Akbıyık, Kültür Bakanı Ersoy'a Kanyonlar Hakkında Bilgi Verdi

Anadolu Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti. Ziyarette Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Akbıyık, Bakan Ersoy’a Elazığ’daki Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonları hakkında bilgi verdi. Bakan Ersoy, Kanyonların turizme kazandırılması için destek olacaklarını söyledi.

Akbıyık, Kültür Bakanı Ersoy'a Kanyonlar Hakkında Bilgi Verdi

Anadolu Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret ettiler.

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın da yer aldığı ziyarete; Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Kanal Urfa Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Toru ve Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır da katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm alanında ülke genelinde yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmeler yaparak Anadolu Yayıncılar Derneği Üyeleriyle istişarelerde bulundu.

 

AKBIYIK, KANYONLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Ziyarette Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Akbıyık Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Elazığ’daki kanyonlar hakkında bilgi vererek kanyonların fotoğraflarını gösterdi.

AKBIYIK: DESTEKLERİNİZİ TALEP EDİYORUZ

Akbıyık, Bakan Ersoy’a Baskil ilçesinde yer alan kanyonların 9 bin yıllık geçmişi olduğunu ifade ederek “Şehrimizdeki kanyonlar Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından keşfedildi. Keşfedildikten sonra isimleri Saklıkapı ve Karaleylek olarak belirlendi. Çok güzel bir manzaraya sahip. Kanyonlar keşfedildikten sonra bölge genelinde büyük ses getirdi. Kanyonları Elazığ ve bölge turizminin canlanması için oldukça önemli görüyoruz. Desteklerinizle birlikte kanyonların turizme çok daha hızlı kazandırılacağına inanıyoruz ve desteklerinizi talep ediyoruz” dedi.

BAKAN ERSOY: KANYONLARIN ALT YAPISI İÇİN GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ

Elazığ’daki kanyonlarla ilgili Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Akbıyık’dan bilgi alan Bakan Ersoy daha sonra yaptığı değerlendirmede, “Elazığ’da bulunan kanyonları biz de takip ediyoruz. Basında çıkan haberlere de bakıyoruz. Her iki kanyonun da tanıtılması ve turizme kazandırılması gerekiyor. Oranın alt yapısının olması gerekiyor. Restoranlarla, konaklama alanlarıyla, sosyal alanlarla ilgili çalışmalar yapmak gerekiyor. Kanyonların tanıtımı ve alt yapısının sağlanması için gereken desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet
İsmet - 11 ay Önce

Teşekkürler Zeki Bey, Keşke şu Harput ve Palu da bulunan tarihi eserlerin restorasyonları konusunda da destek talep etseydiniz, belki de dile getirmişsinizdir. Bilgilendirmeniz için sağolun.

SIRADAKİ HABER

banner7