Ankara’daki Elazığlılar İftar Yemeğinde Buluştu

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren r programı düzenlendi. Ankara’daki Elazığlıların bir araya geldiği iftar yemeğinde bol bol hasret giderildi.

Ankara’daki Elazığlılar İftar Yemeğinde Buluştu

Ankara’daki Elazığlı hemşerilerimiz iftar yemeğinde buluştu.

Elazığ Harput Kültür Derneği Tarafından düzenlenen ve Elazığlı işadamı İrfan Yurten tarafından desteklenen iftar yemeğine AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Merkez Valisi Cahit Kıraç, Ankara’daki Elazığlılar Vakıf ve Dernek Başkanları, İşadamları ve çok sayıda Elazığlı katıldı.

KÜRKLÜOĞLU: HER AYIN 23’ÜNDE ETKİNLİKLER YAPIYORUZ

Elazığ Harput Kültür Derneği Başkanı Süleyman Kürklüoğlu, “Elazığ Harput Kültür Derneği Keçiören’de olan bir deneğimiz. Her ayın 23’ünde biz kültürel, bilimsel ve akademik olarka bir konu hakkında bilgilendirmek için saygıdeğer kardeşimizle beraber oluyoruz. Fakat hanımefendiler, bir yere kadar akşam olduğu için gelemiyorlar. Ancak iftar sofrası gibi veya büyük faaliyetlerimizde hanımefendiler, kardeşlerimizle beraber oluyoruz. Bizleri bu konuda affetsinler” dedi.

DEMİRBAĞ: ÇOK UYUMLU BİR KADROMUZ VAR

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Çok güzel bir duygu. Çünkü bir arada bu kadar hemşehrimizi, bürokratı, iş adamını, ağırlıklı bürkrat tabi çalışanlar. Bir arada bulmak mümkün değil. Zaman zaman öyle diyelim, yüzde üçünü, beşini ancak görüyoruz. Ama geçen de Elazığ Derneği’nin iftarına gelmiştik. Orada da görüşme imkanımız oldu. Bugün de oldu. Bütün hemşehrilerimizi aşağı yukarı görmek imkanımız oldu. İftara da biraz erken gelince hepsini ziyaret ettik, görüştük. Allah razı olsun Sivil toplum Örgütlerimizin, özellikle Elazığ Derneklerinin tabi ben İstanbul’da da görev yaptım Büyükşehir’de Milletvekilliğinden önce. Orada da oldukça faal Elazığ Dernekleri, federasyonu falan var. Burada da sağ olsunlar bu ikinci oldu. Vakfın, hepsinin de çok güzel faaliyetleri var. Geçen de vakıf yöneticileriyle bir yemekte, iftarda bir araya geldik. Elazığ’ımız için bütün bu sivil toplum örgütleri bir şeyler yapmak istiyor. Tabi Milletvekilleriyle, ilin Valisi, Belediye Başkanı hep beraber. Önümüzdeki süreçte inşallah çok uyumlu bir kadromuz var. Milletvekilleriyle, Valimiz, Belediye Başkan’ımız. İnşallah el birliğiyle Elazığ’ımıza yapılması gereken hizmetler konusunda önemli adımlar inşallah atarız” şeklinde konuştu.

Programa katılan Elazığlı hemşerilerimiz de ramazanla ilgili düşüncelerini belirterek, selamlarını gönderdiler.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7