİYOR PROJEMİZ İLE ŞEHRİN BATI VE DOĞUSUNDAKİ İLÇE VE KOMŞU ŞEHİR SEYAHATLERİNİ İKİ ANA MERKEZDEN YÖNETECEĞİZ.

MİNİ TERMİNAL İLE;  MALATYA, AĞIN, BASKİL, KEBAN VE SİVRİCE DOĞU TERMİNALİ İLE;  ARICAK, ALACAKAYA, KARAKOÇAN, KOVANCILAR, MADEN, PALU VE KOMŞU İLLER İÇİN TAŞIMACILIK HİZMETLERİNİ HEMŞERİLERİMİZİN HAKETTİĞİ KALİTEDE SUNMAYA BAŞLAYACAĞIZ.

 

YİNE, ULAŞIM PROJELERİMİZ BÜNYESİNDE YILLARDIR GÜNDEMDE OLAN ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNİ

GÜNEY ÇEVRE YOLU ÜZERİNDE, GÜNÜMÜZ İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREBİLEN;

♦ MODERN ♦ KONFORLU ♦ TEKNOLOJİ İLE DONATILMIŞ

ŞEKİLDE İNŞA EDECEĞİZ.  

BUNUN YANISIRA;

•          AKILLI KAVŞAKLAR

•          BATTI-ÇIKTI KAVŞAKLAR

•          GEOMETRİK KAVŞAK DÜZENLEMELERİ

•          ŞEHİR OTOPARKLARI

•          YENİ BİR İSTİHDAM KAPISI OLACAK ELPARK ADI ALTINDA KENTSEL OTOPARK YÖNETİM SİSTEMİ

•          YOLCU DOSTU OTOBÜS DURAKLARI VE

TRAFİKTE TOPLUMSAL BİLİNCİN ARTIRILMASI ÇALIŞMALARI İLE ULAŞIMDA ŞEHRİMİZİ SİSTEMATİK BİR ANLAYIŞLA TANIŞTIRACAĞIZ.

AYRICA; ENTEGRE TOPLU TAŞIMA AĞI REHABİLİTASYONU PROJESİ KAPSAMINDA;

UZUN YILLARDIR KULLANILAN MEVCUT TOPLU TAŞIMA HATLARI, ŞEHRİN BÜYÜMESİNE VE YENİ MERKEZLER OLUŞMASINA BAĞLI OLARAK TEKRAR DÜZENLENECEK.

TOPLU TAŞIMA AĞLARININ REHABİLİTE EDİLMESİ İLE BİRLİKTE ŞEHRİN BATISINDAN DOĞUSUNA, KUZEYİNDEN GÜNEYİNE, YENİ HAT VE GÜZERGÂH TAYİNLERİ SAYESİNDE, TEK YA DA BİRBİRİNE ENTEGRE HATLAR İLE KESİNTİSİZ TOPLU TAŞIMACILIK HİZMETİ SAĞLANACAK.

 

 YİNE, BELEDİYEMİZİN ANA HARCAMA KALEMLERİNİN BAŞINDA GELEN ASFALT YATIRIM MALİYETLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ AMACIYLA,

ASFALT ARAŞTIRMALARI MERKEZİNİ FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ.

BU MERKEZ İLE HEDEFİMİZ; DÜŞÜK MALİYETE YÜKSEK KALİTELİ ASFALT ÜRETMEK OLACAK. ULAŞIM PROJELERİMİZİN TEK ÇATI ALTINDA TAKİP EDİLECEĞİ EBUKOM ADLI ULAŞIM KOORDİNASYON MERKEZİMİZ VE TOPLU TAŞIMACILIĞIN YÜKÜNÜ ÇEKEN MİNİBÜS TRANSFER İSTASYONLARI REHABİLİTASYONU İLE ŞEHRİMİZİ YAŞANABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRECEĞİZ.

 

AKILLI KENT PROJELERİMİZ İLE AMACIMIZ; ÇAĞI YAKALAYAN BİR ŞEHİR OLMAK.

BU KAPSAMDA; MOBİL UYGULAMALARIN BULUNACAĞI KENT REHBERİ, COĞRAFİ VE SÜREÇ TABANLI ENTEGRE KENT BİLGİ SİSTEMİ, BEYAZ MASA ŞİKÂYET VE GERİ DÖNÜŞ OTOMASYONU BULUNACAK SÜPER HİZMET BİRİMİMİZ İLE HEM ŞEHRİMİZİ HEM DE BELEDİYEMİZİ DAHA ETKİN BİR TEKNOLOJİ İLE TANIŞTIRACAĞIZ.

 

YİNE AKILLI KENT PROJELERİMİZ KAPSAMINDA; YÖNETİM İLKELERİMİZİN TEMELİNİ OLUŞTURAN ŞEFFAF BİR İMAR BELEDİYECİLİĞİ İÇİN ONLİNE İMAR DURUM SİSTEMİNİ DEVREYE ALACAĞIZ.

ONLİNE İMAR DURUM SİSTEMİ İLE VATANDAŞLARIMIZ HEM KENDİ PARSELLERİNE HEM DE ŞEHİRDEKİ DİĞER TÜM İMAR ADALARINA AİT

GÜNCEL BİLGİLERE, CEP TELEFONLARI VE BİLGİSAYARLAR ÜZERİNDEN HER AN ERİŞEBİLECEKLER.

