AK Parti Elazığ Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

AK Parti Elazığ 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa Canan Şavlı seçildi.

AK Parti Elazığ Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

AK Parti'nin Elazığ İl 6. Kadın Kolları Olağan Kongresi, 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonunda gerçekleşti.

Kongreye; AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ramazan Gürgöze, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcı ve Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Şaziye Gündüz, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Hasan Murat Öz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Ömer Faruk Çelik, İlçe ve belde belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, MHP Kadın Kolları Başkanı, AK Parti Belediye Meclis ve İl genel Meclis Üyeleri, teşkilat üyeleri ve Elazığlı vatandaşlar da katıldı.

Pandemi kurallarına uyarak yapılan Kongreye misafirler HES kodu uygulaması kullanılarak alındı.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre mesajına yer verildi.

ŞAVLI: YENİ ZAFERLERE VE BÜYÜK BAŞARILARA BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ

Tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa seçilen Canan Şavlı, “Ak Parti’miz 2001 yılında bir hizmet hareketi olarak yola çıktı. O tarihten beri partimize hizmet eden ak kadınlar bir sonraki dava arkadaşına hizmet bayrağını devrederken partimizi daha yukarılara taşımayı hedef edindiler. Görevi devraldığım Gülersem Çopur Başkanıma da yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Partimizin kurulduğu günden bu yana bu kutlu davaya büyük özveri ile emek veren siz ak kadınlar partimize büyük seçim zaferleri kazandırdınız. Ve şimdi bu kongreyle yeni zaferlere ve büyük başarılara Allah’ın izniyle birlikte imza atacağız” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: İLMEK İLMEK BU ÜLKENİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYORSUNUZ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’da, “Sizler AK Parti siyasetinin göz bebeği, can damarlarınsınız. AK Parti iktidarlığı ile birlikte son 19 yılda kadınlarımız başta olmak üzere toplumun her alanında daha fazla söz sahibi olmuştur. Sizler büyük bir özveri ve gayretle, ilmek ilmek bu ülkenin geleceğini şekillendiriyorsunuz. Bu ülkenin en büyük gücü olan AK Kadınlarımızla ülkemiz, milletimiz ve aydınlık yarınlarımız için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” açıklamalarını kaydetti.

BALIK: KADIN VEKİLLERİMİZ BAŞI ÖRTÜLÜ BİR ŞEKİLDE YEMİN EDEBİLDİLER MECLİSTE

AK Parti Milletvekili Sermin Balık, “Bu ülkede yıllarca erkek ve kadın eşitliğinden bahsedilirken daha kadınlar bile kendi aralarında eşit değilken kadınlar kendi aralarında ötekileştirilmişken, başkalaştırılmışken Sayın Cumhurbaşkanımız çıktı ve bir şey söyledi. ‘Kadınlar siyasetin nesnesi değil, öznesidir’ dedi. Ve ilk defa Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kadın vekillerimiz başı örtülü bir şekilde yemin edebildiler mecliste” dedi.

YILDIRIM: BU KUTLU DAVANIN BEL KEMİĞİ, OLMAZSA OLMAZISINIZ

Kadınların önemli görevler üstlendiğini belirten AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Bugün kadınlarımız milletvekili, bakan, hakim, öğretmen ve polis daha sayamayacağımız bir çok meslek dalında büyük işlerin altına imzalarını atıyor. Son derece başarılı bir şekilde görevlerini ifa ediyorlar. Ülkemizin kalkınmasında büyük rolü olan siz değerli hanım kardeşlerim; gayretine yürekten inanıyorum. Sizler bu aziz vatanın ve bu kutlu davanın bel kemiği, olmazsa olmazısınız” diye konuştu.

GÜNDÜZ: KADINLARI MECLİSTE TEMSİL ETMEKTEDİRLER

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Şaziye Gündüz, “Biz bugünlerin geleceğini 2002'de Sayın Cumhurbaşkanımız 'Artık hiçbir şey eskisi gibi olamayacak' dediğinde biliyorduk çünkü artık kadınlar da 'Siyasette biz de varız.' diyeceklerdi. Bunu çok iyi biliyorduk. Şu anda Mecliste 54 kadın milletvekilimiz var. Bu milletvekillerimizden 46'sı AK Parti Kadın Kolları Teşkilatlarından yetişmiş ve kadınları Mecliste temsil etmektedirler. Bu çok önemli. Partimizin kadın üye sayısı 5 milyon 300 bini buldu. Bu sayı diğer tüm partilerin üye sayılarından daha fazladır. Bu çok büyük bir şeydir. Hatta Danimarka, Norveç gibi ülkelerin nüfuslarına bakarsanız bir ülkeyi oluşturacak kadar büyük bir oluşumuz. Gara'da 13 vatandaşımız katledildi ama bazı siyasiler ve diğer parti temsilcileri çıkıp da bir şey diyemediler. Sadece terör örgütü kelimesini kullandılar. PKK kelimesini kullanamadılar. Bakın bu çok önemli, PKK diyemediler. Neden çünkü onların hepsi PKK ile el ele kol kola hepsi birlikte çalıştıkları için PKK'ya terör örgütü diyemiyorlar. HDP'ye terör örgütü uzantısı diyemiyorlar. Bunu bir tek AK Parti ve MHP söylüyor. Bunun dışında hiç kimse bunu söyleyemiyor. Milletin gözünün içine bakarak insanları kandırmaya çalışıyorlar. Ama insanlarımız bunun farkında inşallah biz çok kıymetli kadrolarımız ile 2023'te bunların hesabını soracağız” dedi.

BULUT: KADIN ELİ DEĞMEDEN BU İŞ OLMUYOR

Kadınlara seslenen AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Değerli hanım efendiler siz olmadan bu iş olmuyor. Kadın eli değmeden bu iş olmuyor. Taa kurtuluş savaşından bu güne, o gün nüfus 8.5 bilyon. O 8.5 milyonun 4.5 milyonu yaşlı ve kadınlardır. Kalan yaşlı ve çocuklardır. İşte o 4 milyon bugün 83 milyonu inşaa etti” ifadelerini kullandı.

ŞAVLI, GÜVEN TAZELEDİ

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen AK Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın seçimleri yapıldı. Mevcut Başkan Canan Şavlı güven tazeledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 19:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
GAKGOM
GAKGOM - 2 hafta Önce

KAHVEDE VİRÜS ,LOKANTADA VİRÜS ,PASTANEDE VİRÜS VE HER YER VİRÜS ...(akp kongreleri hariç )

Hhhh
Hhhh - 2 hafta Önce

Virüs hazarbabaya kayak a gitti galiba

Virüs yok
Virüs yok - 2 hafta Önce

Virüs yoooookkkkkkkkk kkkkkkk iiiiiiiii

Hhhh
Hhhh - 2 hafta Önce

Virüs hazarbabaya kayak a gitti galiba

aeuei
aeuei - 2 hafta Önce

Düğünümüze tüm vatandaşlarımız davetlidir.

tuncay
tuncay - 2 hafta Önce

az ötedeki kahvehanede çay içmek yasak, ayrıca o kadar şehit var bari bir kaç gün miting yapmayın el insaf.

SIRADAKİ HABER

banner103