Antrenör Gelişim Semineri Gerçekleştirildi

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörler Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği ve Elazığspor’un efsane futbolcularından Ahmet Utkan’ın adının verildiği “Sürekli Antrenör Gelişim Semineri”nin sonuncusu Amatör Evi’nde gerçekleştirildi .

Antrenör Gelişim Semineri Gerçekleştirildi

Türkiye futbol federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği Sürekli Antrenör Gelişim Semineri’nin üçüncüsü ve sonuncusu gerçekleştirildi.

Amatör evi konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde TÜFAD Elazığ Şube Başkanı Münir Yılmaz, açılış konuşmasını gerçekleştirirken, 15 kredinin tamamlanacağı son seminere Ahmet Utkan adını vermekten büyük onur duyduklarını söyledi.

Zorunlu antrenör gelişim semineri, Elazığspor’un ilk dış transferi olarak tarihe geçen Ahmet Utkan için hazırlanan sinevizyon gösterisiyle başladı.

TÜFAD Elazığ şube başkanı Münir Yılmaz ile Gazeteciler ve yazarlar cemiyeti başkanı Mustafa Doğan seminere adı verilen Ahmet Utkan’a plaket takdim ederlerken, Ahmet Utkan da konuşmasında “bir daha dünyaya gelsem yine futbolcu olmak isterim” diye konuştu.

Sürekli antrenör gelişim seminerinde F.Ü Öğretim görevlisi Prof. Dr. Vedat Çınar; Futbolda beslenme, beslenme nasıl olmalı, maç öncesi ve sonrası beslenme ve sıvı alımı konularında konuşmacı olarak değerlendirmelerde bulundu.

F.Ü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ercan Gür ise “Futbolda dayanıklılığı etkileyen fizyolojik faktörler, dayanıklılığı geliştirmede kullanılan antrenman yöntemleri, Dayanıklılık performansının belirlenmesi ve Yo-Yo testi” konularında sunum yaptı.

Seminerde son konuşmacı olarak kürsüye gelen F.Ü Öğretim üyesi Doç. Dr. Eyyüp Yıldırım,  ise “Antrenör ve Sporcularda etkili iletişim” başlığı altında katılımcılara bilgiler aktardı.

Zorunlu gelişim seminerinin herhangi birine mazeretsiz katılmayarak 15 krediyi tamamlayamayan antrenörler 3 yıl boyunca takım çalıştıramayacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109