Ankara Üniversitesi’nin Yönetiminde Bir Gakgoş

Ceza ve Tevkif Evleri Müfettişi Hemşerimiz Çağdaş Yurt, cumhuriyet döneminde kurulan ilk üniversite olan Ankara Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevine atandı.

Ankara Üniversitesi’nin Yönetiminde Bir Gakgoş

Uzun bir süredir Ceza ve Tevkif Evleri Müfettişliği görevini sürdüren ve başarılı çalışmalara imza atan Elazığhemşehrimiz Çağdaş Yurt, Ankara Üniversitesi’nde önemli bir göreve getirildi.

Çağdaş Yurt, 1946 yılında cumhuriyet döneminde kurulan ilk üniversite olan Ankara Üniversitesi’nin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Elazığ’da sosyal, kültürel ve sportif etkinler içerisinde de sıklıkla yer alan Çağdaş Yurt, Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi’nin yönetiminde yer alacak.

ÇAĞDAŞ YURT KİMDİR?

1988 yılında Elazığ’da doğdu. İlköğrenimini Abdullahpaşa’da Tevfik Yaramanoğlu İlkokulunda, Lise Eğitimini Elazığ Anadolu Lisesinde tamamladı. Bu yıllarda Elazığ’da çeşitli spor kulüplerinde basketbolcu olarak oynadı. 2007 yılında Elazığ 3.’sü olarak Mektebi Mülkiye olarak bilinen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı.

2009 yılında girdiği seçimlerde bölüm arkadaşlarının teveccühü ile bölüm başkanı oldu ve Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyinde görev yaptı.  Aynı yıllarda Mülkiye Basketbol takımında da yer aldı. 2011 yılında başarıyla bölümünden mezun oldu.

Girdiği 2012 KPSS Alan bilgisi sınavında Türkiye 10. Oldu ve Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu sınav neticesinde Adalet Bakanlığı Cezaevleri Kontrolörü olarak 8 yıl boyunca görev yaptı.Görev yaparken bir yandan da akademik eğitimini de devam ettiren Yurt, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesini’ de başarıyla noktaladı. Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde Ceza Adaleti alanında yüksek lisans eğitimi gören hemşerimiz, hali hazırda Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Sağlık Hukuku alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte.

Elazığ’da sosyal, kültürel ve sportif etkinler içerisinde de sıklıkla yer almasına alışkın olduğumuz Yurt, bir dönem Elazığspor yönetiminde Proje ve ARGE sorumlusu olarak da yer aldı. Aynı zamanda Spor Hukuku alanında çalışmalar yapmakta olan Çağdaş Yurt,psikoloji alanında da lisans öğrencisi olarak eğitimi almaya devam etmekte.

BAŞKANLIĞIN MİSYONU

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın rektörlük görevini yürüttüğü Ankara Üniversitesi’nde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı oldukça stratejik bir öneme sahip.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmesi, yeni ilgi alanları kazanmalarına imkan sağlanması, gerek sağlık gerekse sosyal durumlarının iyileştirilmesi, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan verecek hizmetlerin sunulması, ruhsal ve bedensel sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirilmesi, birlikte düzenli ve disiplinli bir çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarının kazandırılması amacıyla beden ve ruh sağlıklarını korumak, topluma yararlı bireyler hâline getirmek için çağdaş yöntemlerle yeterli ve kaliteli düzeyde, beslenme, barınma, sağlık, kültür, spor, psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti sunmak, sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermekte.

YORUM EKLE
YORUMLAR
depremzade
depremzade - 8 ay Önce

Abartılı yayıncılık. Türkiyenin tüm üniversitelerinde gakgoşlara rastlarsınız.

depremzade
depremzade @depremzade - 8 ay Önce

Sonuçta yüksek lisans ögrencisi

MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 8 ay Önce

ALLAHINA KURBAN ÇAĞDAŞ BEY ALLAH HAYIRLI UGURLU ETSİN..RABBİM EMEKLERİNİ BOŞA VERMESİN.ALLAHA EMANET OLASIN.SAYGILARIMLA

Torpilim olsa..
Torpilim olsa.. - 8 ay Önce

Başarılı ama yeter mi bu tabikide yetmez burası Türkiye torpili kimden onu haber yapın..

Babinya
Babinya - 8 ay Önce

Cahillerin yetiştirdiği çocuklar nasıl olacak.

SIRADAKİ HABER

banner103