AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elazığ’da

AK Parti Genel Başkan Yarımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta, Elazığ’a geldi. Usta, Elazığ programına AK Parti ziyaretiyle başladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elazığ’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Doktor Leyla Şahin Usta, Elazığ’a geldi.  Usta’nın Elazığ programında ilk durağı AK Parti İl Teşkilatını ziyaretle başladı.

“ELAZIĞ’A YABANCI BİRİSİ DEĞİL
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta’yı, yönetim kurulu üyeleri ve partilileriyle birlikte karşılayan İl Başkanı Gürgöze, Usta’nın Elazığ’a yabancı bir isim olmadığını vurgulayarak, “Genel başkan yardımcımız Elazığ’a yabancı birisi değil. MKYK üyemiz Milletvekilimizle birlikte yürüttükleri İpek Yolu Gençlik Merkezi projesi münasebetiyle müteadditken Elazığ’ımıza geldiler, teşkilatlarımızı ziyaret ettiler ve bugünde Genel Başkan Yardımcısı sıfatı ile yine bizlerle birlikteler. Öncelijkler6. Olağan kongremizle Sayın Genel başkan yardımcımıza verilen görevin hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Daha önce ifade etmiştim 6. Olağan kongrede bizler açısından da önemli bir gelişme oldu. Milletvekilimiz Metin Bulut’ MKYK üyesi olarak Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız tarafından görev verilmişti ve bizlere güç ve destek veren bir 60 olağan Kongremizi geride bıraktık. Sayın Genel Başkan Yardımcımız, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. İnsan hakları Sayın Genel Başkan Yardımcımızın ismi ile müsemma olan ve geçmiş dönemlerinde insan hak ihlalleri noktasında çok önemli mücadeleler ortaya koymuş bu yönde tüm Türkiye’nin ve birçok Avrupa ülkesinin tanıdığı bir kişilik. Kendisinin bu görevi hakkı ile yerine getireceğine inancımız tamdır”dedi.

“BİNLERCE ÖRNEĞİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR”

Gürgöze’nin değerlendirmesinin ardından konuşan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da, insan haklarının, dinsel haklarının en çok korunduğu illerden birinin Elazığ olduğunu ifade ederek, “İnsan haklarının, komşuluk haklarının, dinsel hakların ve mezhepsel hakların en çok korunduğu kollandığı ve hoşgörü ile karşılandığı biridir. Böyle bir ilde İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımızla birlikte olmak elbette büyük bir mutluluk. AK Parti kurulduğu günden ve hükümete geldiği günden bu yana esasından dünyadaki bütün hükümet ve ülkelere insan hakları ile ilgili mücadele nasıl verilebilir bunun binlerce örneğini ortaya koymuştur. Eğer dünyada insan haklarına uygun bir yönetim anlayışının ortaya konuşulması isteniyorsa 2002 yılından bu güne gelinceye kadar Türkiye’de ki insan hakları konusundaki gelişmelere bakmak lazım”diye kaydetti.

“İPEK YOLU’NU İNCELEMEK İÇİN BUGÜN ELAZIĞ’A GELDİK
AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Leyla Şahin Usta ile birlikte İpekyolu Projesini yerinde inceleyeceklerini söyleyerek, “Projenin hamisi sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi sunabilmek için ki MYK’da inşallah genel başkan yardımcımız sunacak. İpek Yolu’nu incelemek için bugün Elazığ’a geldik. Yoğun bir gün. Gündem çok yoğun. Buradan inşallah daha sonra belediyemize geçeceğiz. Belediye başkanımızı ziyaret edeceğiz. Oradan İl Özel İdaremize geçeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“TÜM DÜNYAYA VE KAMUOYUNA GÖSTERECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Konuşmasına İpekyolu Çocuk ve Gençlik Merkezi projesiyle ilgili değerlendirmesiyle başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Görevimiz elbette ki sorumluluğu olan ve ağır bir görev. İşin içinde birde insan hakları olunca sorumluluğumuzun arttığı bir dönemdeyiz. Ben teşkilatlarımız ile birlikte yapacağımız her çalışmada gerek Elazığ’da gerekse Türkiye’de insan hakları konusunda yeni bir hareketlilik, Türkiye’nin 16 yıldır iktidarda olduğu bir partinin mensubu olarak İnsan Hakları noktasında ne kadar gelişmeler kaydettiğini hep birlikte tüm dünyaya ve kamuoyuna göstereceğimize inanıyorum”dedi.

“TERÖRİZMİN SINIRI YOK ARTIK”

Türkiye’yi insan hakları konusunda eleştirenlere değinen Usta, dünyada en çok ihtiyaç duyulan şeylerin güven ve huzur olduğunu vurgulayarak, “Kendisini İnsan haklarını ve demokrasinin beşiği olarak tanıtan Avrupa’nın göbeğinde bile pek çok kez ırkçı saldırının şahitliğini yapıyoruz. Bunlar üzücü, bunlar çünkü dünyanın aslında ihtiyacı olan güven ve huzuru tehdit eden unsurlar. Bugün dünyanın ihtiyacı olan tek şey güven ve huzur. Terörizmin sınırı yok artık. Dünyanın her yerinde her an karşımıza çıkabilir. Bu ırkçı tavırlar ve İslam düşmanlığı bu kadar hızlıca yayılmaya ve insanların akıllarında sanki İslam dini ve terörizmin eş değer hale getirilmesi ve yakınlaştırılması ile birlikte bu tehlike artmakta. Biz bu gerçekleri anlatmak zorundayız. Bizim dinimiz barış dinidir, bütün insanları kutsal gören, onların ırkı ne olursa olsun ayırmaksızın yaşam hakkını ve bütün hürriyetlerini güven altına alan barışı temsil eden huzuru ve güveni tesis eden birdin olarak bizlerin gönlünde ve Peygamber efendimizin de önderliğinde yaşandığı zaman aslında hiçbir sıkıntı olamadığı bir din olarak anlatılması gerekir” açıklamalarında bulundu.

“ELAZIĞ BUNU BİR KERE DAHA KANITLAMIŞTIR”

Usta, Türk lirasına sahip çıkılması çağrısında bulunarak, “Kendi değerimiz olan Türk liramıza sahip çıkmayı çok önemsiyoruz. Bugün bizi sıkıştırmaya çalışan herkese şunu söyleyebilmeyiz; sayın Cumhurbaşkanımızın one minute dediği gibi çıkıp bizde 1 dakika diyeceğiz. Biz kendi ülkemize de bayrağımıza da vatanımıza da paramıza da Türk liramıza da sahip çıkıyoruz. Biz bir olduğumuz sürece bu sıkıntıların hepsini atlatacağımızı biliyoruz. Teşkilatlar olarak hepimizin sorumluluğu çok fazla. Önce biz bir olacağız. Önce biz haklarımızı koruma noktasında çaba göstereceğiz ve sonunda bu sıkıntıları aşacağız inşallah. Elazığ önemli. Neden derseniz bu bölgede en güvenilir, AK Parti’nin kalesi olmuş ve her seçimden büyük başarılarla çıkmış bir ilimiz. Son seçimlerde %70 üzerinde bir oy alarak sayın cumhurbaşkanımıza ve partimize verilen destekle Elazığ bunu bir kere daha kanıtlamıştır. Bu yüzden bir kere daha tebrik ediyorum. Elazığ’da eğer huzur ve güven içinde yaşıyorsak bu sevgili Elazığlı hemşehrilerimizin ve teşkilat mensuplarımızın beraber yürüttüğü çalışmalar sayesindedir”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103