SİSTEM SAYESİNDE BELEDİYE TARAFINDAN YAPILAN HER TÜRLÜ İMAR DÜZENLEMESİ, ONLİNE İMAR DURUM SİSTEMİ ÜZERİNDEN ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK.

AYRICA;

3D DİJİTAL ŞEHİR SİSTEMİ

MEZARLIK BİLGİ SİSTEMİ

VE SON OLARAK ARŞİV BİLGİ SİSTEMİ PROJELERİMİZ SAYESİNDE

ELAZIĞ ÇAĞI YAKALAMIŞ BİR ŞEHİR SIFATINI GERÇEK MANASIYLA HAKEDECEKTİR.

 

İMAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİMİZİN TEMELİ;

İNSAN MERKEZLİ, SÜRDÜRÜLEBİLİR İMAR DÜZENLEMELERİ OLACAK.

YAPACAĞIMIZ KALICI İMAR PLANLARI İLE; AMACIMIZ; “İNSAN ŞEHRİN, ŞEHİR DE İNSANIN AYNASIDIR” İLKESİNDEN HAREKETLE, MEDENİYETİMİZE, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE UYGUN, RUHU OLAN ŞEHİRLER İNŞA ETMEK VE YENİ BİR ANLAYIŞLA VATANDAŞLARIMIZA DAHA HUZURLU, KONFORLU VE GÜVENLİ BİR YAŞAM ORTAMI SUNMAK OLACAK.

İMAR ÇALIŞMALARIMIZ; KALICI VE KATILIMA AÇIK İMAR PLANLAMALARI OLARAK DÜZENLENECEK. İMAR PLANI ÇALIŞMALARIMIZI YENİ İMARA AÇILACAK BÖLGELER VE MEVCUT İMAR ADALARINDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR OLMAK ÜZERE, İKİ AYRI TEMELDE YÜRÜTECEĞİZ.

YENİ ŞEHİRCİLİK VİZYONUMUZ;

• İNSAN ODAKLI,

• DOĞAL KAYNAKLARI KORUYAN,

• İKLİME DUYARLI,

• ENERJİ VERİMLİLİĞİ YÜKSEK,

• TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASINI GÖZETEN,

• YÖRESEL VE YATAY MİMARİ ESASLI,

• DÖNÜŞÜM FIRSATINI DEĞERLENDİREREK ŞEHİRLERİMİZİ AFETLERE HAZIR HALE GETİREN,

• KATILIMCI,

• ŞEFFAF,

• ÇÖZÜM ODAKLI,

• AKILLI ŞEHİR KONSEPTLİ,

•YENİLİKÇİ VE ÖZGÜN İLKELER ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK.

 

MEVCUT İMAR ADALARINDAKİ STRATEJİMİZ İSE; HER MAHALLENİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİNİ DİKKATE ALAN, KALICI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE EN ÖNEMLİSİ KİŞİYE ÖZEL OLMAYAN TAMAMI ŞEFFAF VE ADİL PLANLAR HAZIRLAMAK OLACAK.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİMİZDE,

KENTSEL DÖNÜŞÜM KAVRAMINI SİL BAŞTAN ELE ALARAK 3 ADIMLI YENİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KOYUYORUZ.

KENTSEL YENİLEME,

KENTSEL SAĞLIKLAŞTIRMA,

VE KENTSEL CANLANDIRMA,

ADIMLARININ BULUNACAĞI BU ANLAYIŞLA, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIMIZ, YENİ KURULACAK BELEDİYE ŞİRKETİMİZ İLE YÜRÜTÜLECEK.

BELEDİYE BÜNYESİNDE KURACAĞIMIZ VE ALANINDA NİTELİKLİ PERSONELİN İSTİHDAM EDİLDİĞİ EBİAŞ ADLI YENİ ŞİRKET MODELİ İLE ŞEHRİN BÜTÜNÜNDEKİ KENTSEL YENİLEME ÇALIŞMALARINI YÜRÜTECEĞİZ.

 

ŞEHRİMİZ BU MODELLE; ELAZIĞ’IN KAZANCININ YİNE ELAZIĞ’A HARCANDIĞI, ŞEFFAF, DÜRÜST VE ADİL YÖNETİM ANLAYIŞIYLA FERAH YAŞAM ALANLARINA KAVUŞACAK. MAHALLELERİMİZDE YAPACAĞIMIZ KENTSEL YENİLEME ÇALIŞMALARI

ŞEHRİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK.

ETKİN AFET YÖNETİM SİSTEMİ PROJELERİMİZ İLE YAŞAMIN KAÇINILMAZ BİR GERÇEĞİ OLARAK KARŞIMIZDA DURAN DOĞAL AFETLERE ELAZIĞ BELEDİYESİ OLARAK 7/24 HAZIR BULUNACAĞIZ.

• AFET VE ACİL DURUM PLANLARIMIZIN OLDUĞU,

• AFETİN OLUŞTURACAĞI ZARAR VE RİSKLERİNİ AZALTACAĞIMIZ,

• BELEDİYE OLARAK EKİP VE DONANIMLARIMIZIN EN ÜST DÜZEYDE,

• HEM PERSONELİMİZİN HEM DE HALKIMIZIN AFETE HER AN HAZIR OLDUĞU YÖNETİM SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

 

BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE KURACAĞIMIZ DEPREM İNCELEME VE YAPI LABORATUVARI MERKEZİ İLE DEPREM FAY HATLARI ÜZERİNDE YER ALAN ŞEHRİMİZDE, DEPREMİN ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRECEK GÜVENLİ BİNALAR İÇİN BELEDİYE – ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNDE FAALİYETLER YÜRÜTECEĞİZ.

