AK Parti İl Başkanı Yıldırım: "gördüğümüz her eksiği gideriyoruz"

CHP'li heyetin meclise getirdiği konularla ilgili konuşan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım," Elazığ'da yapılanlar, akıl vicdan ölçüleriyle birlikte değerlendirilecek olursa, buradaki yerel yöneticiler de dahil olmak üzere bakanlarımıza da en fazla yapacakları şey teşekkür etmektir. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Buraya malzeme toplamaya geliyorlar, birde çok ciddi siyasi gaflar yapıyorlar. Sürekli bir şeyin eksiğini taşımak yerine 'siz ne yapabilirsiniz' empatisini yapsınlar da onu görelim" dedi.

AK Parti İl Başkanı Yıldırım: "gördüğümüz her eksiği gideriyoruz"

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım,18 Ocak'ta yapılacak olan il kongresi ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Covid-19 tedbirleri kapsamında kongrenin geçmiş dönemlere göre 4'te 1 oranında katılımla sosyal mesafe, hijyen, maske ve HES kodu tedbirleri kapsamında gerçekleştirileceğini belirten Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da telekonferans yöntemiyle katılacağını ifade etti.

Geçtiğimiz hafta Elazığ'da temaslarda bulunan CHP'li milletvekillerinin mecliste yaptığı açıklama ile ilgili de soruları yanıtlayan Yıldırım, onları samimi görmediklerini belirtti.

YILDIRIM: "GÖRDÜĞÜMÜZ HER EKSİĞİ GİDERİYORUZ"

24 Ocak'ta yaşanan depremin ardından bakanların Elazığ'da bulunduğunu ve çok önemli çalışmalar yapıldığını anımsatan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım," Tabiri caizse şehrin 3'te biri yeniden yapılanıyor. Bu süreç içerisinde inanılmaz bir şantiye alanı oluştu. Mutlaka bir takım eksiklikler olabilir ama bunlar öyle çok meclise taşınacak kadar büyük değil. Zaten biz gördüğümüz her eksikliği gideriyoruz. Elazığ'da yapılanların akıl vicdan ölçüleriyle birlikte değerlendirilecek olursa, buradaki yerel yöneticiler de dahil olmak üzere bakanlarımıza da en fazla yapacakları şey teşekkür etmektir. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: "BURAYA MALZEME TOPLAMAYA GELİYORLAR, GAF YAPIYORLAR"

Geçmiş yıllara atıfta bulunan Yıldırım,"1999 depreminde o zamanki siyasi lideri veya başbakan yatağında yatarken, bu depremin haberi konutuna haber verildiğinde eşi şuanda uyuyor, sabah haber verelim dediği bir ülkeden, aynı gece 2 saat sonra bu şehre inmiş 3 bakandan bahsediyoruz. Aradaki fark. Buraya gelen siyasilerle o geçmişteki yatağında yatan siyasinin uzantılarıdır. Dolayısıyla biz bunu samimi görmüyoruz. Samimi eleştiri ve isteklerin dile getirilmesine her zaman açığız. Ancak yapıcı önerici olsun. Buraya malzeme toplamaya geliyorlar, birde çok ciddi siyasi gaflar yapıyorlar. O gaflara da hem Elazığ'daki insanlarımız hem de siyasilerimiz gerekli cevabı sosyal medyadan vermişlerdir. Bu konuda kendilerini bir çek etmelerini arzu ederim. Sürekli bir şeyin eksiğini taşımak yerine siz ne yapabilirsiniz empatisini yapsınlar da onu görelim. Yani burada bir iktidar var 18 yıldır bu ülkeye damgasını vurmuş bir iktidardan bahsediyoruz. Hiç bir siyasi dönemde böyle bir iktidar olmamıştır. Ülkeyi nereden nereye getirdiğine her bir birey çeşitli boyutlarıyla buna şahittir. Dolayısıyla bu kadar uzun yıllar çok önemli kazanımlar sağlamış ülkede öyle ufak tefek kılcal damarlardan girip eksik bulup bunları abartıp büyütüp, sosyal medyaya taşıyıp oradan da meclise taşımak ancak aciz bir muhalefetin işidir"şeklinde konuştu.

