AK Parti Kadın Kolları Şiddete Karşı Tek Ses Oldu

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı kadına yönelik şiddetin sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın sorunu olduğunu söyledi.

AK Parti Kadın Kolları Şiddete Karşı Tek Ses Oldu

AK Parti Kadın Kolları, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

AK Parti Elazığ Kadın Kolları ’da öğretmen evi önünde toplanarak kadına şiddet için tek ses oldu.

ŞAVLI: MÜCADELE KARARLILIĞIMIZ ARTARAK DEVAM EDİYOR

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı, “Kadına yönelik şiddet yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır. Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizde değil maalesef tüm dünyada bir sorundur. AK Parti olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attık. 2002 yılında yola çıkarken kılavuz edindiğimiz seçim beyannamemizden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımızı ifade ettik. 2004 yılında anayasada pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik. 2005 yılında Sulh Ceza Kanunu’nda yaptığımız değişiklik ile töre nedeni ifadesini ekleyerek töre cinayetleri faillerine en yüksek cezaları getirdik. Medeni kanun, iş kanununda yaptığımız düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik. 81 ilde ŞÖNİM’leri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, alo 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekün mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor” ifadelerini kullandı.

ŞAVLI: ATTIĞIMIZ TÜM BU ADIMLAR KADINA YÖNELİK ŞİDDET KONUSUNDAKİ KARARLILIĞIMIZIN EN İYİ GÖSTERGESİDİR

Canan Şavlı, “Biz şiddet kimden gelirse gelsin, kimse karşı yapılırsa yapılsın fiziksel, psikolojik her türlüsüyle mücadelede kararlıyız. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kıymetli hanımefendinin önemle vurguladıkları gibi kadına şiddet insanlığa ihanettir. AK Parti teşkilatları olarak her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz. Yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız kadına yönelik şiddetle mücadele, ulusal eylem planının dördüncüsünü açıkladı. Ardından boşanmış eşe karşı işlenen şiddet suçuna da ağırlaştırıcı hükümler getirilmesi, dördüncü yargı paketinde düzenlendi. Attığımız tüm bu adımlar kadına yönelik şiddet konusundaki kararlılığımızın en iyi göstergesidir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Palulu23
Palulu23 - 2 hafta Önce

Kadın kadın kadın şiddet şiddet şiddet başka hiçbirsey bilmiyorsunuz kadına şiddet neden oluyor hiç araştıran var mı ey kadın kolları gözünüzü açın artık kadın sızı kurtaracak bu dünyada bekleyin bakalım

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109