BU MERKEZ İLE; HEM İNŞA EDİLEN BİNALARIN PROJE SAFHASINDA DOĞRU PLANLANMASI SAĞLANACAK HEM DE BİNALARIN YAPIM AŞAMASINDAKİ KONTROLLERİ BELEDİYENİN DE KATILIMCI OLDUĞU LABORATUVARLARDA TEST EDİLME İMKÂNINA KAVUŞACAK.

 

11 ANA BAŞLIĞIMIZDAN BİR DİĞER BAŞLIĞIMIZ OLAN TURİZM VE KÜLTÜREL PROJELERİMİZ İLE,TARİH VE KÜLTÜRÜMÜZ AYAĞA KALKACAK.

24 SAAT UYUMAYAN BİR HARPUT İÇİN HARPUT KORUMA AMAÇLI İMAR PLANINI KALICI OLARAK ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ. ŞEHRİMİZİN PARLAYAN YILDIZI 4.000 YILLIK BİR ÇINAR OLAN VE UNESCO KALICI LİSTESİNE GİRMESİNİ HEDEF KOYDUĞUMUZ HARPUTUMUZUN HAK ETTİĞİ SEVİYEYE KAVUŞMASI İÇİN DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ.

YİNE HARPUTTA KURACAĞIMIZ HARPUT AÇIKHAVA MÜZESİ İLE HARPUT ULUCAMİ ÇEVRESİNDE BELEDİYEMİZCE YAPILACAK KAZI ÇALIŞMALARI İLE TOPRAK ALTINDA KALAN TARİHİ ZENGİNLİKLERİMİZ GÜN YÜZÜNE ÇIKARILIP YAPI KALINTILARININ CAM FANUSLAR İÇERİSİNDE ÖZEL OLARAK AYDINLATILMIŞ ŞEKİLDE SERGİLENDİĞİ BİR AÇIK HAVA MÜZESİNİ HİZMETE SUNACAĞIZ. 

BUNUN YANI SIRA; ULUSLARARASI HARPUT DİYANET KÜLLİYESİNİN HEMEN ARKASINDA İNŞA EDCEĞİMİZ HARPUT SAKLI 

VADİ PARKI VE HARPUTUN GENELİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARIYLA TARİHİ KENTİ BİR ÇEKİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ.

HARPUTTA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ BİR DİĞER ÖNEMLİ PROJEMİZ

HARPUT CAM TERASI PROJESİ OLACAK.

TURİSTLERİN HARPUT’TA İLGİ ODAĞI OLACAĞI VE YUKARI ŞEHİRDEN ELAZIĞ’IN EŞSİZ MANZARASINI İZLEYEBİLECEKLERİ CAM TERASINI, BALAKGAZİ PARKI İÇERİSİNDE İNŞA EDEREK HİZMETE AÇMAYI PLANLIYORUZ.

BUNUN YANI SIRA, YUKARI ŞEHİRDE HİZMETE BAŞLATACAĞIMIZ ELEKTRİKLİ FAYTONLAR İLE TARİH YOLU PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

BU PROJE İLE OLUŞTURACAĞIMIZ FARKLI UZUNLUKTAKİ TARİH ROTALARI SAYESİNDE ZİYARETÇİLERİN HARPUTTA DAHA UZUN SÜRE ZAMAN GEÇİRMELERİNE İMKÂN TANIYACAĞIZ.

PROJE İLE HARPUTTAKİ KÜLTÜREL, TARİHİ VE DİNİ MEKÂNLARIN BİR ROTA ÜZERİNDE REHBERLER EŞLİĞİNDE GEZİLMESİ SAĞLANACAK.

 

AYRICA, MEVCUTTA YILLARDIR KADERİNE TERK EDİLMİŞ TESCİLLİ ESERLERİN RESTORASYONLARINI GERÇEKLEŞTİREREK,

YİNE TURİZM HİZMETLERİNİ GÜÇLENDİRMEK AMACIYLA HARPUT TURİZM BİLGİLENDİRME OFİSİ VE BALON TURU HİZMETLERİNİ DE HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

 

BELEDİYE MÜCAVİR ALANI DIŞINDA OLMASINA RAĞMEN TURİZM FAALİYETLERİNİ ŞEHRİN GENELİNDE BİR BÜTÜN OLARAK DEĞERLENDİRECEĞİMİZ YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ GEREĞİ

EŞSİZ DOĞAL GÜZELLİKLERE SAHİP HAZAR GÖLÜ BELEDİYE EĞLEN-DİNLEN TESİSLERİNİ HİZMETE AÇARAK HEMŞERİLERİMİZİN UYGUN FİYATA HİZMET ALABİLMELERİNİ SAĞLAYAĞACAĞIZ.

 

ŞEHRİMİZİN KALKINMASINDA YATIRIMCI DOSTU BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI BENİMSEYEREK;

İSTİHDAM VE KALKINMA PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

 

İLK OLARAK; YILLARDIR YILAN HİKÂYESİNE DÖNMÜŞ KAPALI FUAR ALANINI İNŞA EDEREK ŞEHRİMİZDEKİ SANAYİ VE TİCARETİN GELİŞMESİNE VE DÜNYA PAZARLARINA AÇILMASINA İMKÂN TANIYACAĞIZ.

