AK Parti Kadın Kollarından "Kadınlar Günü" Açıklaması

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Kadına yönelik şiddet gibi çok ağır konular tek bir kanun ile tek bir metinle bir kalemde bitecek sonuç alınacak konular değildir.” dedi.

AK Parti Kadın Kollarından "Kadınlar Günü" Açıklaması

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile basın açıklaması yaptı.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı önünde yapılan açıklamaya Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke, İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Şerbet ve parti üyeleri katıldı.

ŞAVLI: BİR KALEMDE BİTECEK SONUÇ ALINACAK KONULAR DEĞİL

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı yaptığı açıklamada, “Kadın iş gücüne katılma oranı %27’den 34’e, kadın istihdamı 6 milyondan 10 milyona yükseldi. Kadın kolları olarak bizlerde hem il il Türkiye’yi dolaştığımız “Kadın Emeği” buluşmalarımız hem de “Nerede Kalmıştık” eğitim projemizle beşeri sermayemizi güçlendirmek için çalışıyoruz. Tüm dünya gibi bizim de canımıza yakan kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlıyız. Kadına yönelik şiddet gibi çok ağır konular tek bir kanun ile tek bir metinle bir kalemde bitecek sonuç alınacak konular değildir. Ama şunu apaçık söylüyoruz ki bu konuda asla toleransımız yok.” dedi.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109