Akmurat: Sağlık ve Eğitimde Sorunlar Büyük Oranda Giderildi

Baskil’de 3 dönemdir belediye başkanlığı görevini sürdüren İhsan Akmurat, ilçenin sağlık ve eğitim alanındaki hizmetlerin büyük oranda giderildiğini söyledi. Akmurat yol çalışmalarının da devam ettiğini belirterek, hizmetlerin artarak süreceğini kaydetti.

Akmurat: Sağlık ve Eğitimde Sorunlar Büyük Oranda Giderildi

Elazığ’ın en eski ilçelerinden biri olan Baskil’de yerel yönetimlerin yaptığı çalışmalar, ilçe merkezinde tam bir değişim ve dönüşüm yaşatıyor.

Belediye başkanlığı döneminde üçüncü yılı içerisinde olan İhsan Akmurat, merkezi yönetimlerle birlikte yerel yönetimlerin uyum içerisinde çalışmasıyla ilçelerine birçok hizmet yaptıklarını söyledi.

AKMURAT: DAHA ÖNCE İLÇEMİZDE EĞİTİM KONUSUNDA EKSİKLERİMİZ VARDI

Baskil ilçesinin eğitimden sağlığa kadar, birçok eksikliğinin giderildiğini ifade eden İhsan Akmurat, “Biz bu dönemde neler yaptık? Mesela emsal ilçelerimizden farklı olarak ilçe hastanesini kazandırdık. Şuan vatandaşımız daha önce sağlık ocağı kapasitesinde sağlık hizmeti alırken şuan Baskil ilçe entegre hastanesi kapasitesinde hizmet alıyor, sağlık hizmeti alıyor. Daha önce ilçemizde eğitim konusunda eksiklerimiz vardı. En basitinden Fırat Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksekokulumuz yoktu. Yine bu son beş yıl içerisinde, son yedi yıl içerisinde alt yapısını hazırlamak suretiyle hem kampüs alanının arazisini oluşturduk. Yaklaşık 70-75 dönümlük bir arazi ve aynı zamanda hem idari binasını, hem dersliklerini kazandırdık. Yatırımını yaptık. Şuan orda iki bölüm ve bu her yıl bazı bölümler eklenmek suretiyle meslek yüksekokulumuzda ilçemizde eğitim öğretimini verebiliyor” ifadelerini kullandı.

AKMURAT: DEV PROJELERDİR BUNLAR

Yapılan çalışmalarla ilçesinin değişim ve dönüşüm sürecine girdiğini ifade eden İhsan Akmurat, “Diğer taraftan karayolları bölge müdürlüğü ile çalışmamız oluyor. Yine ilçemizin en büyük tesislerinden, belki doğu ve güneydoğunun en büyük tesislerinden biri olan çimento fabrikasının yollarının, özellikle sahil iç şeridinden hem doğuya hem de batıya ulaşımı konusunda kolaylık sağlayacak işte karayolları bölge müdürlüğümüze vermiş olduğumuz talep yerinde buldu ve şuan hayat da buldu. Yollar da yapıldı. Tabi eksiklerimiz yok mu? İlçe ile bağlantısı konusunda ilçe merkeziyle bağlantısı konusunda yolların daha iyileştirilmesi konusunda çalışma yapıyoruz. Bu çalışmamızda inşallah bu beş yıllık yeni dönemimizde hayat bulacaktır. Bunda büyük umut taşıyorum, ciddi umut taşıyorum bu söylediğimiz basit anlatımla ama dev projeler bunlar yani belki beş cümleyle anlattık bunları on cümleyle anlattık ama bunlar gerçekten merkezi 5 bin nüfus olan köylerle beraber 20 bin nüfus olan bir ilçe için dev projelerdir bunlar” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7