İSTİHDAM PROJELERİMİZ ARASINDA ÖNEM VERDİĞİMİZ BİR DİĞER PROJEMİZ İSE TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN BİR MOBİLYAKENT OLACAK.

ELAZIĞ’DA MOBİLYA SEKTÖRÜNDE YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI OLACAK MOBİLYAKENT İLE İSTİHDAMDA ATILIM DÖNEMİNE GEÇİYORUZ.

ÜRETİME YÖNELİK OLARAK KURULACAK MOBİLYAKENT BÜNYESİNDE

İMALATHANELER, HER İŞLETMENİN MÜŞTEREK KULLANABİLECEĞİ ORTAK MAKİNE PARKI, TASARIM VE ARGE MERKEZİ,

MOBİLYA SHOWROOM SOKAKLARI İLE DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİ İÇERİSİNDE 15 ŞEHRİN ÜRETİM VE SATIŞ MERKEZİ KABİLİYETİNDE BİR YAPIYI HİZMETE AÇACAĞIZ.

BUNUN YANI SIRA; GIDA TOPTANCILARI SİTESİ VE ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ İLE ŞEHRİMİZİN İSTİHDAM DİNAMİKLERİNİ YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ.

BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE OLUŞTURACAĞIMIZ YENİ İSTİHDAM MODELİYLE

ELSÜT’Ü HAYATA GEÇİRİYORUZ. ÇİFTÇİMİZİN ÜRETTİĞİ SÜTLERİ, ELSÜT PROJEMİZLE PASTÖRİZE EDEREK PAKETLENMİŞ ŞEKİLDE  ÇOK DAHA UCUZA HALKIMIZLA BULUŞTURACAĞIZ.

HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ PROJE KAPSAMINDA SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ İLE ÜRETİCİDEN ALINAN SÜTLER, KONTROLDEN GEÇİRİLDİKTEN SONRA PAKETLENEREK BELEDİYE OLARAK KURACAĞIMIZ BÜFELERDE SATIŞA SUNULACAK.

 

YİNE; ULUSAL VE ULUSLARARASI DÜZEYDE ŞEHİRDE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN YATIRIMCILARIN İLK ADRESİ OLACAK ELAZIĞ BELEDİYESİ YATIRIM DESTEK BİLGİ BANKASI,

FESTİVAL ALANI, MİKRO DÜZEYDE YATIRIMA BAŞLAYACAK GİRİŞİMCİLER VE KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN KURMAK İSTEDİKLERİ İŞ FİKİRLERİNE DESTEK OLACAĞIMIZ İŞİN EHLİ MERKEZİMİZ İLE YATIRIMIN VE YATIRIMCININ DOSTU OLACAĞIZ.

SON OLARAK; CİP KÖYÜ İÇERİSİNDE ÇIKARILAN JEOTERMAL KAYNAK SUYUMUZU DEĞERLENDİREREK ŞEHRİMİZE SAĞLIK TATİL KÖYÜ VE JEOTERMAL SERACILIK HİZMETLERİNİ SUNACAK VE ŞEHİR EKONOMİSİNE VE İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAĞIZ.

 

KURUMSAL ŞEFFAF BELEDİYECİLİK PROJELERİMİZ İLE İSRAFI ÖNLEYEN, TASARRUF TEMELLİ BELEDİYECİLİK DÖNEMİNİ BAŞLATACAĞIZ.

 

BU KAPSAMDA; BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE ETKİN HİZMET ADINA DOĞRU DEPARTMAN PLANLAMALARINI YAPARAK ORGANİZASYON ŞEMASINI YENİDEN DÜZENLEYECEĞİZ.

 

YİNE; KATILIMCI HİZMET ANLAYIŞIMIZI BİR ADIM DAHA ÖTEYE TAŞIYARAK İLİMİZİN ÖNDE GELEN STK’LARI, MESLEK ODALARI, AKADEMİSYENLER VE MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE KURUMSAL HALE GETİRECEĞİMİZ DANIŞMA KURULUNU OLUŞTURACAĞIZ.

 

DANIŞMA KURULU SAYESİNDE SOMUT VE UYGULANABİLİR HER TÜRLÜ PROJE, GÖRÜŞ VE TAVSİYESİ OLAN HER KESİME KULAK VERİP, ŞEHRİMİZ İÇİN, EN İYİ VE EN DOĞRUSUNA BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ.

 

AYRICA KURUMSAL ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANA BAŞLIĞI ALTINDA;

VATANDAŞLARIMIZIN BAŞVURULARINI ANLIK TAKİP EDEBİLECEKLERİ EVRAK BAŞVURU TAKİP SİSTEMİ, ŞEHRİMİZE DAHA FAZLA KAYNAĞIN AKTARILMASINI SAĞLAYACAK HİBE PROJE DESTEK OFİSİ, REKABETİ VE KATILIMI EN ÜST DÜZEYDE SAĞLAYARAK KAMUOYUNA VE BASINA AÇIK OLACAK TAMAMI ŞEFFAF İHALELERİMİZ,  ÖZEL DONATILMIŞ MOBİL ARAÇLARLA MAHALLELERİMİZDE SADECE TALEP VE ŞİKÂYETLERİN DEĞİL, AYNI ZAMANDA BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİN DE ALINDIĞI MOBİL BEYAZ MASA, VE SON OLARAK, İNSAN KAYNAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ PROJELERİMİZ İLE BELEDİYEMİZİ; DOĞRU, ETKİN VE VERİMLİ ŞEKİLDE YÖNETECEĞİZ.

