AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut, TBMM’de konuştu

TBMM’de Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının bütçesi görüşüldüğü sırada söz alan AK Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Milletvekillerinin söylemlerine cevap verdi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut, TBMM’de konuştu

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bütçesi görüşüldüğü sırada söz aldı.

BULUT: BU KONUŞMAYI YAPMA ZORUNLULUĞUNDA HİSSETTİM KENDİMİ

Milletvekili Bulut, “Aslında konuşmamı da bu minval üzere yapacaktım, bütün hazırlığımı da bu minval üzere yapacaktım ama Ali Mahir Bey'in konuşmasından sonra, Elazığlılığımı dizginleyemedim, bu konuşmayı yapma zorunluluğunda hissettim kendimi. Ondan dolayı Sayın Bakanımızdan özür diliyorum, o, akşam gelince anlatacaktır” dedi.

BULUT: DEVLETİ VE MİLLETİ ELAZIĞLININ KIRMIZI ÇİZGİSİDİR

Bakanlığın bütçesi ile ilgili konuşmayacağını söyleyen MKYK Üyesi Metin Bulut, Elazığ’ın kırmızı çizgisinin devleti ve milleti olduğunu belirterek, “Elazığlı iki şeyi, devletini ve milletini çok önemser. Devleti ve milleti Elazığlının kırmızı çizgisidir. O yüzden, devletine ve milletine laf söylendiğinde aslan kesilir” diye kaydetti.

BULUT: CHP'LİLERİN ZİHNİ NASIL ÇALIŞIYOR. TERSTEN ÇALIŞIYOR

Konuşmasına Elazığ ile başlayan Bulut, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın Ambulans şoförüne 7 lira ödeme yapılmasına tepki göstermesi ile ilgili açıklamada bulunarak, “Bakın, ilk gün açış konuşmasında Sayın Engin Altay şöyle diyor: "Şoförüne ek performans ücreti 7 lira 40 kuruş ödeyen devlet olmaz olsun kardeşim, olmaz olsun öyle devlet." Yani meali ne? Devlet, personeline bir performans ücreti ödemiş, 7 TL'si kalmış, onu da ödemiş ve bu arkadaş kalkıyor "Böyle devlet olmaz olsun." diyor. Bunun meali böyle değil. "Vatandaşının 7 TL'sini bile kutsal sayan, onu bile ödemekten imtina etmeyen devlete helal olsun, helal olsun." denir. Ben bilmiyorum ki bu CHP'lilerin zihni nasıl çalışıyor. Tersten çalışıyor, o yüzden yürüyen merdivenlere de ters biniyorlar ya” ifadelerini kaydetti.

BULUT: MİLLETVEKİLİ OLMANIZ BU MECLİSE SÖZ SÖYLEME HAKKINI SİZE TANIMAZ

Milletvekili Bulut, CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdıroğlu’na kürsüden yanıt vererek, “Sayın Kılıçdaroğlu'nun ilk gün yapmış olduğu konuşmasından da bir iki paragraf söyleyeceğim; hasbelkader söyleseydi gerçekten buna değinmeyecektim, bir defa söyleseydi buna değinmeyecektim ama istihzayla 3-4 defa şöyle konuştu: "Millî iradenin tecelligâhı olan bu Meclis..." Evet, Sayın Kılıçdaroğlu; bu Meclis, bu Gazi Meclis millî iradenin tecelligâhıdır, yüz yıldır böyle olmuştur ve Allah nasip ederse bundan sonraki süreçte de böyle olmaya devam edecektir. Sizin Genel Başkan olmanız, milletvekili olmanız bu Meclise söz söyleme hakkını size tanımaz. Bu Meclis çok kolay kurulmadı; bu Meclis için binlerce insan şehit oldu, bu Meclis için Seyit Onbaşı yükün altına girdi, bu Meclis için Nene Hatunlar nice çileler çekti, nice insanlar can verdi. Bu Meclisi tahkir etmek, bu Meclisle alay etmek milletin kendisini tahkir etmek, milletin kendisiyle de alay etmek anlamına gelir. Millet de kendisiyle alay eden herkese cevabını nasıl her dönem sandıkta verdiyse o şekilde yine verecektir. Değerli Milletvekili, o itirazı bana değil, buradan milleti ve milletin Meclisini hakir gören Genel Başkanına yapacaksın, Kılıçdaroğlu'na yapacaksın diyor; yüce Meclisi, millî iradenin gerçek temsilcisi olan yüce Meclisi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” açıklamalarını kaydetti.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrudur
Doğrudur - 8 ay Önce

Elazigli devlet ve millet aşığı doğrudur peki siz mal mülk arsa bina para aşığı olarak hangi memleket vekilisiniz

Nihat
Nihat - 8 ay Önce

AK Partiyi Elazığ da muhalefet değil vekilleri bitiriyor. Halk Genel seçimde sarı kart gösterdi mesajı almadılar. Yerel seçimde oy ciddi anlamda düştü az daha Elazığ Belediyesi kazanılamıyordu belliki yine anlamamışlar. Halk Elazığ da tepkili ama görmek duymak istemiyorlar. ElazığIn yığınla sorunu var çözülmüyor. Cumhurbaşkanı ve vekil seçimi ayrıldı. Bu gerçeği seçimde daha iyi anlarlar

Hulusi
Hulusi - 8 ay Önce

Malatya ya hizmet yağıyor .Malatya ya yapılanın onda biri Diyabakıra yapılanın 20 de biri Bingöle yapılanın yarısı Elazığ a yapılmıyor. Bu illere yapılan yatırıma yapılan hizmete bak birde Elazığ a ,

Savaş
Savaş - 8 ay Önce

Bizim kırmızı çizgimiz EZAN BAYRAK VATAN ELHAMDULİLLAH...ya sizin ya rant peşkeş, yandaş ,adam kayırma ,Elazığ virane olmuş umurunuzda mı ...RABBİM sizleri toprağına kabul etmesin inşAllah...

Zaza
Zaza - 8 ay Önce

Konuşma zorunda kalmış mecbur konuşacaksın bu ilin bu kadar sıkıntıları var ise mecbursun bugüne kadar konuşmaman hata

Ali
Ali - 8 ay Önce

Elazığ bu dönem size teneke bağlar... herkes herşeyi görüyor

Samet
Samet - 8 ay Önce

Elazığ ın gündemi ile bunların gündemi bir türlü örtüşmedi.

Gakgom savaş
Gakgom savaş - 8 ay Önce

Boş işlerden uğraşmayın ...eğer zerre kadar yüzünüz varsa belediye başkanımız Şahin şerifoğullarını örnek alırsınız ...4 vekil biraraya gelin teraziye çıkın ve karşı tarafta da sayın Şahin şerifoğullarını koyun eğer o terazi sizi toprağa gömüyor mu gömmüyor mu hep beraber izleyelim...


SIRADAKİ HABER

banner103