AK Parti Elazığ Milletvekilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ne görüştü?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde dün düzenlenen kahvaltı programında milletvekilleriyle bir araya gelmişti. Gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Elazığ milletvekilleri de katılmıştı. Elazığ Milletvekilleri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile bir araya gelerek, Elazığ ile ilgili taleplerini iletti. AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Son Baskı Canlı yayınında gerçekleşen toplantının ayrıntılarını anlattı. Milletvekili Bulut, “Cumhurbaşkanımızla bir araya gelme imkanı ve fırsatını sık yakalayan bir iliz” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ne görüştü?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  dün AK Parti Genel Merkezinde milletvekilleriyle kahvaltılı toplantıda bir araya gelmişti

Toplantıya MYK üyeleri ile birlikte Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya ve Sivas illerinin milletvekilleri katılmıştı.

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar ve Zülfü Demirbağ da toplantıda yer almıştı.

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantı yaklaşık 3 saat sürmüştü.

Toplantının ardından AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar ve Zülfü Demirbağ Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile bir araya gelerek Elazığ ile ilgili taleplerini ilettiler.

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut gerçekleşen toplantının ayrıntılarını Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan, Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu Son Baskı canlı yayınında anlattı.

BULUT: CUMHURBAŞKANIMIZ NOTLARINI ALDI

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bütün milletvekili arkadaşlarımızın hepsi hem ülke siyaseti ile hem de kendi illeri ile alakalı sıkıntıları dile getirdiler. Bizlerde Elazığ milletvekilleri olarak konuştuk. Burada hem ülke siyaseti ile alakalı hem de onun dışında arkadaşlarımızın dile getirdiği konular oldu. Bunlar kamuoyunun yakından bildiği konulardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bildiği konularda ama malumun ilanı dahi olsa bunları hatırlatmak için bir şeyler söyledik. Cumhurbaşkanımız’da notlarını aldı” dedi.

BULUT: BİZİM AÇIMIZDAN FEVKALADE BİR GÜN OLDU

Elazığ’ın sorunlarından bahsettiklerini dile getiren Milletvekili Metin Bulut, “Bunlardan bir tanesi ekonomik sıkıntıdan dolayı Uluova’da bir ödenek sıkıntısı yaşıyoruz. Onun şartlarının zorlanması hususuydu. Onu ifade ettik. Onun dışında yine Hamzabey’de son noktaya geldik. Son bir dokunuşla yine bunun bitebileceği meselesiydi. Spor tesisleri ile alakalı, stadyumla alakalı bunun hızlandırılması ile alakalı talepler ve diğer özellikle eğitim kampüsü yapmak istiyoruz. Harput Eğitim ve Araştırma Hastanesinin boşalması ile birlikte kalan alanın Milli Eğitime devri ile alakalı bir talebimiz oldu. Yarın MKYK toplantımız olacak saat 14:00’de. Ben ona da yatılacağım. Orada bir kez daha bunu söyleyeceğiz. Bunların takibi ile alakalı bizim açımızdan fevkalade bir gün oldu”diye kaydetti.

BULUT: ELAZIĞ İLE ALAKALI BİRKAÇ TALEBİMİZİ İLETTİK

Toplantının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile bir araya geldiklerini ve taleplerini ilettiklerini söyleyen Milletvekili Bulut, “Milletvekili arkadaşlarımızla Meclis’te Spor Bakanımızla bir araya geldik. Ondan bir randevu istemiştik. Ona da Elazığ ile alakalı birkaç talebimizi ilettik. Özellikle demin dediğim gibi stadyumun hızlandırılması ile alakalı talebimizi bir kez daha ilettik. Ve Elazığspor’un maçlarını Elazığ’da yapabilmesi için bir amatör sahanın başlatılması konusunda söz almıştık. Onun hızlandırılması ile alakalı talebimizi, yine bir takın spor tesislerini yenilenmesi ile alakalı talebimizi ilettik. Elazığ’da inşallah böyle olursa bir tane özellikle Sultan Sarayı Düğün Salonu dediğimiz tesislerin arkasında kalan Abdullahpaşa’da olan bir tesissin yapılması. Onun dışında Gençlik Merkezimin orada var olan tesisinin halılarının yenilenmesi sureti ile orada bir spor tesissinin yapılması ve maçları oynatabileceğimiz Doğukent’te bir sentetik çim sahanın yapılması ile alakalı taleplerimizi çok detaylı bir şekilde sayın bakanımıza da ilettik. Çünkü şu anda amatörde oynayan 35 tane takım, 40 tane de okullarda faaliyet gösteren takım. 75’in üzerinde takım. 2. Lig’de olan takımımız Elazığspor’umuz 3. Lig’de olan Belediyespor’umuz. Bunların hepsinin de spor faaliyeti yapabileceği alanların oluşması” açıklamalarını kaydetti.

BULUT: BU YIL İÇERİSİNDE FAALİYETE SOKMUŞ OLACAĞIZ

AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut, “Bu dediklerimizi gerçekleştirirsek Elâzığ’da bir tane değil tam 3 tane profesyonel maçların yapılabileceği tesisi bu yıl içerisinde faaliyete sokmuş olacağız. Bu yönüyle de fevkalade güzel bir gün geçti. Siyasetçiyi en mutlu eden şeylerden biri taleplerini ileteceği ortam bulup onunla alakalı da olumlu cevap almasıydı. Bu yönüyle de çok kıymetli olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

BULUT: CUMHURBAŞKANIMIZLA BİR ARAYA GELME FIRSATINI SIK YAKALAYAN BİR İLİZ

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Sayın Cumhurbaşkanımızla bir araya gelme imkanı ve fırsatını sık yakalayan bir iliz. Bizim MKYK’da olmazı en azından ayda bir defa dahi olsa aynı ortamda 50 kişilik bir ortamda biz taleplerimizi ve isteklerimizi sayın cumhurbaşkanımızın bulunduğu ortamda yüzüne karşı net bir şekilde ifade edebiliyor ve bunları onunla paylaşabiliyoruz. Bu konuda bir sıkıntımız yok. Bugünkü daha geneldi. Bütün milletvekili arkadaşlarımızın da aynı şansı aynı imkanı yakalamasına sebep oldu. Bu yönüyle de çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
CILGIN BETTY
CILGIN BETTY - 7 ay Önce

YAW NE KADAR BOŞSUNUZ MİLLET İŞSİZLİKTEN KIRILMIŞ PERİŞANIZ...ELAZIĞDAKİ GENCLER BOŞ GEZİYORUZ...AKSA DA BİR GAZ OKUMA ELEMANİ OLMAK İÇİN İL BASKANLARİNİN MİLLETVEKİLLERİNİN TORPİLLERİ GECİYOR..BU HALKİN SECTİKLERİ NEYİN DERDİNDE..AMA ELAZİGLİDA

elazığlı
elazığlı - 7 ay Önce

halim metin bulut sana mübarek ikinizde mutluluklar

Halim yıldızbey
Halim yıldızbey - 7 ay Önce

Bence Sayın metin bulut son yüzyılda Elazığ milletvekilleri içinde en değerli olanlardan biridir.saygılar hürmetler efendim

Burak
Burak @Halim yıldızbey - 7 ay Önce

Son yüz yıl mı? yüz yıl olsa duramazsınız. 500 yıldır o

SIRADAKİ HABER

banner7