AK Parti'nin Elazığ Listesi Kesinleşti

Siyasi Partiler pazartesi günü kesin aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecek. Saatler sonra siyasi partilerin milletvekili adayları kesinleşmiş ve açıklanmış olacak. MHP ve CHP’nin Elazığ adayları açıklandı. Şimdi gözler AK Parti’nin aday listelerinde. Alınan bilgilere göre AK Parti’nin Elazığ Milletvekili Adayları kesinleşti. Ancak çalışma çok dar bir ekiple yapıldığı için dışarıya sızma olmuyor. 

AK Parti'nin Elazığ Listesi Kesinleşti

24 Haziran seçimleri öncesinde siyasi partiler aday listelerini 21 Mayıs tarihinde Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecek.

Saatler 17’yi gösterdiğinde kesin adaylar YSK’ya sunulacak ve o saatlerde de kamuoyuyla paylaşılacak.

  

MHP VE CHP’NİN LİSTELERİ BELLİ OLMUŞTU

CHP’nin Elazığ Adayının belli olmasının ardından MHP’de listelerini açıklamış ve Elazığ’daki Milletvekili adayları belli olmuştu.

CHP’nin Elazığ birinci sıra adayı Gürsel Erol olurken; MHP’nin Elazığ Adayları; Oğuzhan Demir, Fahir Şaşmaz, Orhan Özbey, Mesut Aksan, Sami Selen oldu. 

Şimdi gözler AK Parti ve diğer siyasi partilerde. AK Parti’nin Elazığ’da 74 aday adayı vardı. Genel merkez çalışmalarını tamamladı ve alt komisyon ile orta komisyonun çalışmaları sonucunda 74 sayısı 19’a düşürüldü.

İŞTE İKİ ÖNEMLİ KRİTER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ahmet Sorgun’un katıldığı milletvekili liste hazırlıklarına zaman zaman Seçim Koordinasyon Kurulu Başkanı ve bazı genel başkan yardımcıları da dahil oluyor. Erdoğan’ın, listeleri iki önemli açıdan değerlendirdiği belirtiliyor.

“Meclis’te güçlü bir ekip kurmak” ve “halkı ikna edecek ve dolayısıyla TBMM’de çoğunluk sorunu yaşatmayacak” bir liste hazırlamanın planlandığı ifade ediliyor. Bu nedenle, illerde liste başlarına kamuoyunun iyi tanıdığı popüler isimlerin konulacağı ve böylece seçmene güçlü mesaj verilmeye çalışılacağı belirtiliyor.

  

AK PARTİ’NİN ELAZIĞ ADAYLARI BELLİ OLDU

AK Parti Genel Merkezi’nde gece boyunca çalışmalar sürdü. Üst komisyon Elazığ’ın da aralarında olduğu birçok şehrin adaylarını tamamladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin Elazığ Milletvekili adaylarını kesinleştirdi. Kararı verirken de AK Parti Genel Başkan Yardımcılarıyla birlikte Külliye ekibinin görüşlerini de aldı.

AK Parti’nin Elazığ Milletvekili adayları kesinleşti ancak çalışmalar kozmik bir şekilde yapıldığı için isimler dışarıya hiçbir şekilde sızmadı.

ÇALIŞKAN VE SADAKATA ÖNEM VEREN İSİMLER

Mevcut bakan, genel başkan yardımcısı ve parti yöneticisi olan, ayrıca seçmende karşılığı bulunan “ünlü isimlerin” illere liste başı olarak dağıtılacağı dile getiriliyor. Erdoğan’ın listeler için “iş yapan, üreten, çalışkan ve sadakata önem veren isimler” değerlendirmesi yaptığı kaydediliyor. AK Parti yönetiminin listeye alınacak gençler ve kadınları seçerken de aynı kriterlere göre belirlediği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri
Nuri - 3 yıl Önce

Elazığ da adayın önemi mi var, kimi koysa gözü kapalı oy veren bir memleket

Seçimler
Seçimler - 3 yıl Önce

Bahçeli şu Oguzhan denyosunu ilk sıraya koymakla hiç iyi etmedi. A.Bedri Özer gibi biri liste dışı bırakıldı ya CHP adayının ekmeğine yağ sürüldü. Elazığ seçim CHP 2 AKP 3 olacaktır.

Yav he he
Yav he he @Seçimler - 3 yıl Önce

Chp 2 mi ? DENYO nerede yaşıyorsun sen? Malın önde gideni?

memoli23
memoli23 @Seçimler - 3 yıl Önce

Sen Kimsin, Bedri Özer kim denyokare?

Tenkit
Tenkit - 3 yıl Önce

Salman o beğenmediğin adam senden çok erkek merak etme. Cumhurbaşkanını takdir eden kişilik sahibi birisi. Sen kendi erkekliğini yargıla önce densiz. Elazığlı vekillerin hali ortada gözün kör heralde?

salman
salman - 3 yıl Önce

Elazığ'da Erkek mi yoktu CHP tunceliden İthal aday getirdi

Kamuş
Kamuş @salman - 3 yıl Önce

gürsel bey özellikle istedi Elazığı orda çalışmak için,kendisi de sanırım Elazıg doğumlu

elazığlı
elazığlı - 3 yıl Önce

sanki dersin şampiyonlar ligi kadrosu açıklaniiiiiiiii

Baki
Baki - 3 yıl Önce

Reis Elazığa o ilden olmayan kişileri aday göster. Onlardan bir cacık olmaz.

Kebanlı
Kebanlı - 3 yıl Önce

Tahir Öztürk ve Tolga Ağar iki kesin isim gerisini bilmem

faruk
faruk - 3 yıl Önce

elazığda kim aday olursa olsun 5 sifirdir mhp iyi parti ikiye bölündüğü için kimsenin şansı yok hadep aradan kayarsa kimse şaşırmasın.


SIRADAKİ HABER

banner7