Apartmanda Garip Sesler, Ailelerin Hayatını Kabusa Çevirdi

Elazığ'da 4 katlı bir apartmanda ikamet eden ve psikolojik rahatsızlıkları olduğu ileri sürülen yalnız yaşayan bir kadın, çıkardığı farklı sesler nedeniyle hem apartman sakinlerinin hem de çevredekilerinin huzurunu kaçırdı. Apartman sakinleri, çözüm bulunması için savcılığa başvurdu.

Apartmanda Garip Sesler, Ailelerin Hayatını Kabusa Çevirdi

Merkeze bağlı Sürsürü Mahallesi Sütçü İmam Sokak'taki 4 katlı apartman sakinleri, komşu sıkıntısı yaşıyor.

Apartmanın 2'inci katındaki dairede şu anda yalnız ikamet eden, eşi 10 yıl önce vefat eden ve 1 çocuğu şehir dışında bulunan kadının gündüz ve gece çıkardığı sesler, komşularını rahatsız ederek günlerini kabusa çevirdi.

Apartman sakinleri bir araya gelerek çözüm bulunması için savcılığa başvurdu.

Kadının evin sahibi olması nedeniyle şu ana kadar bir sonuç alamayan apartman sakinleri, çocuklarının korktuğunu ve çok zor durumda kaldıklarını aktardı.

Kadının aynı evde yaklaşık 15 yıldır kaldığı ancak son 3 aydır rahatsızlığının artması nedeniyle sürekli farklı sesler çıkartmaya başladığı belirtildi.

ATAGÜN: ÇOCUKLARIMIZ ÇOK KORKUYOR

Kadının 4 katlı binanın 2. katında oturduğunu belirten alt komşusu Mustafa Atagün, “Burada herkese rahatsızlık veriyor. Tehditler savuruyor. Geceleri bağırıyor çok farklı sesler çıkarıyor. Sabahlara kadar yerlere ve duvarlara vuruyor. Çocuklarımız var. Onlar daha çok küçük korkuyorlar. Çocuklarımızın psikolojileri bozuldu" dedi.

ATAGÜN: YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYORUZ

Sadece kendilerinin değil mahalle sakinlerinin de sıkıntı yaşadığına değinen Atagün, "Yasal prosedürlerin hepsini uyguladık fakat bir sonuç alamadık. Çocuklarımız gece yataklarında yatamıyor, yanımıza gelip yatmak zorunda kalıyorlar. Uyarmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Mülk sahibi kendisi olduğu için kanuni süreç de çok zor oluyor. Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZER: 24 SAAT AYAKTA NE UYUYOR, NE UYUTUYOR

Kadının kendilerini çok rahatsız ettiğini belirten Süleyman Özer, “Bizlere kapıyı açmıyor. Küfürler ve hakaretler ediyor. 24 saat ayakta ne uyuyor ne de uyutuyor. Torunlarımız bile apartmana giremez oldu” diye konuştu.

EKMEN: BÜTÜN KOMŞULARIMIZ BU DURUMDAN ÇOK RAHATSIZ

Üst katta oturduğunu ve çok rahatsız olduğuna ifade eden Gökhan Ekmen ise, “Geceleri uykusuz kalıyoruz. Bütün komşularımız bu durumdan çok rahatsız. Tek başına kalıyor biz de bir şey yapamıyoruz. Sahip çıkan yok mal sahibi de kendi olduğu için bir şey de yapılamıyor” diyerek yaşadıkları durumu özetledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 12 ay Önce

gürültüden rahatsız olunca haber yaptırılmaz. başka çaren kalmaz, gidersin polise şikayet edersin. gerçekten çok yerinde bi davranış olmuş.akıl edenleri tebrik ederim(!).

İstanbul
İstanbul - 12 ay Önce

Böyle bir şikayet durumunda bunun başvuru mercii bir kanal bülteni değildir.

İstanbul
İstanbul - 12 ay Önce

Böyle bir şikayet durumunda bunun başvuru mercii bir kanal bülteni değildir.

ali
ali - 12 ay Önce

yangın diye bagırın kapıyı açar piskoloji hastanesine yatması gerek

Gökhan saygılı
Gökhan saygılı - 12 ay Önce

Bence çok doğru bi karar zaten bunu da mustafa atahün kardeşim düşünmesi beni şaşortmadı tebrik ederim kardeşim ancak diper arkadaşımızın dediği gibi çok korkutmadan dışarı çıkması için güzellikle cabalayın

SIRADAKİ HABER

banner7