 

ÇEVRE PROJELERİMİZ İLE ELAZIĞI YEŞİLİN HER RENGİYLE BULUŞTURACAĞIZ.

ÇOCUKLARIMIZIN ŞEHİRDE DOĞAYI YAŞAYACAĞI KENT KÖY PROJEMİZ İLE; ÇAYDAÇIRA MAHALLESİNDE YAKLAŞIK 50.000 METREKARE ARAZİ ÜZERİNDE; ÇOCUKLARIMIZIN ŞEHRİN ORTASINDA DOĞAL KÖY HAYATINI TANIYABİLECEKLERİ BİR ÇOCUK KÖYÜ İNŞA EDİYORUZ.

 

ÇEVRE PROJELERİMİZ KAPSAMINDA;

İNŞA EDECEĞİMİZ MİLLET BAHÇELERİ,

HER GEÇEN GÜN BETONLAŞAN KENT MERKEZİNİ DAHA ESTETİK HALE GETİRMEK İÇİN OLUŞTURACAĞIMIZ DİKEY BAHÇELER,

VE İKİ ETAP HALİNDE YAKLAŞIK 20 KM UZUNLUĞUNDA OLACAK DOĞA DOSTU BİSİKLET YOLLARINI İNŞA EDEREK AYNI ZAMANDA BİSİKLETLERİMİZİ DE ÜCRETSİZ OLARAK ŞEHİRİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.

YİNE; HARPUT’UN ŞEHRE BAKAN YAMAÇLARINDA YENİ BİR MESİRE ALANINI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ MESİRE ALANI ADIYLA HİZMETE SUNACAĞIZ.

HAİN DARBE KALKIŞMASININ SON İZLERİNİ DE SİLEREK, HARPUT DUA DAĞI MEVKİSİNDE 15 TEMMUZ DESTANININ YAŞATILDIĞI, ŞEHRE HÂKİM TEMATİK BİR MESİRE ALANI OLUŞTURACAĞIZ.

 

BENZER ŞEKİLDE; AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN ÖRNEK ÇALIŞMASI OLAN KÜLTÜR PARKI ŞEHİR MERKEZİNE KADAR UZATIYORUZ.

KÜLTÜR PARK’IN KUZEYİNDE KALAN ZÜBEYDE HANIM CADDESİ ÜZERİNDE BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ ÖNÜNDEN KÜLTÜR PARK’A KADAR KESİNTİSİZ 25 METRE GENİŞLİĞİNDE YEŞİL BİR HATTI İNŞA EDECEĞİZ.

 

BU ANA BAŞLIK ALTINDA ÖNEMSEDİĞİMİZ;

ULUKENT - KIRKLAR – SALI BABA MAHALLELERİNİ KAPSAYAN KANAL BOYU PROJESİ İLE ULUKENTTEN SALI BABA MAHALLESİ’NE UZANAN MEVCUT AÇIK KANALIN GEREKLİ REHABİLİTASYONU YAPILARAK, ÇEVRE REKREASYON ALAN DÜZENLEMELERİ İLE BU ALANLARIN HEM GECE HEM DE GÜNDÜZ CANLI KALMASINI SAĞLAYAN BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

AYRICA, HER MAHALLEYE YENİ TEMATİK PARKLAR PROJEMİZ İLE İÇERİSİNDE ÇOCUK OYUN ALANLARI BULUNAN YEŞİLLE İÇ İÇE YENİ PARKLARI HİZMETE SUNACAĞIZ.

ÇEVRE PROJELERİ ANA BAŞLIĞI ALTINDA;

CUMHURBAŞKANIMIZIN ÜZERİNDE ÖZENLE DURDUĞU;

SIFIR ATIKLI ŞEHİR SLOGANIYLA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ ENTEGRE ATIK YÖNETİM PLANI PROJESİ, HER MAHALLEDE OLUŞTURACAĞIMIZ ATIK ÇÖP TOPLAMA MERKEZLERİ VE

ŞEHRİMİZDE ÖNEMLİ BİR SORUN OLARAK GÖRÜLEN MERMER ATIKLARININ GERİ DÖNÜŞÜMÜ AMACIYLA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ PROJELER İLE

SÜRDÜRÜLEBİLİR VE GELECEK NESİLLERE MİRAS BIRAKABİLECEĞİMİZ BİR ŞEHİR İNŞA EDECEĞİZ.

SPOR, GENÇLİK VE KADIN PROJELERİMİZ İLE DİNAMİK, HER ZAMAN GENÇ KALAN VE KADINLARI ÖN PLANDA TUTAN BİR BELEDİYECİLİĞİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ.

 

BU KAPSAMDA; ŞEHRİN HER MAHALLESİNDE ÇOCUKLAR VE GENÇLERİMİZ İÇİN TAHSİS EDİLMİŞ, FERAH OKUMA VE ÇALIŞMA KÖŞELERİ OLAN

HER MAHALLEYE BİR KÜTÜPHANE PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

DOĞUKENT MAHALLESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE İNŞA EDECEĞİMİZ SPOR KÖYÜ KOMPLEKSİ İLE İÇERİSİNDE;

TARTAN ATLETİZM PİSTİ, FUTBOL SAHASI, BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHALARI, TENİS KORTLARI KAPALI YÜZME HAVUZU VE ŞEHRİMİZDE BİR İLK OLACAK AKVARYUMU BULUNAN KOMPLEKSİ, BAŞTA DOĞUKENT, ULUKENT, KIRKLAR, SALI BABA, ÇATALÇEŞME VE KARŞIYAKA MAHALLELERİ OLMAK ÜZERE ELAZIĞIN VE BÖLGENİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.

