Aman Dikkat! Elazığ'daki Vaka Sayısı Artıyor...

Koronavirüsle mücadele dünya genelinde devam ederken, Elazığ’da vaka sayısındaki artışın devam ettiği öğrenildi. Öte yandan Elazığ’da bir köyün daha karantinaya alınmasına karar verildi.

Aman Dikkat! Elazığ'daki Vaka Sayısı Artıyor...

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte Elazığ’da vaka sayısındaki artış devam ediyor.

VAKA SAYISINDAKİ ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Elazığ’da resmi makamlarda tarafından koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı kamuoyuna açıklanmazken, edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’daki vaka sayısındaki artış gün geçtikçe devam ediyor. Öte yandan, hastanelerdeki pandemi servislerinin de dolmaya başladığı belirtildi.

 

ELMAPINARI KÖYÜ'NÜN KARANTİNAYA ALINMASINA KARAR VERİLDİ

Öyle ki Elazığ’da bir köyün daha karantinaya alınmasına karar verildi. İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Elazığ Merkeze bağlı Elmapınarı köyünün karantinaya alınması kararlaştırıldı. 

TAZİYEDE KORONAVİRÜS BULAŞTI

Köydeki taziye nedeniyle Almanya’dan vatandaşların gelip taziyeye katıldığı öğrenilirken, taziye sonrası Almanya’ya dönen vatandaşlarda koronavirüs tespit edildi. Almanya’ya dönen vatandaşlar da koronavirüs tespit edilince köy genelinde de filyasyon çalışması başlatıldı. Almanya’dan gelen ve taziyeye katılan vatandaşların süreç içerisinde köy genelinde birçok kişi ile görüştükleri öğrenildi.

 

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarıyla beraber karantinalarını sürdürürken vatandaşlardan dikkatli olunmaları istendi.

Vaka sayısının her geçen gün arttığı Elazığ’da vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve el hijyeni konularına riayet etmeleri gerektiği ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum23
Yorum23 - 8 ay Önce

Valinin açıklama yapıp halkı bilgilendirmesi lazım

Gakko dayi
Gakko dayi - 8 ay Önce

Kardeşim hep artıyor diyorsunuz bi sayı verinde bizde bilelim

Gakgoş.
Gakgoş. - 8 ay Önce

Kardeşim kaç oldu kaç onu söyleyin. 1 mi arttı 10 mu arttı. Sayı verilemiyorsa grafik yayınlayın

ziyaretçi
ziyaretçi - 8 ay Önce

Sanki sayı paylaşılınca insanlarımız çok etkilenecek adamlar aylardır kendilerini parçali kim dinli

wwww
wwww - 8 ay Önce

madem vakalar artmis bu yoneticiler neden tedbirleri arttirmiyolar neden 14 gun kuralini kaldirdilar iyimi oldu kural devam etseydi 10 bin tl ceza verilseydi bakin o zaman kim yerinden cikacakti ne yani bu bilinmezlik kimse ne oldugunu bilmiyo biri diyo bu hastanede cikmis oburu baska sey soyluyo sehir efsaneleri dolanip duruyo

Garipbigakko
Garipbigakko - 8 ay Önce

Gıçlarını gırıp oturmiler evlerinde surekli fıtfıtik peşindeler ele taziyeye gelip gittiler mi sanki mutlaka mecburiyet caddesi (gazi cad.) Bi turlamışlardır. İflah olmi aaa millet ele diyiler ölek ki ele anliyak riski.

Ali Seren
Ali Seren - 8 ay Önce

gelirken tespitin yapılması önemli naneyi yedikten sonra neye yarar. o kadar kişiye bulaştırdıktan sonra karantinaya alıyorsunuz. Bilinç ne idarecilerimizde ne de halkımızda maalesef

Fatih
Fatih - 8 ay Önce

Karantina dedikleri köy muhtarı ile 3.5 jandarma arabası ve bir kaç tane duba koyup geleni gideni buradan geçme aşağıdaki yoldan kestirmeden yolunuza devam edin diyorlar kimse kimseyi kandırmasın.


SIRADAKİ HABER

banner7