Aksaray Mahallesi Yeni Mesire Alanına Kavuştu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla çimento fabrikasının arkasında bulunan atıl durumdaki çamlık alan, belediye ekiplerinin yoğun çalışmaları neticesinde yepyeni bir mesire alanına dönüştürüldü.

Aksaray Mahallesi Yeni Mesire Alanına Kavuştu

Aksaray Mahallesi Şehit Ferhat Bulut Sokağı'nda yer alan ve zamanla kullanılamaz duruma gelen çamlık bölge, vatandaşların aileleri ve çocuklarıyla birlikte gidebilecekleri modern ve donanımlı bir dinlenme alanı durumuna getirildi.

ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİMİZİN HER NOKTASINA DEĞER KATACAK ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Şehrin dört bir yanında sürdürülen belediye çalışmalarıyla bütün mahallelere eşit ve yerinde hizmet götürmeye gayret ettiklerini kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeşil dokusu ve donanımıyla beğeni toplayacak yeni mesire alanının; Aksaray, Gümüşkavak ve Kızılay (Kesrik) Mahalleleri başta olmak üzere tüm şehrimize hayırlı olmasını diledi.

Şehrimizin her alanda hızlı bir değişim, dönüşüm yaşadığını aktaran Başkan Şerifoğulları, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Çimento fabrikasının arkasında yer alan ve karaçamların bulunduğu kullanılamaz durumdaki alanı ailelerin piknik yapabileceği tertemiz bir yeşil alana dönüştürdük. Vatandaşlarımız tıpkı Elazığ Belediyesi Fethi Sekin Mesire Alanı, Cip Mesire Alanı gibi Aksaray Mahallesi mesire alanına da gelip aileleriyle birlikte kaliteli vakit geçirebilecekler.”

MİNİ MESİRE ALANINDA NELER VAR?

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından toplamda 22 bin m² alan üzerinde gerçekleştirilen projede; kauçuk zemin ve parke yürüyüş yolları, kameriyeler, çeşmeler, barbekü ve oturma üniteleri, spor alanları, çocuk oyun grupları, kum havuzu ve basketbol sahası yer alıyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 4 ay Önce

Umarım çimento ve oksijen fabrikası da kalkar.

mursel  yılmaz
mursel yılmaz - 4 ay Önce

super olmuş vala harika emeği geçen herkese ve başkanıma teşekkür ederim yılmaz elektrik sdınna

kesrikli
kesrikli - 4 ay Önce

BAŞKAN BİDE O PARKIN ALT TARAFINDA TARLA İÇERİSİNDE KAÇAK YAPILAN İŞLETMELER VAR ÇATI SAÇI İLE YAPILMIŞ ONLARADA Bİ EL ATSAN KALDIRSAN NE EVİMİZE GİDEBİLŞK NEDE TARLAMIZA BAHÇEMİZE

Pompacı
Pompacı - 4 ay Önce

Mesireyi boşverin çabuk benzinlikçiye sürün arabayı zam geli okkalı

SIRADAKİ HABER

banner109