SPOR KÖYÜ İLE İLGİLİ HAZIRLAMIŞ OLDUĞUMUZ VİDEOMUZU DA SİZLERLER PAYLAŞIYORUZ.

ELAZIĞ SPORUNUN TEMELİNİ OLUŞTURAN SPOR KULÜPLERİNE HİZMET VERECEK AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE İDARİ BİNA PROJESİ VE  BAŞARILI SPORCULARIN TEŞVİK EDİLMESİ PROJEMİZ İLE  HEDEFİMİZ; OLİMPİYATLARDA ALTIN MADALYALI ELAZIĞLILAR OLACAK.

 

AYRICA; GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNİ YETİŞTİRMEK ÜZERE KURACAĞIMIZ STEM VE ROBOTİK ATÖLYELERİN BULUNDUĞU “GENÇ BEYİNLER BİLİMLE BULUŞUYOR PROJESİ” VE, LİSANS, YÜKSEK LİSANS, DOKTORA DÜZEYİNDEKİ ÇALIŞMALARA BURS DESTEĞİ VERECEĞİMİZ PROJEM ELAZIĞ İLE ŞEHRİMİZİN FARKINDALIĞINI ORTAYA KOYACAĞIZ.

KATILIMCI BELEDİYECİLİK İLKEMİZ GEREĞİ BELEDİYE YÖNETİMİNDE HER KESİMİN SESİNİ DUYURABİLMESİ AMACIYLA BELEDİYE YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ VE BAŞKANLARINI KENDİ İÇİNDEN SEÇEN GENÇLİK VE KADIN MECLİSLERİNİ KURACAĞIZ.

 

KADIN MUTLU İSE AİLE MUTLU, AİLE MUTLU İSE ELAZIĞ UMUTLU DİYORUZ

VE BU AMAÇLA BELEDİYEMİZ SOSYAL HİZMETLERİ KAPSAMINDA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİMİZİ HİZMETE AÇIYORUZ.

EĞİTİMLİ VE ÖZGÜVENİ YÜKSEK KADININ GÜÇLÜ BİR KADIN DEMEK OLDUĞUNU, GÜÇLÜ BİR KADININ DA GÜÇLÜ BİR MİLLET VE DEVLET DEMEK OLDUĞUNU BİLİYORUZ.

BU NEDENLE SOSYAL HAYATTAN SAĞLIĞA, ÇALIŞMA HAYATINDAN SİYASETE KADAR HER ALANDA KADINLARIMIZA YAŞAM KOÇLUĞU YAPACAK KADIN YAŞAM MERKEZLERİNİ HER MAHALLEDE OLACAK ŞEKİLDE YAYGINLAŞTIRACAĞIZ.

HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ KADIN VE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ İLE HERHANGİ BİR SOSYAL GÜVENCESİ OLMASA DA KADINLARIMIZA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETLERİ VERECEK MERKEZİMİZİ HİZMETE AÇACAĞIZ.

 

BU MERKEZDE KADIN SAĞLIĞI ADINA ÖNEM ARZ EDEN ERKEN TANI BİLGİLENDİRME HİZMETLERİ, GEBELİK TAKİBİ, BESLENME DANIŞMANLIĞI, OBEZİTE İLE MÜCADELE, EMZİRME VE ANNE SÜTÜ DANIŞMANLIKLARI, LOHUSA TAKİBİ, BEBEK GELİŞİMİ VE SİGARAYI BIRAKTIRMA DANIŞMANLIĞI GİBİ KORUYUCU, ÖNLEYİCİ, EĞİTİCİ VE GELİŞTİRİCİ PROGRAMLAR VERİLECEK.

 

ÜRETEN KADINLARIN KENDİ ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SERGİLEYİP SATIŞA ÇIKARMASI VE AİLE BÜTÇELERİNE DESTEK OLMALARI AMACIYLA ŞEHRİN EN İŞLEK BÖLGELERİNDE HAYME ANA KADINLAR SEMT PAZARINI HİZMETE AÇACAĞIZ.

 

ALTYAPI PROJELERİMİZ İLE ALTYAPI PROBLEMİ OLMAYAN BİR ELAZIĞ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ.

 

İÇME SUYU HATTI PROJELERİMİZ İLE; İÇİLEBİLİR, SAĞLIKLI İÇME SUYU HATLARI İÇİN

1 MİLYON 100 BİN METRE ÇEŞİTLİ ÇAPLARDAKİ İÇME SUYU BORU HATTI PROJESİNİ TAMAMLAYARAK  1.ETAPTA MEVCUT 335 BİN METRE ASBEST VE FONT BORULU HATTIMIZI YENİLEYECEĞİZ.

AYRICA ŞEHRİN İHTİYACINI KARŞILAYAN SU KUYULARINDAKİ ELEKTRİK TÜKETİMİNİ AZALTMAK  AMACIYLA GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ İLE KUYU VE TERFİ MERKEZLERİMİZİN ENERJİ SARFİYATINI AZALTARAK HEMŞERİLERİMİZİN DAHA UCUZ MALİYETLİ SUYA KAVUŞMALARINA İMKÂN TANIYACAĞIZ.

