Alternatif Stadyum İçin Ödenek Bekleniyor

Elazığspor’un maçlarını oynayacağı saha konusunda değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, ödeneğin gelmesiyle birlikte kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

Alternatif Stadyum İçin Ödenek Bekleniyor

Atatürk Stadyumu’nun yıkılmasının ardından Elazığspor’un yeni sezonda maçlarını oynayacağı saha olarak Sultan sarayı üst tarafındaki yer üzerinde mutabakat sağlanmasının ardından gözlerin çevrildiği Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“SÜREÇ TAKİP EDİLİYOR”

Yeni stadyum yapılana kadar Elazığspor’un maçlarını oynayacağı saha konusunda değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, hem Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, hem de Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün süreci takip ettiğini söyledi.

Belirlenen yer için hem Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 5 Milyon TL’lik bir ödenek talebinde bulunduklarını aktaran Döner, söz konusu tutarın iki dilim halinde gönderilmesini beklediklerini ifade etti.

“ÖDENEK İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

Ödenek için sürecin devam ettiğini kaydeden Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, bu konuda ilimiz milletvekillerinin hem bakanlık hem de Spor Toto Teşkilatı ile irtibat halinde olduklarını belirtti.

İstanbul seçimlerinin geride kaldığını ve sürecin hızlanacağını ifade eden Döner, ödeneğin ne zaman geleceğine dair bir tarih vermesinin doğru olmayacağını ifade ederken, mümkün olduğunca kısa bir sürede gelecek parayla birlikte çalışmalara başlamak istediklerini kaydetti.

Abdullahpaşa Mahallesi’nde bulunan Yakup Kılıç Spor Salonu’nun üst tarafında tamamlanması hedeflenen tesisi, Elazığspor’un yanı sıra Elazığ Belediyespor da kullanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7