AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Açıklama Yapıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısı sona erdi. Toplantıda yapılan görüşmelerle ilgili açıklama yapılıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili soruya cevap veren Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanı Hükümet Sisteminde görevden alma ve göreve getirme yetkisi kapsamında benim bilgi vermem doğru değildir" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Açıklama Yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde MYK toplantısı yapıldı.

Ülke ve dünya gündeminin görüşüldüğü toplantı sona erdi.

Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın açıklaması yapıyor.

Ömer Çelik’in Açıklamasının Satır Başları;

Diyarbakır annelerine bir kez daha selam gönderiyoruz. Evlatlarına kavuşma sürecini yakından takip ediyoruz. İzmir depremiyle ilgili gündemi yakından takip ediyoruz. 115 vatandaşımız hayatını kaybetti. Çok sayıda görevli birim büyük bir koordinasyon şeklinde İzmir'e sahip çıkmaya oluşan yaraları sarmaya beraber olmaya çalıştı. Kurtarma ekiplerinin ne kadar fedakarlıkla çalıştığını gördük. Hiçbirini tek tek sayamıyoruz ama kelime yetmeyecek kadar büyük bir fedakarlık bu. İzmir'deki vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için acil müdahale geçiyor. Hane halkına 30 bin liralık eşya yardımı yapılması kararlaştırıldı.

AZERBAYCAN’DAKİ DURUM

Azerbaycan'ın toprakları Ermenistan işgalinden tek tek kurtarılıyor. Ermeni işgalciliğine, barbarlığına destek veren ülkeleri de tek tek kınıyoruz. Tek dertleri, Ermeni işgaline destek vermek, ama amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu ülkelerin başında Fransa geliyor. Fransa polisi en son 10 yaşında 4 çocuğu ailelerinden erken saatlerde alarak sorguladı.

BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFA PAYLAŞIMI

Cumhurbaşkanı Hükümet Sisteminde görevden alma ve göreve getirme yetkisi kapsamında benim bilgi vermem doğru değildir. Bu konu Cumhurbaşkanlığı makamının yetkisidir. Kabine ile ilgili bir konu değildir. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. Devlet krizi olarak tanımlanacak bir tıkanma yok.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 19:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109