Arkeologlar Palu ve Kovancılar'da İncelemelerde Bulundu

"Kültürel ve Kentsel Mirası Korumada Yetkinlik" eğitim programı kapsamında, 30 farklı belediyelerden gelen uzmanlar ilk olarak Palu İlçesi’ni ziyaret ederek tarihin izlerini yerinde inceledi ardından da Kovancılar’da bulunan tarihi mekânları gezip çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Arkeologlar Palu ve Kovancılar'da İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediyesi ve Çekül Akademi işbirliği ile " Kültürel ve Kentsel Mirası Korumada Yetkinlik" eğitim programı için şehrimize gelen arkeologlar bugün de Palu ve Kovancılar ilçelerinde incelemelerde bulundular.

ÇEKÜL Akademi uzmanları hem teorik hem de alan incelemeleriyle pekiştirdiği eğitimler kapsamında Harput ve Ulukent Mahallelerinin ardından bugün de tarihin izlerini taşıyan Palu ve Kovancılar ilçelerini gezerek eğitimlerini sürdürdüler. 30 farklı belediyelerden gelen uzmanlar ilk olarak Palu İlçesi’ni ziyaret ederek tarihin izlerini yerinde incelediler. Geziye Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu’da eşlik etti.

Daha sonra ÇEKÜL Akademi uzmanları Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ile birlikte Kovancılar’da bulunan tarihi mekânları gezip çalışmalar hakkında bilgi aldılar. İncelemelerin ardından Elazığ Belediyesi ve Çekül Akademi işbirliği ile düzenlenen " Kültürel ve Kentsel Mirası Korumada Yetkinlik" eğitim programına katılan uzmanlara sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde bir açıklama yapan Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, bu eğitimin gerçekleşmesinde çok büyük emeği olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz başta olmak üzere ÇEKÜL Akademi uzmanlarına teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Behçet
Behçet - 3 yıl Önce

Otelleri ayakta tutmak, ilimize yeni oteller kazandırmak, turizm geliri elde etmek, insanlara iş sağlamak için Turizm değerlerini ayağa kaldırmalı, Tarihi Eser Restorasyonlarını hızlandırmalıyız.

SIRADAKİ HABER

banner103