 

YAĞMUR SUYU ALT YAPISI PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİREREK, 5 YILLIK BAŞKANLIK DÖNEMİMİZ İÇERİSİNDE TOPLAM 17 BİN METRE YAĞMUR SUYU HATTININ PROJELENDİRME VE İNŞASINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

 

BÜYÜYEN ŞEHİR YAPIMIZ VE AÇILAN YENİ İMAR SAHALARINDAKİ KANALİZASYON ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYARAK YAPILAŞMANIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ.

 

BU KAPSAMDA TOPLAM 685 BİN METRE UZUNLUĞUNDA KOLLEKTÖR, TOPLAYICI VE ŞEBEKE HATLARININ PROJELENDİRMESİNİ TAMAMLAYIP, ACİL EYLEM PLANI İÇERİSİNDE YAKLAŞIK 65 BİN METRE ANA KOLLEKTÖR VE TOPLAYICI HATLARIN YENİLENMESİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

 

YİNE ALT YAPI PROJELERİMİZ BAŞLIĞI ALTINDA YENİ İMAR YOLLARI PROJELERİMİZ İLE, İMAR PLANLARIMIZ DÂHİLİNDE HÂLİHAZIRDA AÇILMAYAN, ÇIKMAZ SOKAK DURUMUNDA OLAN VE YENİ GELİŞİM BÖLGELERİNDE PLANLANAN YOLLARIMIZIN TAMAMINI HİZMETE AÇACAK, AYRICA GÜNEY ÇEVRE YOLU İLE ŞEHİR MERKEZİ ARASINDAKİ YENİ İMAR YOLU BAĞLANTILARI İLE ŞEHİR TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAĞIZ.

 

ÇEVRECİ ŞEHİR OLMANIN TEMELİ OLAN MODERN ATIKSU ARITMA TESİSİMİZİ İNŞA EDECEĞİZ.

TAMAMEN YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI İLE DESTEKLENECEK ARITMA TESİSİMİZ ELAZIĞ’IN GELECEK 50 YILINA HİZMET VERECEK ŞEKİLDE PLANLANACAK.

AYRICA KANALİZASYON SİSTEMİZDE ATIK SUYUN DEBİSİNDEN FAYDALANILARAK KURACAĞIMIZ HİDRO ELEKTRİK SANTRALİ İLE BELEDİYEMİZE YENİ KAYNAKLAR SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ.

 

EVET;

11 ANA BAŞLIĞIMIZIN SONUNCUSU

SOSYAL VE KÜLTÜREL PROJELERİMİZ.

ENGELSİZ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ GEREĞİ; HİZMETE AÇACAĞIMIZ VE İÇERİSİNDE DEZ AVANTAJLI GRUPLARIN EĞİTİM ALDIĞI, REHABİLİTE EDİLDİĞİ VE ATÖLYELERDE MESLEK ÖĞRENDİĞİ ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ,

BELEDİYE ENGELSİZ HİZMET KOMİSYONU, VE DİJİTAL ENGELSİZ HARİTA PROJELERİMİZ İLE ÇALIŞMALARIMIZI HIZLI, ETKİN VE KAYNAKLARIN VERİMLİ KULLANILMASINI SAĞLAYACAĞIZ.

 

SENE İÇERİSİNE DÜZENLİ OLARAK YAYILMIŞ KÜLTÜR AKTİVİTELERİ,

SANAT AKADEMİSİ, SOKAKLA İÇ İÇE BİR KÜLTÜR-SANAT ŞEHRİ, DAHA ESTETİK BİR ŞEHİR İÇİN KENT MOBİLYALARI ATÖLYESİ PROJELERİMİZ İLE KÜLTÜR BELEDİYECİLİĞİNİ YÖNETİM ANLAYIŞIMIZIN MERKEZİNE TAŞIYACAĞIZ.

 

HEMŞEHRİLERİMİZİN SORUNLARININ YERİNDE TESPİT EDİLEREK, TALEP VE ŞİKÂYETLERİNİ YÜZ YÜZE DİNLEYECEĞİMİZ BEYAZ KARANFİL ZİYARETLERİ, YATALAK DURUMDA, YAŞLI VEYA BAKIMA MUHTAÇ BÜYÜKLERİMİZİ VE KARDEŞLERİMİZİ EVLERİNDE ZİYARET EDİP KİŞİSEL BAKIMLARI İLE EV TEMİZLİK DESTEĞİ SUNACAĞIMIZ YAŞLI VE BAKIMA MUHTAÇ KİŞİLERE KİŞİSEL TEMİZLİK VE EV TEMİZLİĞİ HİZMETİ ALT GELİR GRUBUNA YÖNELİK EV BAKIM-ONARIM-MALZEME DESTEĞİ İLE ŞEHRİN MUHTELİF LOKASYONLARINA YERLEŞTİRCEĞİMİZ PAYLAŞIM NOKTALARI PROJELERİMİZ İLE  KİMSENİZ OLMASA DA BİZ VARIZ DİYORUZ.

VE 11 ANA BAŞLIKTAKİ 100 PROJEMİZİN ELAZIĞIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

İŞTE ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI'NIN AÇIKLADIĞI PROJELERİN GÖRSELLERİ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kayahan 3 ay önce

Projeler şunlar: 1-Kaldırım yapım ve yenileme seferberliği, 2-Kaldırımlarda kapsamlı yenileme çalışması, 3-Kaldırım yenileme ve düzenleme, 4-Kaldırım ve asfalt yenileme, 5-Kaldırım düzenleme, 6-Kaldırım bakım, onarım ve yenileme, 7-Ekonomik ömrü tamamlanan kaldırımların yenilenmesi, 8-Daha modern ve estetik kaldırımlar, 9-Önemli caddelerin kaldırımlarına basalt taş döşemesi, 10-Kaldırım ve tretuvar çalışması, 11-New Sidewalk.