YILDIRIM: "HER SORUNUN MUHATAPLIĞINI KABUL EDİYORUZ"

Düzenli olarak konteyner kentleri ziyaret edip her türlü sorunlarla yakından ilgilendiklerini aktaran Yıldırım," O kadar detay var ki, oradaki insanlarımızın tabletinden tutun, tekerlekli sandalyesinin arızasına kadar ilgileniyoruz. Psikolojik sıkıntısı olan insanımızın sağlığından tutun, diyalize girmesi gerekenine kadar, yada yiyecek, giyeceğine kadar yakından ilgilendiğimiz konteyner kentlerden bahsediyoruz. Sorunu bulduğumuz, gördüğümüz anda düzeltmek için elimizi, kolumuzu gövdemizi koyduk, koyarız. Çünkü bu şehrin insanı bizim muhatabımızdır. Her sorunun muhataplığını kabul ediyoruz. Konteyner kentlerde olsun, depremlerde sıkıntı yaşamış insanlar olsun her sorun bizim sorunumuzdur. Biraz vicdan sahibi bunu görür ve anlar" diye konuştu.

YILDIRIM: "ALGI GERÇEĞİN ÖNÜNE GEÇMİŞ ELAZIĞ'DA"

Örneklerle konuşan Yıldırım," Dilek sitesinden 1 tane hak sahibi geçmişte güneyde hak sahibi iken, şimdi kura ile kuzeyde hak sahibi olmuş, bunu algı yaparak vay insanlar mağdur ediliyor. Aynı Dilek Sitesi'nde 935 TL devlete taksit ödeyecek daha ödememiş olan hak sahibi 2 bin 200 TL'ye aynı konutu kiraya veriyor. Algı gerçeğin önüne geçmiş Elazığ'da bunu hak etmiyoruz. Sonuna kadar da bununla mücadele edeceğim. Siyaseten de hak etmiyoruz. Elazığ insanı olarak da hak etmiyoruz. Algıyı kaldırırız, gerçekle yüzleşiriz. Hatamız varsa özür de dileriz. Ama bir algı kaosu oluşturup gerçeğin üzerini örtmeye çalışanlara hiç bir zaman müsaade etmeyeceğiz, biz sahadayız" diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan
Ayhan - 1 yıl Önce

Seni pek tanımam bilmem, ama senden önceki başkan ve vekillerin bu milletin gözünde değeri yok bunu bilesiniz ve Akpartinin altınada bu şehirde dinamiti döşediler. Her şeyde vatandaşı suçlamayın birazda kendinize bakın. Sizin Zülfü abeniz bu millete kansız derken sesiniz çıktımı yok.

Süleyman
Süleyman - 1 yıl Önce

Ak partiyi resmen mahvetti vekiller. Birşeyler yapıldı evet Allah devletimize zeval vermesin. Lakin vatandaş hayal kırıklığı yaşadı;yok 2+1 yok köy evleri tek kat,yok bodrum kat kurrası vs vs. Hiçmi vekillerimiz demedi köyde tek kat olurmu yada 2+1 ev hiçbir Elazığlıya yaramaz. Bide üstüne kan testi istediler.

Sen kendin inandın mı?
Sen kendin inandın mı? - 1 yıl Önce

Çok gülesim geldi... Ama bizim memleket çalışmayana tav.Çalışanı istemez.Kuru kuruya gadan alam lafından belli değil mi.

cansel2344
cansel2344 - 1 yıl Önce

bu var ya bu agacı bursadan yarı fiyatına getirir. Sonra o ağacı elazigda yapılan tokilere 2 katına verir.. tokiden parasını alır. devleti bunlar dolandırır olan millete olur. Sonrada çıkarlar şöyle oldu böyle oldu. Ankara da yasiyorum. Benim bildiklerimi anlatsam Elazigda ne milletvekili kalir nede belediye baskani.. iyi geceler...

Levni
Levni - 1 yıl Önce

Lafla peynir gemisi yürümez , herkes kendi gemisini yürütüyor. Vatandaş için çalışıyoruz diyenleri bir araştırın hepsi kendisi ve akrabaları için çalışıyor, kimsesi olmayan gariban da bakiyor.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109