Misafir Avatar
Mert 3 ay önce @Kayahan

Son dakika: AKP, 17 yıl gibi kısa bir sürede bir türlü fırsat bulup da gerçekleştiremediği projelerini Elazığlılar'a anlattı... :-)

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
burçin 3 ay önce @Kayahan

kayahan bey durumu özetlemiş.akpnin elazığa hiçbir katkısının olmadığını geçmişe bakarak görüyoruz. Görünen köy kılavuz istemezGelecektede değişen birşey olmayacağı için size oy vermeye gerek yok. bunca yıl bir şey yapılmamışsa bundan sonrada yapılmaz. Umut bağlamanın anlamıda yok. Değişim gerekli.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Alkışşşşş lar sana gelsin 3 ay önce @Kayahan

Senin projelerin daha gerçek çi

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ismail 3 ay önce @Kayahan

gerçek projeleri kayahan bey yazmış tebrik ediyorum.ancak kaldırım yaparsınız onu da yarım yamalak yaparsınız.her gelen akp belediye başkanı yıllardır semt pazarı yapıyor terminal binası yapıyor,ulaşımda master plan yapıyor hahahaha güleyim bari yapa yapa bitiremediniz. kime maval okuyorsunuz siz? bıktık sizden. ancak okumayan araştırmayan sorgulamayan kişileri kandırırsınız.. Size oy moy yok..

Beğenmedim! (1)
Avatar
ibrahim 3 ay önce

Yeni belediye başkanı bu projelerin %10 unu yaparsa tebrik etmek için makamına ziyarete gideceğim. HAYAL BUNLAR HAYAL...

Misafir Avatar
ENES 3 ay önce @ibrahim

TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜ OLAN ŞEYLER HİÇ BİR ZAMAN YAPMAZ YAPAMAZ.

Beğenmedim! (1)
Avatar
Azeri Affan 3 ay önce

Çok yazık Duyduğunu yazmışNe kaynağı belli, ne projesi ortada. Yalan dolan, var biraz da sen oyalan

Misafir Avatar
Olcay 3 ay önce @Azeri Affan

Öğretmenevine kıraathane ha.Vizyona bak vizyona.Ağzınızla kuş tutsanız oy yok size

Beğenmedim! (0)
Avatar
hıhı tamam 3 ay önce

chp yönetiyor sanki Elazığı yıllardır.size oy verelimde gelin şu projeleri yapıverin barrrii.. arkadaşım yaptığınız iş ortada işte. yıllardır siz yönetiyorsunuz memleketi. memleketin yeni yerleşim yerinde bile çıkmaz sokak var. neyin projesinden bahsediyorsunuz? siz bu şehire bir şey yapamazsınız.görünen köy kılavuz istemez.Halen daha inanan varsa buyursun oy versin size.

Misafir Avatar
Bedri 3 ay önce @hıhı tamam

Nikah Sarayı, Ahmet Aytar Meydanı, yeni Otogar, Harput Vadipark, Harput Tarihi eser restorasyonları medyada senelerce Belediye yaptı yapıyor yapacak denilerek haberi yapılan projeler değilmi? Yanılmaz'ın Finüküleri şekil değiştirmiş Elektirki Fayton olmuş, proje denilenlerin birkısmı hariç bir fayton etmez

Beğenmedim! (1)
Avatar
ÖZKAN 3 ay önce

Manifesto tam bi fiyasko ... bu millet halkin adamı Bilal COBANI Coktan secti... 20bin issiz kaliriz proje istemeyiz gerekirse yeterki kazansin..bize samimi sıcak lider lazimm yalanlar masallar anlatmayin... Elazigin derdiyle dertlenen bir tek onu gordum 10 yillik bir emek yedirmeyiz size

Avatar
23 3 ay önce

Bu saydıklarını 20 yılda yapamazsın kusura bakmayın bu millet kime oy vereceğini çoktan belirlemiş

Misafir Avatar
bahane 3 ay önce @23

elazığlılar seçim gelince yine bir bahane bulup aynı partiye oy verirler bak görürsün.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Erkan 3 ay önce

Projelerin bazıları güzel. Bir çok proje diye yazılanlar proje değil belediyenin görevi zaten. Kaynakları belli mi? Takvimlendirilmiş mi? Hayır. Ayrıca yeni yerleşim yerleri dahi plansız projesiz. Cumhuriyet Mahallesinin yeni yerleşim yerlerindeki yollar tam bir rezalet. Yeni yerleşim yerlerinde bile geleceği düşünmeden standartların çok altında dar dar yollar. Kaç yıldır belediyeyi yönetiyorlar. Gidin örneğin bahçelievlerde rezalet yolları görün ona göre başarıdan bahsedin.

Avatar
Kadir 3 ay önce

Güzel projeler vizyon projeler gerçekleşebilecek projeler tebrik ediyoruz.

Misafir Avatar
Nihat 3 ay önce @Kadir

Selmanoğlu ve Yanılmaz döneminde yapılacak denilen ama yapılmayan yada başlayıp tamamlanamayan çalışmalar yeniden proje diye ortaya atılmış, vizyon proje çok az

Beğenmedim! (0)

banner7

banner6